Tutuklu Milletvekiline Yine Ret

 > -

Bozdağ: 'Tutuklu Vekiller Tahliye Edilebilir'

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, 3. yargı paketinin kabul edilmesinin ardından, "Tutuklu milletvekilleri hakkında mahkemeler isterse adli kontrolün uygulanabileceğini" söyledi.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, 3. Yargı Paketi ile ilgili yapılan düzenlemelerin ardından tutuklu milletvekillerinin durumuna ilişkin, ''Tutuklu milletvekilleriyle ilgili isnat edilen suçlara baktığımızda üst sınırı 3 yıldan fazla olduğu için adli kontrol bugüne kadar uygulanmıyordu. Ama şimdi sınır kaldırıldığı için mahkeme karar verdiği takdirde uygulayabilir. Bu tamamıyla mahkemenin takdiri olan bir konudur'' dedi.

Haberin Tamamı İçin:

İşte '3. Yargı Paketi'nin Getirdikleri

İşte '3. Yargı Paketi'nin Getirdikleri

TBMM'de kabul edilen yasanın yürürlüğe girmesiyle, hukuk sisteminde ''özgürlük hakimleri'' gibi birçok yeni düzenleme hayata geçirilecek.

Kamuoyunda, ''3. Yargı Paketi'' olarak bilinen kanunun, TBMM'de kabul edilmesinin ardından, yeni düzenlemelerin hayata geçirilmesi için Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından onaylanması ve Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmesi bekleniyor. ''3. Yargı Paketi''nin getirdiği yeniliklerin bazıları şöyle:

Özgürlük hakimleri

Yeni düzenlemeyle arama, el koyma, yakalama, gözaltına alma, tutuklama ve iletişimin tespiti gibi koruma tedbirlerine ilişkin kararların, özel yetkili ağır ceza mahkemesi üyesinden alınması uygulamasından vazgeçildi. Yeni sistemde sadece bu işlere bakmak üzere ''özgürlükler hakimleri'' görevlendirilecek.

**Adli kontrolde üst sınır kalktı..

CMK'nın 109. maddesinde yapılan değişiklikle, adli kontrol tedbirinin uygulanabilmesi için 3 yıllık üst sınır kaldırıldı. Tutuklama sebeplerinin varlığı söz konusu olsa bile tutuklamaya alternatif olarak mahkemelerce gerekli görülmesi halinde şüphelinin tutuklanması yerine adli kontrol altına alınmasına karar verilebilecek.

Kaçak elektrik karşılıksız yararlanma

Elektrik hırsızlığı, karşılıksız yararlanma suçu olarak düzenlendi, bu suç nedeniyle oluşan zararın giderilmesi halinde kamu davası açılmayacak.
Haczedilebilecek ev eşyalarına sınırlama getirildi.

Basit terör suçları ertelenebilecek

Yeni düzenlemeyle, TMK'nın 13. maddesi yürürlükten kaldırılarak, Kanun kapsamında kalan suçlardan mahkumiyet durumunda da verilen cezaların, genel hükümler çerçevesinde ertelenmesi, hükmün açıklanmasının geri bırakılması ve diğer seçenek yaptırımlara çevrilmesi imkanı getirildi.

Tutuklu vekilleri etkileyecek mi?

Yapılan değişiklikle, tutukluluk yasağı sınırı bir yıldan iki yıla çıkarıldı. CMK'nın 100. maddesinde yapılan değişiklikle, daha önce üst sınırı 1 yıldan fazla olmayan suçlarda tutuklama kararı verilemiyordu. Düzenlemeyle, üst sınırı iki yıldan fazla olmayan suçlarla ilgili tutuklama kararı verilemeyecek.

AA

Haberin Tamamı İçin:

Cumhurbaşkanı Gül 3. Yargı Paketini Onayladı

Cumhurbaşkanı Gül 3. Yargı Paketini Onayladı

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 6352 sayılı Yargı Hizmetlerinin Etkinleştirilmesi Amacıyla Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması ve Basın Yoluylaİşlenen Suçlara İlişkin Dava ve Cezaların Ertelenmesi Hakkında Kanunu onayladı.

Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklama şöyle:

"6337 sayılı "Türk Akreditasyon Kurumu Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun" ile 6352 sayılı "Yargı Hizmetlerinin Etkinleştirilmesi Amacıyla Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması ve Basın Yayın Yoluyla İşlenen Suçlara İlişkin Dava ve Cezaların Ertelenmesi Hakkında Kanun", Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından Anayasanın 89 uncu maddesinin birinci fıkrası ile 104 üncü maddesinin ikinci fıkrasının (a) bendi uyarınca yayımlanmak üzere Başbakanlığa gönderilmiştir." etiketler: Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 3. Yargı Paketi, onay

Haberin Tamamı İçin:

Paket Geçti Tahliye Talepleri Patladı

Paket Geçti Tahliye Talepleri Patladı

Ergenekon, Balyoz, OdaTV ve KCK gibi davaların sanıkları tahliye için dilekçe verdi. Talepte bulunanlar arasında Başbuğ ile tutuklu vekiller Balbay, Haberal ve Sarıyıldız da var.

3'üncü Yargı Paketi'yle yapılan değişiklikler, Ergenekon, Balyoz ve Odatv davalarının dünkü duruşmalarına damga vurdu. İlk gün aralarında KCK, Balyoz, Ergenekon ve OdaTV davalarından sanıkların da bulunduğu 209 kişi tahliye talebinde bulundu. İstanbul 13'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde Silivri'de dün görülen Ergenekon davasının mahkeme başkanı Hüsnü Çalmuk duruşma başında 3.Yargı Paketi ile yapılan düzenlemeler ışığında sanıkların tahliye talebinde bulunabileceklerini söyledi. Duruşmada Mustafa Balbay, Tuncay Özkan, emekli tuğgeneral Veli Küçük, İbrahim Şahin, Doğu Perinçek ve Mehmet Perinçek'in de aralarında bulunduğu 49 tutuklu sanık hazır bulundu. Çalmuk, kürsüye elinde Resmi Gazete'nin internet çıktılarıyla geldi. Herkese talepte bulunmak için 5 dakika süre vereceğini söyledi. Bu davada, ilk tahliye talebinde bulunan Semih Tufan Gülaltay oldu. İlker Başbuğ ve Hurşit Tolon'ın avukatı, tahliye talebinin kabul edilmemesi durumunda Başbuğ ve Tolon'un sosyal statü ve durumlarına uygun bir adli kontrol sistemi uygulanmasını istedi. İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ile oğlu Mehmet Bora Perinçek'in avukatı da tahliye talebinde bulundu. Prof.Dr. Mehmet Haberal'ın avukatı Dilek Helvacı, "3 yıl 3 aydan beri tutuklu olan müvekkilimin tahliyesine karar verilmesini talep ediyoruz" dedi. İnönü Üniversitesi eski rektörü Prof. Dr. Fatih Hilmioğlu ile emekli albay Dursun Çiçek de tahliyelerini istedi. Mustafa Balbay ise "TBMM'de kabul edilen yasa sizi, heyetinizi, bizi hepimizi topladı ve ıssız bir adaya koydu. Siz bize mahkum edildiniz" dedi. Tuncay Özkan da tahliye talebinde bulunanlar arasındaydı. Mahkeme başkanı Hüsnü Çalmuk bugünkü duruşmada taleplerin alınmasına devam edileceğini bildirdi. Mahkeme heyeti, tahliye taleplerini bugün karara bağlayacak.

BALYOZ VE ODATV

Balyoz darbe planı davasında tümgeneraller Halil Helvacıoğlu ile Bekir Memiş, tuğgeneraller Hakan Akkoç ve İhsan Balabanlı'nın aralarında bulunduğu 17 subay, avukatları aracılığıyla tahliye talebinde bulundu. Odatv davasında tutuklu yargılanan Soner Yalçın, Barış Terkoğlu ve Barış Pehlivan'ın avukatı Hüseyin Ersöz de davanın görüldüğü İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nden tahliye talebinde bulundu.

KCK BAŞVURULARI

İstanbul'da 140'ı tutuklu 205 sanık hakkında açılan "1. KCK Davası"nın dün yapılan duruşmasında ise tutuklu sanıkların tamamı için tahliye istendi. Şırnak'taki KCK davasının tutuklu sanığı BDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız'ın avukatları da "3. Yargı Paketi" kapsamında tahliye talebinde bulundu. Avukatların talebini değerlendiren cumhuriyet savcısı, talebin reddedilmesini istedi. Son sözü mahkeme heyeti söyleyecek. Mardin KCK davasında yargılanan BDP Mardin Milletvekili Gülser Yıldırım'ın avukatı da önümüzdeki hafta müvekkilinin tahliye edilmesi için mahkemeye dilekçe vereceklerini söyledi.

