Homoseksüellik Yalnızca İnsanlara Özgü Değil: Kenya'da İki Erkek Aslan Çiftleşirken Görüntülendi!

-

Homoseksüel ilişkinin yalnızca insanlar dünyasında değil, hayvanlar dünyasında da olduğunu gösteren içeriğimizi sizler için Daily Mail'den derledik.

Kaynak: http://www.dailymail.co.uk/news/article-...

Vahşi yaşam fotoğrafçısı Londra kökenli Paul Goldstein, iki erkek aslanın birbirleriyle cinsel anlamda yakınlaştığını gösteren bu anı adım adım fotoğrafladı.

Kenya'da Masai Masa'da iki erkek aslan çiftleşmeden önce çalılıkların arasına girerken görüntülendi.

Genellikle erkek ve dişi aslanın çiftleşmesi her ne kadar şiddetli olsa da, bu iki erkek aslan çiftleşme sonrasında birbirlerine sokuluyorlardı.

Fotoğrafçı bu ikiliyi öncelikle yan yana dururken gördüğünü söyledi. İki aslanı gözlemlerken birbirlerinin üzerine çıktıklarını ekledi.

'Bazen nefesinizi kesen bir şeyler görürsünüz. Masai Mara'da rehberlik yapıyordum ve bu mükemmel alfa aslanları gördüm. Bir süre sonra beraber duruyorlardı, harika bir simetri vardı. Sonrasında olan ise gerçekten dikkat çekiciydi. Botsvana'da böyle bir şey olduğunu duymuştum ama bu kadar coşkulu değildi.'

'Ve doğrusunu söylemek gerekirse çeşitli hayvanat bahçelerinde ve safari parklarda adeta hapsedilen bu hayvanlar tuhaf şeyler yaptığında kim onları suçlayabilir ki...'

'Ama yine de bu görüntü insanı hayretler içerisinde bırakıyor. Gördüklerim hem şaşırtıcıydı, hem de gülmemek elde değildi. Normalde çiftleşme sonrasında erkek ve dişi aslan geri çekilse de, bu ikili hala yan yanaydı. Birbirlerine sokuluyorlardı.'

Erkek aslanların cinsel olarak yakınlaşmaları çok nadir gözlenen bir durum olsa da, ilk kez karşımıza çıkmıyor aslında.

20. yüzyılda yapılan araştırmalar sonucu yayımlanan çalışmalarda bilim adamları gözlemledikleri çiftleşmelerin %8'inin erkek aslanlar arasında olduğunu söylemişlerdi.

Ayrıca yine araştırmalara göre homoseksüel ilişkiler yaşayan yalnızca aslanlar değil.

Biyologlar flamingo, bizon, böcek ve afrika domuzu gibi hayvanların da aralarında bulunduğu 450'den fazla türün homoseksüel ilişki yaşadığını söylediler.

🦁🦁

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
theonu

Arkadaş siz ne yapıyorsunuz? Özel hayata saygı diye bir şey var. Zaten belgesel çekiyoruz ayağına hayvanları 24 saat görüntülüyorsunuz. Bari özel anlarını yaşarken rahat veren şu hayvanlara. Ayıptır şu yaptığınız :)

mihail-ivanovic-kutuzov

Hacı, Hacı yı Konya da . Aslan, Aslanı Kenya'da s****miş.

vilyimvolis

yakıştımı lan sana ayıp be!

murat8891

milliyet masai mala yazmış siz masai masa ahahaha yok masai sandalye :D masai mara abi şunun doğrusu

rrr

bana mı öyle geldi yoksa üstteki aslanda queer face mi var, uzun ince çeneli CD yüz tipi:) gaydarım (gaylerin üstün sezgisel yeteneklerinden olan karşındaki erkeğin ne kadar maço bile görünse gayse bunu anlama yeteneği, çok efsanevi bikere başıma geldi bakkalcıyı bildim misafirken) çalıştı sanki aslanların üstünde, doğada görsem gay olduğunu bilebilecekmişim gibi sanki, bikere de bi kediyi eski sevgilime benzetip terlikle kovalamıştım yüzü falan yassı biraz yanaklıydı pis ismail. zaten hayvan yüzleri insanları andırıyor bazen.

Görüş Bildir