Meteoroloji'den Kuvvetli Yağış ve Fırtına Uyarısı

 > -

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Ege'de bugün (25.01.2013)akşam saatlerinden itibaren güney ve güneybatıdan 6 ila 8 kuvvetinde (60-75 km/s) fırtına bekleniyor. Fırtınanın Cumartesi (26.01.2013) günü öğle saatlerinde Kuzey Ege'de, akşam saatlerinde Güney Ege'de etkisi kaybetmesi bekleniyor.

Yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre ülkemiz genelinde görülecek yağışların, genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu'nun doğusu ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

Yağışların sabah saatlerinde Antalya çevreleri, akşam saatlerinden sonra Kıyı Ege, Çanakkale, Balıkesir'in batı ilçeleri ile Hakkari çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişikliğin olmayacağı, mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, öğle saatlerinden sonra Kıyı Ege'de kuvvetli (30-60 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

UYARILAR

 • KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların sabah saatlerinde Antalya çevreleri, akşam saatlerinden sonra Çanakkale, İzmir, Aydın, Muğla, Balıkesir'in batı ilçelerinde (Ayvalık, Edremit, Burhaniye) kuvvetli (20-50 mm) sağanak ve gürültülü sağanak, Hakkari çevrelerinde kuvvetli kar (5-20mm) şeklinde olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ani su baskını, sel, yıldırım, dolu, yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksama vb) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 • KUVVETLİ RÜZGAR ve BACA GAZI ZEHİRLENMELERİ UYARISI: Rüzgarın, batı bölgelerde güney ve güneybatı (lodos) yönlerden kuvvetli (30-60 km/s) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek soba ve doğalgaz kaynaklı baca gazı zehirlenmeleri ve ulaşımda aksamalara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 • ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'da yüksek kar örtüsü ve artan sıcaklık nedeni ile yaşanabilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

 • MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklarla yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; akşam saatlerinden sonra Çanakkale ile Balıkesir'in batı ilçelerinde (Edremit, Ayvalık ve Burhaniye) yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; Çanakkale çevrelerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (30-60 km/s) esmesi bekleniyor.

BURSA Parçalı ve çok bulutlu, sabah ilk saatler ile akşam saatlerinden sonra aralıklı sağanak yağışlı 17

İSTANBUL Parçalı ve çok bulutlu, sabah ilk saatler ile akşam saatlerinden sonra aralıklı sağanak yağışlı 14

TEKİRDAĞ Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra aralıklı sağanak yağışlı 13

YALOVA Parçalı ve çok bulutlu, sabah ilk saatler ile akşam saatlerinden sonra aralıklı sağanak yağışlı 17

 • EGE

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklarla yağmur ve sağanak yağışlı, kıyılarının gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; akşam saatlerinden sonra İzmir, gece saatlerinden sonra Aydın ve Muğla çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın, kıyı kesimlerde güney yönlerden kuvvetli(30-60 km/s) esmesi bekleniyor. Lodos nedeniyle yaşanabilecek baca gazı zehirlenmeleri ve ulaşımda aksamalara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

A.KARAHİSAR Parçalı ve çok bulutlu, sabah ilk saatler ile gece saatlerinden sonra aralıklı yağmur ve yağışlı 10

AYDIN Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; gece saatlerinden sonra kuvvetli olması bekleniyor. 15

İZMİR Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; akşam saatlerinden sonra kuvvetli olması bekleniyor. 15

MUĞLA Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; gece saatlerinden sonra kuvvetli olması bekleniyor. 12

 • AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların sabah saatlerinde Antalya çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

ADANA Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 17

ANTALYA Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatleri ile gece saatlerinden sonra aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bu sabah saatlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. 17

İSKENDERUN Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 17

K.MARAŞ Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 11

 • İÇ ANADOLU

Parçalı zamanla çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak şeklinde olacak yağışların, sabah saatlerinde Sivas çevrelerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde olması bekleniyor.

ANKARA Parçalı ve çok bulutlu aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 9

ESKİŞEHİR Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı 10

KARAMAN Parçalı çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı 13
KONYA Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı 12

 • BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BARTIN Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve öğle ilk saatler aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 14

BOLU Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve öğle ilk saatler aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 12

SİNOP Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 17

ZONGULDAK Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve öğle ilk saatler aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 14

 • ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı zamanla çok bulutlu, iç kesimleri ile zamanla bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Gümüşhane ve Bayburt ile yükseklerde çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde yüksek kar örtüsü nedeniyle muhtemel çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

GÜMÜŞHANE Parçalı zamanla çok bulutlu, aralıklı yağmur, yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı 9

ORDU Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 17

SAMSUN Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 17

TRABZON Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 16

 • DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, batısı ile zamanla bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; akşam saatlerinden sonra Hakkari çevrelerinde kuvvetli olmak üzere, Malatya ve Elazığ çevrelerinde yağmur, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bölgenin kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor. Yüksek kar örtüsü nedeniyle muhtemel çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ERZİNCAN Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. İl genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. 7

ERZURUM Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. İl genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. 2

HAKKARİ Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Yağışların akşam saatlerinden sonra kuvvetli olması bekleniyor. 4

VAN Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı 6

 • GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, batısı ile zamanla bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ADIYAMAN Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 13

DİYARBAKIR Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 12

MARDİN Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 10

SİİRT Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı yağmur ve sağanak , yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı 9

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AdanaAnkaraAntalyaAydınBursaEdremitErzurumFırtınaHakkariİstanbulİzmirKahramanmaraşMalatyaMuğlaSamsunVan
Görüş Bildir