CHP: TAHLİYE BEKLİYORUZ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, "Yargının, milletvekillerimizin tahliyesi yönünde bir karar vermesini bekliyor ve diliyoruz" dedi.Toprak, dün yaptığı yazılı açıklamada, Toprak, açıklamasında "Mahkemelerin tahliye kararından sonra, milletvekillerimizin yasama görevlerini yerine getirmeleri için TBMM'yi olağanüstü toplantıya çağıracağız" ifadelerine yer verdi.

Sivas'ta 37 tahliye

''3. Yargı Paketi''nin yürürlüğe girmesiyle birlikte Sivas Açık Ceza İnfaz Kurumu'ndan 37 mahkum tahliye edildi. İşlemleri tamamlanan 37 mahkum, akşam cezaevinden çıkış yaptı. Mahkumlardan Naci Gözel, 7 yıldır cezaevinde yattığını belirterek, cezasının bitmesine 11 ay kala denetimli serbestlikten yararlandığını söyledi. Serbest kaldığı için mutlu olduğunu ifade eden Gözel, ''Bundan sonra önümüze bakıp çalışacağız. Bir daha buraya gelmeyeceğiz. Allah kimseyi buraya düşürmesin'' dedi.

Yetki krizini HSYK bitirdi

Haberin Tamamı İçin:

Tutuklu Vekiller Bu Kararı Bekliyor!

Tutuklu Vekiller Bu Kararı Bekliyor!

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi 200. duruşmaya sahne olurken, Silivri'de tahliye kararı heyecanı yaşanıyor. Adli kontrol sınırının kalkmasıyla tahliye talebinde bulunan tutuklu vekiller hakkında çıkacak karar hem Silivri'de hem CHP heyetinde heyecanla bekleniyor. CHP'li heyet Cumhuriyet Başsavcılığı'na gitti.

Üçüncü Yargı Paketi kapsamında CMK'nın 109. maddesinin 6352 sayılı kanunun 98. maddesi ile değiştirilmesinin ardından binlerce sanığa tahliye umudu doğdu. Bununla birlikte CHP Milletvekili Mustafa Balbay’ın avukatı Mehmet İpek de mahkemeye 3 sayfalık dilekçe sunarak 3. Yargı Paketi kapsamında tahliye talebinde bulundu. Tahliye talepleri hem Silivri'de hem de CHP de heyecan yarattı. Aralarında CHP İstanbul Milletvekilleri Aydın Ayaydın ve Mahmut Tanal'ın da bulunduğu CHP heyeti sabah saatlerinde Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı'na giderek beklemeye başladı.

'BALBAY 3.5 YILDIR TUTUKLU'

Balbay’ın 3.5 yıldır tutuklu olduğu belirtilen tahliye dilekçesinde, "6352 yasayla değişik CMK’nın 109/1 maddesi uyarınca milletvekili olan müvekkilimiz Mustafa Balbay’ın tutukluluk halinin kaldırılarak adli kontrol altına alınmasına karar verilmesini saygı ile vekalaten arz ve talep ederiz" denildi.

Yasa kapsamında adli kontrol tedbirinin 3 yıllık üst sınırının kaldırılması ve adli kontrol hükümlerinin mahkeme heyetinin insiyatifine bırakılmasının ardından tahliye talepleri art arda geldi. Adli kontrol hükümleri içinde konutunu veya belirli bir yerleşim bölgesini terk etmemek, belirlenen yer veya bölgelere gitmemek gibi seçenekler yer alıyor.

200. DURUŞMA GÖRÜLÜYOR

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’de görülen 68’i tutuklu 273 sanıklı Ergenekon Davası’nın 200. duruşması başladı. Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi’nin içinde bulunan küçük salonda yapılan duruşmada CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, gazeteci Tuncay Özkan, emekli Tuğgeneral Veli Küçük, İbrahim Şahin, Alparslan Arslan, İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ve Mehmet Perinçek’in de aralarında bulunduğu 51 tutuklu sanık hazır bulundu. Genelkurmay eski Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, emekli Orgeneral Hurşit Tolon, CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal, emekli Tuğgeneral Levent Ersöz ve Sedat Peker’in de aralarında 17 tutuklu sanık ise duruşmaya katılmadı.

