Diskoda Ölüme Özür!

 > -

Diskoda Ölüme Özür!

Diskoda Ölüme Özür!

KKTC’de askerliğini yaptığı sırada “disko” olarak adlandırılan askeri disiplin koğuşunda yediği dayak sonucu yaşamını yitiren er Uğur Kantar’ın babası Aydın Kantar’ın Genelkurmay Karargahı’nda ağırlandığı ortaya çıktı.

Sivil mahkeme talebi

Aydın Kantar, Karargah’ta görüştüğü generallere, “Oğlumun hayatını kaybetmesine neden olan askerler, askeri mahkemede yargılanıyor. Askeri mahkemede, askere işkence suçu yok. Sivil mahkemede yargılanmalarını talep ediyorum, bana yardım edin” diye istekte bulundu.

Baba Kantar, Karargah’ta görüştüğü generallerin kendisine yakın ilgi gösterdiklerini belirterek, “Acımı paylaştılar. Oğlumun ölümü nedeniyle benden özür dilediler” dedi.

Genelkurmay’a yaptığı ziyaretle ilgili VATAN’a bilgi veren Aydın Kantar, “Mektup yazarak generallerle görüşmek istedim. Yaklaşık bir ay önce Karargah’ta kabul edildim” diye konuştu.

TBMM’de 31 Ocak’ta kabul edilen TSK Disiplin Kanunu’yla disko cezalarının kaldırıldığını hatırlatan Kantar, şunları söyledi: “Diskonun tarih olmasında oğlumun yaşadığı olay etkili oldu. Bu yasanın kabul edildiğini duyduğumda, benim oğlum gibi artık başka askerlerimizin diskoda zarar görmeyecek olmasından dolayı çok mutlu oldum. Biz mücadelemizi aynı zamanda onlar için de verdik.”

Askeri mahkemedeki davada gardiyan erler Ayhan Arslan ve Fırat Keser tutuklu, Recep Tekin ise tutuksuz yargılanıyor.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AydınKKTCTürk Silahlı KuvvetleriTürkiye Büyük Millet Meclisiolay
Görüş Bildir