Fener 42 Basamak Atladı

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Fenerbahçe 42 Sıra Birden Sıçradı!

Fenerbahçe 42 Sıra Birden Sıçradı!

IFFHS'nin, dünyada futbolda ileri gitmiş ülkelerdeki spor yazarları ve otoritelerin oylarıyla belirlediği Ağustos ayı değerlendirmesinde Fenerbahçe 62. sıraya yükseldi.

Uluslararası Futbol Tarihi ve İstatistikleri Federasyonu'nun (IFFHS) ''Dünyanın En İyi Futbol Uluslararası Futbol Tarihi ve İstatistikleri Federasyonu'nun (IFFHS) ''Dünyanın En İyi Futbol Takımları'' Ağustos ayı değerlendirmesinde, Türk takımları içinde en iyi dereceyi 62. sırada yer alan Fenerbahçe elde etti.

IFFHS'nin, dünyada futbolda ileri gitmiş ülkelerdeki spor yazarları ve otoritelerin oylarıyla belirlediği, kulüplerin ulusal ve uluslararası organizasyonlarda oynadığı maçlar baz alınarak yapılan değerlendirmede 2011 ile 2012 tarihleri arasındaki son bir yıllık süreyi kapsayan rapor açıklandı.

Değerlendirmede, bir önceki aya göre tam 42 basamak yükselen Fenerbahçe, 146 puanla, Portekiz temsilcisi Benfica ile birlikte 62. sırayı paylaştı. Raporda, bir önceki aya göre 7 basamak düşen Beşiktaş 127,5 puanla 79., 4 basamak çıkan Trabzonspor 126 puanla 84. sırada kendisine yer buldu.

Bu arada, ilk 200 takım içine giren diğer Türk ekipleri Bursaspor, Eskişehirspor ve Galatasaray oldu. Bursaspor, bir önceki aya oranla 15 basamak çıkarak 114 puanla 111., Eskişehirspor 3 basamak yükselerek 101,5 puanla 154. sırada yer alırken, Galatasaray ise 96 puanla 174. sıradaki yerini korudu.

Barcelona zirvedeki yerini korudu IFFHS'nin ''Dünyanın En İyi Futbol Takımları'' değerlendirmesinde İspanyol ekibi Barcelona, 346 puanla zirvedeki yerini korudu. Şili'nin Universidad takımı 317 puanla ikinci, İspanya temsilcisi Real Madrid de 293 puanla üçüncü sırada yer aldı.

İlk 10

IFFHS'nin aylık olarak yayımladığı ''Dünyanın En İyi Futbol Takımları'' raporu ağustos değerlendirmesinde ilk 10 sırada yer alan takımlar, ülke ve puanları şöyle:

1. Barcelona İspanya 346

**2. Universidad Şili 317

Haberin Tamamı İçin:

Fener 42 Basamak Atladı

IFFHS ”Dünyanın En İyi Futbol Takımları” sıralaması ağustos ayı değerlendirmesinde Türk takımları arasında en iyi dereceyi bir önceki aya göre tam 42 basamak yükselip 62. sırada yer alan Fenerbahçe elde etti.

Uluslararası Futbol Tarihi ve İstatistikleri Federasyonu’nun (IFFHS) ”Dünyanın En İyi Futbol Takımları” ağustos ayı değerlendirmesinde, Türk takımları içinde en iyi dereceyi 62. sırada yer alan Fenerbahçe elde etti.

IFFHS’nin, dünyada futbolda ileri gitmiş ülkelerdeki spor yazarları ve otoritelerin oylarıyla belirlediği, kulüplerin ulusal ve uluslararası organizasyonlarda oynadığı maçlar baz alınarak yapılan değerlendirmede 1 Eylül 2011 ile 31 Ağustos 2012 tarihleri arasındaki son bir yıllık süreyi kapsayan rapor açıklandı.

Değerlendirmede, bir önceki aya göre tam 42 basamak yükselen Fenerbahçe, 146 puanla, Portekiz temsilcisi Benfica ile birlikte 62. sırayı paylaştı.

Raporda, bir önceki aya göre 7 basamak düşen Beşiktaş 127,5 puanla 79., 4 basamak çıkan Trabzonspor 126 puanla 84. sırada kendisine yer buldu.

Bu arada, ilk 200 takım içine giren diğer Türk ekipleri Bursaspor, Eskişehirspor ve Galatasaray oldu. Bursaspor, bir önceki aya oranla 15 basamak çıkarak 114 puanla 111., Eskişehirspor 3 basamak yükselerek 101,5 puanla 154. sırada yer alırken, Galatasaray ise 96 puanla 174. sıradaki yerini korudu.

Barcelona zirvedeki yerini korudu
IFFHS’nin ”Dünyanın En İyi Futbol Takımları” değerlendirmesinde İspanyol ekibi Barcelona, 346 puanla zirvedeki yerini korudu.

Şili’nin Universidad takımı 317 puanla ikinci, İspanya temsilcisi Real Madrid de 293 puanla üçüncü sırada yer aldı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Arda TuranBarcelonaBeşiktaş Jimnastik KulübüBursasporFenerbahçeFenerbahçe Spor KulübüGalatasaray Spor KulübüİspanyaPortekizReal MadridTrabzonspor Kulübüfutbol
Görüş Bildir