NEVZAT TARHAN’IN KİMLİK TEPSİTİ YAPILDI

Duruşmada tanık olarak dinlenen Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın, kimlik tespiti ve yeminin ardından ifadesi alındı. 14 yaşında Türk Silahlı Kuvvetlerine girdiğini söyleyen Tarhan, 1996 yılında kıdemli albay olarak görev yaparken emekli olmak zorunda bırakıldığını söyledi.

"DÜŞMAN OLARAK ALGILANMAK ÇOK AĞRIMA GİTTİ"

Haberin Tamamı İçin:

Mhp İl Başkanı Kaya, 3. Yargı Paketi İle Tahliye Oldu

Mhp İl Başkanı Kaya, 3. Yargı Paketi İle Tahliye Oldu

MHP Erzurum İl Başkanı Zekai Kaya, 3. Yargı Paketi kapsamında kabul edilen 6352 Sayılı Kanun'la tahliye oldu.

MHP Erzurum İl Başkanı Zekai Kaya, 3. Yargı Paketi kapsamında kabul edilen 6352 Sayılı Kanun'la tahliye oldu.

2004 yılında ruhsatsız silah bulundurmaktan dolayı hakkında soruşturma başlatılan ve yargılama neticesinde 2009 yılında kendisine 1 yıl hapis cezası verilen Kaya, cezanın Yargıtay tarafından onanmasının ardından 6 Haziran 2012 günü cezaevine konulmuştu. Meclisin geçtiğimiz günlerde çıkardığı ve 3. Yargı Paketi adı verilen ‘Yargı Hizmetlerinin Etkinleştirilmesi Amacıyla Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması ve Basın Yayın Yoluyla İşlenen Suçlara İlişkin Dava ve Cezaların Ertelenmesi Hakkındaki Kanun’ dan yararlanmak için cezaevi müdürlüğüne müracaatta bulunan Kaya, gece saatlerinde tahliye edildi. Kaya, bugün itibariyle görevine devam ettiğini dile getirdi.

CİHAN

Haberin Tamamı İçin:

'Yargı Paketindeki Değişiklik Vekillerin Tahliyesine Yetmez'

'Yargı Paketindeki Değişiklik Vekillerin Tahliyesine Yetmez'

3. yargı paketinin kabul edilmesiyle tutuklu milletvekilleri tahliye talebinde bulunurken, diğer hukukçuların yanısıra Kanadoğlu'da 'olmaz' dedi.

Eski Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu, “Üçüncü yargı paketiyle yapılan değişiklikler milletvekillerinin tahliyesine yetmez. Anayasanın 83. maddesinde bir değişiklik yapılması gerekir” dedi.

Üçüncü yargı paketinin yürürlüğe girmesinin ardından sürmekte olan Ergenekon, Balyoz ve KCK davalarından tutuklu milletvekilleri tahliye talebinde bulundular. Hukukçular ise terör ve çete davaları kapsamında tutuklu bulunan milletvekillerinin tahliyelerinin gerçekleşmesi için anayasanın 83. maddesinin değiştirilmesi gerektiğini vurguladılar.

Kanadoğlu: Anayasa'nın 83. maddesinde bir değişiklik yapılmalı

Tutuklu milletvekillerin adaylık süreci sırasında yaptığı açıklamada, “Anayasanın 14 ve 83’üncü maddeleri, Ergenekon gibi bir davadan herhangi bir şekilde yargılananların milletvekili seçilse dahi dokunulmazlık kazanamayacağını açıkça ortaya koyuyor. Aday olmalarında bir engel yok ama dokunulmazlık kazanamazlar. Tutuklu olanlar ‘Dokunulmazlık kazandı’ gerekçesiyle tahliye de edilemez, milletvekili olduğu için tahliyesi söz konusu olamaz; böyle bir gerekçe kullanılamaz. Ancak ‘Tutuklu olma nedenleri ortadan kalktı, deliller toplandı, kaçma şüphesi yok’ ya da ‘Delilleri karartamaz’ gerekçeleriyle tahliye edilebilirler, o ayrı bir şey” diyen Yargıtay Onursal Başsavcısı Sabih Kanadoğlu, üçüncü yargı paketi ile yapılan değişikler ardından tahliye talebinde bulunan milletvekillerinin durumu konusunda Akit gazetesine konuştu.

