Koç: Neler Oluyor İmralı'da?

 > -
4 dakikada okuyabilirsiniz

Haluk Koç'tan AKP'yi Kızdıracak Eleştiri

Haluk Koç'tan AKP'yi Kızdıracak Eleştiri

Haluk Koç, ''Balya Belediyesi pazar yeri açılışı ve araçların hizmete sokulması'' töreninde yaptığı konuşmada, Büyükşehir Yasası ile ilgili sadece Balya'nın merkezinin değil, Balya'ya bağlı 43 köyün de Balya Belediye Başkanı Dündar Cengiz'in ve ekibinin hizmet anlayışı içerisinde değerlendirileceğini söyledi.

Belediyeciliğin dışarıdan bakıldığında kolay gibi gözüktüğünü dile getiren Koç, ''Bir kişi seçilsin nasıl olsa oraya otursun, her şey yolunda gider olur ama belediye başkanının tuttuğu yola göre, o kent, o ilçe, o belde, çehre değiştirir. Yeni çıkan yasayla sadece Balya merkez değil artık, Balya'ya bağlı 43 köy de artık Dündar Başkan ve ekibinin hizmet anlayışı içerisinde değerlendirilecek. Bu yeni bir kavram olumlu yönleri var olumsuz yönleri var, ama yasa neyse bizler ona uyacağız'' ifadelerini kullandı.

Belediyelere yönelik soruşturmalara da değinen Koç, şöyle devam etti:

''Ankara, İstanbul, Kayseri başta olmak üzere birçok büyükşehir belediyesinde yaşananlar ayyuka çıkmasına rağmen iktidara bağlı oldukları için haklarında en ufak bir soruşturma izni dahi verilmiyor. Buna karşı bozkırın tam ortasında Eskişehir'i bir dünya şehri yapan, bir sanat kültür şehri yapan, Yılmaz Büyükerşen'e karşı hemen bir baskı başlıyor. Antalya'da Mustafa hocaya karşı hemen bir baskı başlıyor. Değerli arkadaşlar biz particiliği yanlış yapıyoruz. Benim partimden hırsız olursa onu korurum. Benim partimin dışında bir sıkıntı görürsem üzerine giderim. Bu böyle değil, kul hakkı yiyen herkes bu ülkenin kanunları karşısında hesap vermek zorundadır. Bunları siz mutlaka değerlendireceksiniz. Önümüzdeki dönemde de Balya'da 43 köyün katılımıyla mutlaka Dündar Başkan veya adayımız kim olacak ise bunun başarısı için bizler de destek vereceğiz. Balyalı'lar da bu hizmetlerin karşılığını helal oylarıyla mutlaka karşılayacaklardır, buna da inanıyorum.''

Daha sonra CHP İvrindi İlçe Teşkilatına gelen Koç, burada partililerle sohbet etti. ''Şansızlığımız yada sıkıntımız şu. Bütün söylediklerimiz size doğrudan tabii iktidar partilerinin sözcülerinin aktarıldığı gibi aktarılmıyor'' diyen Koç, ''Bunu siz de biliyorsunuz, korkunç bir kelepçe altındayız. Benim muadilim, eşitim karşı tarafta Hüseyin Çelik. Beyefendi konuştuğu zaman yirmi kanal canlı yayın veriyor. Ağzından son kelimesine kadar ne çıkarsa veriyor. Biz de canlı yayın arabaları geliyor. Bir tanesi naklen veremiyor'' ifadelerini kullandı.

Elinde piknik tüpü olan bir vatandaşın, ''Siz o zaman hafif kalıyorsunuz. BDP bile nasıl bağırıyor. Tüm Türkiye'ye sesini duruyor. Siz CHP olarak sesinizi duyuramıyorsunuz?'' sözleri üzerine Koç, şöyle konuştu:

''Doğru sen de haklısın. Elindeki tüpün parasını, sizin hakkınızı korumak için yeterince savunamıyoruz. BDP'nin niye sesi duyuruluyor. Ben de Türkiye'yi bölmek istesem, ben de Türkiye'nin canına ot tıkamak istesem, suyuna kibrit suyu dökmek istesem, ağzımı açtığım an haber olur. CHP'nin içini karıştırmak için bir milletvekilinin ağzından çıkan en ufak söz, on söz olarak büyütülüyor, büyütülüyor. Gece gündüz televizyonlarda bir tek bu tartışılıyor. CHP'nin resmi görüşünü açıklayan benim. Söylediğim çok ağır sözler var, çıkmıyor. Ya birine küfür etmem lazım, günün konusu olsun. Ya da bu partiye ihanet etmem lazım onlar için makbul adam olayım.''

Koç, daha sonra partililerle ilçedeki esnafları ziyaret etti.

AA

Haberin Tamamı İçin:

Koç: Neler Oluyor İmralı'da?

