Başkent'in 'Gezi Parkı' Kızılay...

 > -

Gezi Parkı Gösterileri Ankara'ya Sıçradı

Gezi Parkı Gösterileri Ankara'ya Sıçradı

Taksim Gezi Parkı'ndaki olayları protesto etmek için Güvenpark'ta toplanan aralarında CHP milletvekillerinin de bulunduğu gruba, çevik kuvvet tazyikli su ve biber gazıyla müdahale etti.

Taksim Gezi Parkı'nda devam eden olaylar, akşam saatlerinde Başkent'e de sıçradı. Kızılay Yüksel Caddesi, Güvenpark ve Kuğulupark'ta Taksim'deki olayları protesto etmek için gösteriler düzenlendi. CHP Ankara İl Başkanlığı'nın Güvenpark'ta gerçekleştirdiği eyleme CHP milletvekilleri de destek verdi. Eylemci grubu dağılmaları için uzun süre uyaran polis, eylemcilerin yürümek istemeleri üzerine müdahalede bulundu. Aralarında CHP Ankara Milletvekili Levent Gök ve bazı CHP milletvekillerinin de bulunduğu gruba polis tazyikli su ve biber gazıyla müdahale etti. Müdahaleden etkilenen CHP milletvekilleri, polisin tavrına sert tepki gösterdi. Kızılay'daki gösteriler devam ediyor.

Haberin Tamamı İçin:

Meclis'e Yürüyenlere Polis Müdahalesi

Meclis'e Yürüyenlere Polis Müdahalesi

Ankara'da Gezi Parkı'na destek yürüyüşüne binlerce katıldı. Meclis'e yürüyen kişilere polis biber gazı ve tazyikli suyla müdahale etti

Yaşanan olaylarda, polis ekipleri ateşe verilen barikatları TOMA'larla söndürdü. Polisle göstericiler arasında kovalamacalar yaşandı.

Bir otele sığınan eylemciler, otele giren Çevik Kuvvet ekipleri tarafından gözaltına alındı. Müdahalenin ardından göstericiler ara sokaklara kaçtı. Polis ekiplerinin yoğun güvenlik önlemleri sürüyor.

ÇOK SAYIDA GÖZALTI

Ankara Emniyet Müdürü Kadir Ay, olayların yaşandığı meclis önüne gelerek incelemelerde bulundu.

Olaylarla ilgili çok sayıda kişinin gözaltına alınarak Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldüğü öğrenildi.

Tahsin GÜNER - Kürşat TERCANLI/DHA

Haberin Tamamı İçin:

Başbakan Askeri Çağırdı !

Başbakanlık binasını korumak için askerlerden destek istendi.

Taksim'deki gösterilere destek için Ankara'da toplanan gruba polis müdahale etti. Başbakanlık Binasının çevresi barikatlarla çevrildi. Polis, binaya araç, sivil vatandaş girişini engelliyor. Polis, İl Jandarma Alay Komutanlığı'ndan destek istedi. Valilik talimatı ile Başbakanlık binasının çevresine askerler de konuşlandırıldı.

Hürriyet'teki habere göre Ankara'da gruplar öğle saatlerinde Güvenpark'ta toplanmaya başladı. Grup az önce Başbakanlık Binası'na doğru hareketlenince polis harekete geçti.

Çevik kuvvet göstericilere müdahale ediyor. Ara sokaklara kaçan göstericilere polis, göz yaşartıcı bomba, biber gazı ve tazyikli su ile müdahale ediyor.

Polis göstericilerin Başbakanlık Binası ve Meclis Binası'na yaklaşmasını engelliyor. Bu arada Başbakanlık Binası çevresi ile Bakanlıklar'a askerlerin de barikat kurduğu görüldü. Askerlerin olaylara müdahale etmediği polis barikatının aşılması halinde devreye sokulabileceği bildirildi.

kaynak: HABER 3

Haberin Tamamı İçin:

Başkent'in 'Gezi Parkı' Kızılay...

İstanbul'dan Ankara'ya yayılan Gezi Park eylemi polisin müdahalesiyle büyüdü. Çatışmaları duyan vatandaşlar çeşitli semtlerden Kızılay'a yürümeye başladı.

İstanbul’da başlayan çatışmaların Ankara’ya da yayılmasının ardından bugün de Kızılay sokakları polisle eylemcilerin yoğun çatışmalarına sahne oluyor. İlk olarak öğle saatlerinde Güven Park’ta toplanan 3 bin kişilik grupa polis yoğun biber gazıyla müdahale etti. Çatışmalar buradan tüm kızılaya yayıldı. Çeşitli gruplar Saat 16:00’da yeniden Güven Park’ta buluşacak.

Ankara’da ilk müdahale Güven Park’ta başladı. Yaklaşık 3 bin kişiye polis yoğun biber gazı ve tazyikli suyla müdahale etti buradan dağılan gruplar Kızılay’ın çeşitli noktalarında eylemi sürdürürken polis toplanan tüm gruplara heryerde müdahale etti. Çatışmalar GMK Bulvarı, Yüksel Caddesi ve Ziya Gökalp Caddesi üzerinde yoğunlaştı.

Şu ana kadar yaşanan çatışmalarda çok sayıda yaralı olduğu ve 15 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi. Polis helikopterleri Kızılay semalarında devriye gezerken çevik kuvvet ekipleri de kalabalıkların toplandığı her yere biber gazı ve tazyikli suyla müdahale etti. Kızılay’da bulunan dükkanlarda esnaf ve müşteriler de gazdan etkilendi. Bir çok vatandaş gaz kullanan polise tepki gösteriyor. Daha sonra çatışmalar Yeni Karamürsel önü ve Yüksel Caddesi civarında yeniden yoğunlaştı. Çatışmaları duyan vatandaşlar çeşitli semtlerden Kızılay’a yürümeye başladı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraBaşbakanBiber GazıCumhuriyet Halk PartisiGezi ParkıİstanbulPolisTürk Kızılayı
Görüş Bildir