Kanadoğlu, “Milletvekillerin belirli bir şekilde salıverilmeleri talep ediliyor ise o zaman anayasanın 83. maddesinde bir değişiklik yapılması gerekiyor. Bu değişiklikle, 14. maddeyle bağlantı ortadan kaldırılsa idi zaten hiçbir şeye gerek kalmazdı” dedi.

“Takdir hakimin elinde"

Kanadoğlu, kimi mahkemeni tutuku sanıkları tutuksuz yargılayacağı, kiminin de tutuklu yargılayacağı yönündeki eleştirilerine ise “Bu değişiklikle beraber ‘tutuklu sanıklar kesin tahliye edilir’ ya da ‘tutuklulukları devam’ eder diye kesin bir hüküm olamaz. Daha önceki mevzuatta da takdir hakime bırakılmıştı, şimdi yine aynı şekilde takdir bir iki eklemeyle beraber hakimin elinde. Ayrıca başka hükümlerin de uygulanması mümkün ama takdire bağlı neticede” şeklinde konuştu.

Kayasu: davaların seyri açısından uygun değil

Eski Adana Cumhuriyet Savcısı Sacit Kayasu, üçüncü yargı paketi ile terör örgütlerine üye olmak suçlarından tutuklu bulunan kimselerin de tahliye talebinde bulunmasına, “Davaların seyri açısından çok doğru değil ama kanun çıktı bir kere ve çok da yapılacak bir şey yok. Kanuna uymak lazım. Tutukluların tahliyesi her an söz konusu olabilir” diye konuştu. Kayasu, yalnız terör örgütüne üye olmaktan tutuklu bulunan milletvekillerinin değil, bu tür davalarda tutuklu olan kim varsa onların da tahliyesinin söz konusu olduğunu belirterek, “Dolayısıyla suçlu olduğundan şüphelenen bir insanın dışarıda durması bence pek de mantıklı değil. Madem ki tutuklanmasına karar verdin, ortada gerekli, ciddi bir durum var. Mahkeme ciddi anlamda tutuksuz yargılanmasını tercih ediyor. Bu tercihi ortadan kaldırmak, mahkemenin takdirini ortadan kaldırmak söz konusu. O zaman da yargının bağımsızlığını ortadan kaldırıyor” dedi.

“Buna 'kısmi af' diyebiliriz"

Mahkemelerin kararlarında farklılıklar olacağını ifade eden Kayasu, “Bir mahkeme tutuksuz yargılayacak, bir mahkeme tutuklu yargılayacak ve dolayısıyla ‘yok siyasi idi’ gibi tartışmalar yaşanacak. Bunlara gerek yok yani. Önümüzdeki günlerde bir sürü tartışmanın yaşanacağı gerçek. Mahkeme serbest bıraksa bir türlü, bırakmasa bir türlü. Kamuoyu yok yere alakasız konularla meşgul olacak. Komşularla ilişkilerimiz var, ülkenin kalkınması gibi konular var yani incir çekirdeğini doldurmayacak konularla meşgul olmak hiç doğru bir şey değil” şeklinde konuştu. Kayasu, bu durumun kısmi bir af gibi işleyeceğini söyleyerek, “Diyelim ki adamın cezasının infazının bitmesine bir sene kalmış, bu kimselerin hepsi tahliye oluyor. Bir kere buna ‘kısmi af’ diyebiliriz. Şu anda kanunlara uymaktan başka yapacak bir şeyimiz yok” dedi.

“Tahliye taleplerinin çoğu reddedilir"

Denetimli serbestlik ile tutuksuz yargılama ve tahliye tamamen hakimlerin takdirine geçtiğini belirten Hukukçular Birliği Vakfı Başkanı Sinan Kılıçkaya, “Tutukluluk genel itibarı ile bir tedbirdir. Bu durum tutukluluğu gerektirecek nedenleri ortadan kaldıracaksa asıl olan zaten tutuksuz yargılanmaktır. Dolayısıyla mahkemelerin takdiri ve kanaati çerçevesinde bir sonuç çıkacağını umuyorum. Mahkemeler şu ana kadar tutukluluk ısrarlarının da gerekliliğine inanıyorlar. Tahliye talebinde bulunan bir çok sanığın talebinin reddedileceğine inanıyorum. Tutukluluk demek delilleri karartma ihtimaline binaen alınmış bir karardır. Eğer tutuklulukta bu sebepler ortadan kalkmışsa ve böyle bir endişe taşınmıyor ise, denetimli serbestlik bunun yerine geçecekse tahliye edilir” şeklinde konuştu.

