Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Eşcinsel Bireylerin Yüzleştiği Acilen Değiştirilmesi Gereken 12 Önyargı

 > -
Abone ol

1. Eşcinsel bir erkek, gördüğü her erkeğe yazar.

Hayır, eşcinsel erkeklerin hepsi erkek delisi değildir.  Dışarıdaki herhangi bir insan gibi, ilgisini kim çekiyorsa onunla ilgilenir. Önlerine gelenle birlikte olmak istemez.

2. Eşcinsel bir erkek heteroseksüel bir erkekle arkadaş olamaz.

Hayır, sırf hemcinsine ilgi duyuyor diye kişiliğine, ilgi alanlarına kısacası bir insanı hoşlanılabilir hale getiren şeylerin hiçbirine bakmadan o kişinin üzerine atlayacak diye bir şey yoktur.

3. Aynı şekilde eşcinsel bir kadın da heteroseksüel bir kadınla arkadaş olamaz.

Hayır, sırf hemcinsine ilgi duyuyor diye kişiliğine, ilgi alanlarına kısacası bir insanı hoşlanılabilir hale getiren şeylerin hiçbirine bakmadan o kişinin üzerine atlayacak diye bir şey yoktur.

4. Bütün eşcinsel kadınlar kısa saçlı ve erkeksi tavırlıdır.

Olmaları gerekmiyor ama olsalar bile, kimin umurunda?

5. Eşcinsel bir erkek kadın gibi davranır, deyim yerindeyse “oynak”tır.

Söz konusu insan cinsiyetiyken kadınla erkeği birbirinden hiçbir zaman tam olarak ayıramayız. Hepimiz DNA’mızda ve hamurumuzda karşı cinsimizden birer parça bulundururuz. Hani derler ya, fıtratımızda var. Yani toplum rollerinden arındığımızda aramızda böylesine ince bir çizgi varken, bir erkeğe kadına dair sıfatlar takılarak aşağılamak da komiklikten başka bir şey değil.

6. Eşcinsel insanlar aşk yaşayamazlar, sadece cinsellik düşünürler.

İlk buluşmada birbirlerinin üzerlerine atlarlar, bütün olayları cinsellikten ibarettir gibisinden saçmalıklar.

7. Eşcinsel insanlar aile kuramazlar.

İnsanın yaradılış amacını ve cinselliği üreme güdüsünden ibaret görecek olursak, eşcinsel bireylerin çocuk yapamayacakları aşikar. Ama aile kurmak için sadece bu mu gerekli diye sormalıyız kendimize o zaman.

8. Eşcinsel kadınlar erkeklerden nefret ederler, kadın hükümdarlığında bir dünya düşlerler.

Türü türe düşman edecek önyargılardan bir tanesidir bu da. Sırf bir kadın başka bir kadından hoşlanıyor diye onu feminazi yaparak erkek düşmanı gibi göstermeye gerek yok.

9. Eşcinsel insanlar hastadır, tedavi edilmeleri gerekir.

Eşcinsellik 1993 yılında Dünya Sağlık Örgütü tarafından “hastalık” sınıfından kaldırıldı. Amerikalıların paranoyadan deliye dönerek AIDS hastalığının eşcinsel ilişkiyle bulaştığı fikrini yaymalarıyla başlayan bu “eşcinsellik hastalıktır” akımı, bilinmezin verdiği korkudan başka bir şey değil.

10. Eşcinsel erkek “erkek” değildir.

“Erkekler ağlamaz” gibi bir anlayışın hüküm sürdüğü ülkemizde sırf hareketleri kabadayılık, despotluk ve maçoluktan ibaret değil diye erkeklerin cinsiyetsiz olarak sınıflandırılması da acilen düzeltilmesi gereken bir önyargı. Toplumsal cinsiyetçiliğin getirdiği dar fikirlilik ve toplumun sanki iyi insanlar ve kötü insanlar arasında ikiye ayrılması düşüncesi, erkeğin ve kadının toplumca belirlenmiş rolleri ve normları, bir ağacın budamamız gereken dallarıdır.

11. Heteroseksüel toplum normal, eşcinsel bireyler anormaldir.

Toplum, içindeki bireyleri yansıtan bir yapı değil de, o bireylerin kolektif bilincini sömürmeye başladığı anda, kaos doğar. Çoğunlukçu ve köktenci bir anlayışla sırf toplumun onayını alma umuduyla girişilen bu “kim normal, kim değil” sorunsalı, nabza şerbet vermekten de başka bir amaç taşımıyor.

12. Eşcinsel bir kişi eğer isterse heteroseksüel olabilir.

Mağazadan alıp üzerimize olmayan pantolonu değiştirmiyoruz sevgili okuyucu. Kimliğimizi belirliyoruz.

