Huda Par Başkanı Yılmaz: 'Hizbullah İle PKK Helalleşmeli'

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Huda Par Başkanı Yılmaz, Alevileri Ve Solcuları Suçluyor

Huda Par Başkanı Yılmaz, Alevileri Ve Solcuları Suçluyor

Hizbullah'ın siyasi ayağı olduğu öne sürülen Hür Dava Partisi (Hüda Par) Genel Başkanı Avukat Hüseyin Yılmaz, BDP'li gençlerle kendi partisine yakın Bilge Öğrenci Derneği (BÖD) üyesi grup arasındaki çıkan çatışmanın BDP tarafından başlatıldığını, "Türk solu ve Aleviler" tarafından PKK-Hizbullah çatışması yaratılmak istendiğini savundu.

Öcalan’ın İslam değerlere vurgu yapmasını ve barış sürecini desteklediklerini söyleyen Yılmaz, devlet veya polislerce korundukları iddiasını ise reddetti.

Yılmaz şehirdeki ilk gerginliğin BÖD’ün Dicle Üniversitesi’nde yaptığı konferans öncesi ilan dağıtımında çıktığını ifade ediyor. BDP’li öğrencilerin ilanları yırtıp iki öğrenciyi darp ettiğini savunan Yılmaz, anlaşma sağlandığı halde önceki gün BDP’lilerin bıçakla saldırdığını, altı BÖD’lünün yaralandığını, ikisinin yoğun bakıma alındığını buna karşılık iki BDP’linin bıçaklandığını iddia etti. “İki taraf da bıçaklı mı gitti?” sorusu üzerine Yılmaz, bıçakların BDP’lilere ait olduğunu, kavga sırasında onlardan alınarak karşılık verildiğini öne sürdü.

‘BU BDP-HUDAPAR VEYA PKK-HİZBULLAH GERGİNLİĞİ DEĞİLDİR’

“Hizbullah barış sürecini provoke etmek üzere sokağa mı döküldü?” şeklindeki soruya karşılık Yılmaz, şöyle devam etti:

“Bu öğrenci arasındaki bir gerginliktir. BDP-Hudapar veya PKK-Hizbullah gerginliği değildir. Fakat ‘Burası benim, başkası faaliyet yürütemez” anlayışı provakatiftir. BDP ile hareket eden HDK ve ESP gibi Türk soluna mensup kişiler PKK ve Hizbullah çatışması yaratmak istiyor. BDP’nin dikkatli olması, dolduruşa gelmemesi lazım. Öcalan, İslam bayrağı altında biraraya gelmekten bahsediyor. Öcalan’ın İslam değerlerine vurgu yapması nedeniyle boşta kalacağını ve dışlanacağını düşünen Türk solu ve Alevi kesim BDP’yi maceraya sürüklemek, süreci tıkamak istiyor.”

Haberin Tamamı İçin:

'Hizbullah İle PKK Helalleşmeli'

'Hizbullah İle PKK Helalleşmeli'

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Abdullah ÖcalanAleviBarış ve Demokrasi PartisiHizbullah
Görüş Bildir