"Bir kısım sanıklar tahliye edilecek"

Ergenekon veya Balyoz, hangi dava ve ne kadar önemli olursa olsun hakimin, masumiyet karinesi gereği herkesin masum olduğuna inanarak serbest bırakabileceğine dikkat çeken Kılıçkaya, “Balyoz ve Ergenekon’da bir kısım sanıkların tahliye edilebileceğini düşünüyorum. Bu anlamda tutuklu vekillerle ilgili olarak da tahliye çıkma ihtimali yüksektir. Çünkü onların kaçma veya delilleri karartma gibi olguları daha zayıftır. Öyle olunca da tahliye edilmeleri çok da sürpriz olmaz. Tutuklu vekillerin serbest kalmasının davaya hiçbir etkisi olmaz. Çünkü neticede karar tutukluyken farklı, tutuksuzken farklı ise zaten orada adalet sisteminde arıza var demektir. Kişi nasıl olursa olsun her iki durumda da aynı sonucun çıkması gerekir. Balyoz ve Ergenekon davalarında da aynı şekilde olacağını düşünüyorum” açıklamasında bulundu.

Haberin Tamamı İçin:

Abdullah Gül'den 'Tutuklu Vekiller' Açıklaması

Abdullah Gül'den 'Tutuklu Vekiller' Açıklaması

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 3. Yargı Paketi'nin yürürlüğe girmesinin ardından tutuklu milletvekillerinin durumuyla ilgili bir açıklama yaptı.

KARARI MAHKEMELER VERECEK

Gül; 'Şimdi artık mahkemeler çıkan yasaları yorumlayacaktır, gerekçelerine bakacaklar. Ellerindeki bilgiler ve kanunlar çerçevesi içerisinde kendileri kararlarını verecekler' dedi.

KILIÇDAROĞLU: "UMARIM TOPLUMU RAHATLATAN BİR KARAR OLUR"

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Atatürk Havalimanı’nda tutuklu milletvekilleriyle ilgili, "Yargıçlar karar verecek biz de kararı bekleyeceğiz. Karar umarım toplumu rahatlatacak bir karar olur. " dedi.

Kılıçdaroğlu, üçüncü yargı paketinin yürürlüğe girmesinin ardından sürmekte olan Ergenekon, Balyoz ve KCK davalarından tutuklu milletvekilleriyle ilgili Atatürk Havalimanı VIP salonu önünde konuştu.

Bir gazetecinin "Değişen yargı paketiyle ilgili tahliye bekliyor musunuz?" sorusu üzerine Kılıçdaroğlu, "Yargıçlar karar verecek biz de kararı bekleyeceğiz. Benim herhangi bir öngörüm yok. Parlamento bir düzenleme yaptı. O konuyla ilgili hükümet yetkilileri bazı açıklamalar yaptı. Dolayısıyla biz de bekliyoruz. Karar umarım toplumu rahatlatacak bir karar olur." dedi.

"Ümitli misiniz?" sorusuna Kılıçdaroğlu, " Umutsuz olmak doğru değil" karşılığını verdi.

Haberin Tamamı İçin:

Tutuklu Milletvekiline Yine Ret

**Diyarbakır 5. Ağır Ceza Mahkemesi, KCK davası tutuklu sanığı BDP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Ayhan'ın avukat...

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Abdullah GülAdanaAydınBalyoz DavasıBarış ve Demokrasi PartisiBaşbakanBaşbakan YardımcısıBekir BozdağCumhuriyet Halk PartisiDarbeErgenekonErzurumİlker BaşbuğİstanbulİzmirKemal KılıçdaroğluMardinMilliyetçi Hareket PartisiŞanlıurfaŞırnakSoner YalçınTercihTerörTürkiye Büyük Millet MeclisiYargıtaydenetimli serbestliktahliye
Görüş Bildir