13. Bonus: Bi’ şey yapmalı!

LGBT hareketine destek veren bir hükümetimiz olmadığı gibi, LGBT destekçisi bir halkımız da yok. Bu sebeple her taraftan kuşatılmış olan LGBT bireylere, bireylerden gelen destek hayati önem taşıyor. İşe eşcinselliğin ne olup ne olmadığını araştırarak başlayabilir, Onur Yürüyüşü (Pride) gibi etkinliklere katılabilirsiniz. En nihayetinde tek önemli olan bilinç kazanmak ve kazandırmak.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ahmet-cerrah

ben sadece benim yanında bulunmaktan mutlu olduğum insanın senin hayatına ne etkisi olabilir onu düşünüyorum ben gayim ama SANANE hayır nasıl bir ülkeyiz daha insanlar adımızı bile bilmeden cinsel kimliğimizi yargılıyor mesela size birşey söyliyimmi gayler sizin ilişkinize ancak bir şekilde sorun çıkartabilir o aşkam tecavüz etmek için bardan çıkmasını beklediğiniz kızın evine gitmesine yardım ederek

beyzabjk44

''HERKESİN HAYATINA KİMSE KARIŞAMAZ'' kısa ve öz.

cemil-dalkilic

Before you echo Amen in your home or place of worship. Think and Remember. '' a child is listening'' #prayersforbobby İZLEYİN BU FİLMİ HALA HOMOFOBİKSENİZ ALLAH SİZİ AFFETSİN NE DİYİM :D

cemil-dalkilic

MİLLET BİRBİRİNİ SEVMİŞSE SİZE NE ! SİZ GİDİN KENDİ İLİŞKİLERİNİZE BAKIN ! TOPLUM AHLAKINI BOZUYOR DİYENLERE BİŞEY DEMİM KIRICI OLUR AMA TÜRKİYENİN ÇOK GÜZEL AHLAKI VAR ZATEN YA . BOZULMASINI KİMSE İSTEMİYOR TABİ !!!!!!

totalwar

“Lût'u da (peygamber gönderdik). Kavmine dedi ki: "Sizden önceki milletlerden hiçbirinin yapmadığı fuhuşu mu yapıyorsunuz? Çünkü siz, şehveti tatmin için kadınları bırakıp da şehvetle erkeklere yanaşıyorsunuz. Doğrusu siz taşkın bir milletsiniz."(Araf, 7/80-81). “Emrimiz gelince, oranın (Lut kavminin) altını üstüne getirdik ve üzerlerine (balçıktan) pişirilip istif edilmiş taşlar yağdırdık.”(Hud,11/82). “Lût'a gelince, ona da hüküm (hakimlik, peygamberlik, hükümdarlık) ve ilim verdik; onu, çirkin işler yapmakta olan memleketten kurtardık. Zira onlar (o memleketin halkı), gerçekten fena işler yapan kötü bir kavimdi.”(Enbiya, 21/74). “Rabbinizin sizler için yarattığı eşlerinizi bırakıp da, insanlar içinden erkeklere mi yaklaşıyorsunuz? Doğrusu siz sınırı aşmış (sapık) bir kavimsiniz!”(Şuara, 26/165-166).

cemil-dalkilic

lut kavmi aynı zamanda hırsızlık dolandırıcılık küçük kızlara tecavuz etme ve daha bir sürü yaptığı kötü şeyler vardı bunları neden yazmıyosun acaba ? şu şeyi aldığın yer yanlış bilgi git oku araştır kopyala yapıştır yapma !!!!!

totalwar

alıntı yaptığım yer Kuranı kerim kardeş. sen bu hikayeyi nereden okuduysan asıl sen bilgilerini bir daha tazele.Bahsi geçen sürelerin tamamını buraya yazmamı mı bekliyorsun acaba? ayrıca motamot bu ayetleri ezberden buraya yazamam kusura bakma. pek tabii bilinen ayetleri kopyalayıp yapıştıracağım. Bildiğin daha iyi bir yöntem varsa söyle d eyapalım.işin özüne bakarsan ,Allah melekleri lut peygambere gönderdiğinde insan kılığında geliyorlar.Ayette de geçtiği üzere , o melekleri almak isteyen kavmine Lut as kızlarını teklif ediyor.onlar sa kabul etmiyorlar.Ve erkek kılığındaki melekleri istiyorlar.Yani kısacası canım kardeşim.O kavim eşcinsellik,ensest vb sapkın ilişkileri nedeniyle helak olmuştur.kaynağım kurandır.

Görüş Bildir