CHP Edremit İlçe Teşkilatı binasını ziyaret eden Haluk Koç’u partililer, Milletvekilleri ve CHP’li belediye başkanları karşıladı. Ziyaret programında konuşan Koç, “Türkiye’deki bütün iktidarlar her zaman çağdaş uygarlığı hedef almışlardır. Türkiye’ye Avrupa Birliği kapısını kapatan bizzat sayın Başbakandır. Tarih 17 Aralık 2004’tür. Brüksel’de bir gece vakti. Önüne bir müzakerelere başlamak için anlaşma metni konuyor. Ankara’dan biz kendimizi yırtıyoruz o zaman ben grup başkan vekiliyim. O zamanki sayın genel başkan deniz Baykal, bütün parti yönetimi 'İmzalama Gel. Sorumluluğu paylaşırız' demiştik. Neydi o Türkiye hangi iktidar olursa olsun daha sonra kabul edemeyeceği siyasi şartları barındıran bir anlaşmaydı. Güney Kıbrıs Rum Kesimi ve Ermenistan ile ilgili bazı siyasi koşulları dayatan bir anlaşmaydı. Uçağı hazır. Brüksel’de bekliyor. İmzaladığı an bitmiştir. Dönüşte ben gazeteleri hatırlıyorum. Mavi zemin sarı yıldızlı AB bayrakları. Ankara’yı hatırlıyorum. Aralık günü soğuk. Havai fişekler, gündüz gösterileri. Fatih karşılanıyor. Ve geldiğimiz nokta bu gün o gün söylediğimiz uyarı. O zaman biz statükocu idik. O zaman AB’ye karşı gibi gösteriliyorduk. O zaman biz yolu tıkamak ile suçlanıyorduk. 2004-2013 geldiğimiz nokta çok açık ve net. Kapı o zaman kapanmıştı. Şimdi anlıyorlar. Neler oluyor İmralı’da? Türkiye’de akacak kan ve akan kan duracak ise, barış, kardeşlik sağlanacak ise, bundan CHP’de büyük mutluluk duyar. Ama gizli kapılar ardında bazı pazarlıklar yapılıyor. Bunları sorgulamak zorundayız. Masanın bir ucunda Tayyip Erdoğan oturuyor, diğer ucunda Öcalan oturuyor. Amerika, İsrail, Beşir Atalay biliyor, emekliliği yaklaşmış siyasi gevezelikten muzdarip olan ve ikide bir ağlayan Başbakan Yardımcısı Arınç biliyor ne konuşulduğunu. Tayyip Erdoğan’a anlayabildiği kadarı aktarılıyor herhalde. Öcalan biliyor, Kandil biliyor. Bilmeyen bir tek halk. Ne yapılıyor, ne ediliyor? Açık, net, şeffaf olun bir süreç üretiyorsanız. Gelin milletin önüne meclise. Ne oluyorsa milletin önünde konuşalım. Hepimiz eşit ve kardeşiz” dedi.

Parti binasındaki toplantıya, Balıkesir Milletvekilleri Haluk Ahmet Gümüş ve Namık Havutça, Akçay Belediye Başkanı Cahit İnceoğlu, Güre Belediye Başkanı Kamil Saka, Zeytinli Belediye Başkanı Hasan Arslan, Altınoluk Belediye Başkanı Hasan Özpolat, CHP İl Başkanı Muzaffer Mavuk, CHP Edremit İlçe Başkanı Yurt Yıldırım, Kadın Kolları Başkanı Filiz Temiz, belde başkanları ve çok sayıda partili katıldı. Toplantının ardından bina önünde partili vatandaşlara hitaben konuşma yapan Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, birliktelik ve dayanışma çağrısı yaptı.

CHP Genel Başkan Yardımcı Haluk Koç daha sonra Atatürk Mahallesi ve TOKİ Konutlarında muhtarlık binası yanına inşa edilen Atatürk büstünün açılışını yaptı. Koç, TOKİ’yi eleştirirken, hükümeti bu konuda başarısızlıkla suçladı. Kalabalık heyet daha sonra CHP Genel Başkanı Haluk Koç ile birlikte Edremit’in Kızılkeçili Köyü’ne giderek, Bütün Şehir Yasası’nın köy tüzel kişiliklerini nasıl etkileyeceği konusunda vatandaşlar ile bir araya geldi.

SERHAT ŞENKÖKÇÜ
BALIKESİR

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Abdullah ÖcalanAdalet ve Kalkınma PartisiAkçayAnkaraAntalyaAvrupa BirliğiBarış ve Demokrasi PartisiBaşbakan YardımcısıBeşir AtalayCumhuriyet Halk PartisiEdremitEskişehirHüseyin ÇelikİmralıİsrailİstanbulKayseriRecep Tayyip Erdoğan
Görüş Bildir