Twitter'dan Polisten Gördüğü Şiddetin Fotoğrafını Paylaştı

 > -
3 dakikada okuyabilirsiniz

Dayak Fotoğraflarını Twitter'dan Paylaştı

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

Twitter'dan Dayak Fotoğraflarını Paylaştı

İzmir'deki 3 Haziran'daki Gezi eylemleri sırasında hastanelik olanlardan biri de 21 yaşındaki üniversite öğrencisi Başak Özçelik yaşadıklarını sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan paylaştı.

Sol el bileği ve sağ bacağında kırık, vücudunda da darp izleri olan Özçelik, Gündoğdu Meydanı'nda polisin kendisini dövdüğünü iddia etti.

Özçelik, polisin kendisini cop ve sopalarla dövdüğünü ileri sürdü ve darp raporu aldığını, dava açacağını belirtti.

Özçelik, Twitter'da yaşadıklarını ve fotoğraflarını paylaştı:

''Hastanedeyim polis ve eli sopalı kişiler hem kolumu hem bacağımı kırdı arkadaşlar Ege Üniversitesi hastanesindeyim

Vücudumda cok ağır darp izleri var. Kolum ve bacağım kırıldı. 20 kişiden aynı anda şiddet gördüm denize atlamak istedim izin vermediler.

Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunacağım hastane Adli Tıp doktorları her şeyi belgelediler Durumum iyi evimdeyim. Herkese teşekkür ederim hukuksal yardımlarınız, iyi dilekleriniz için.

Kırılan bacağım daha sonra alçıya alındı ancak kırık çok büyük olmadığından alçı çıkarıldı. 3 hafta yürüyemeyeceğim.

Haberin Tamamı İçin:

Dayaktan Sonra Twitter Darbesi

İzmir'de Gezi Parkı protestosuna katılmak için geldiği Gündoğdu Meydanı'nda, geçen pazar gecesi eli sopalı sivillerin saldırısına uğrayan, kolunda kırık, vücudunda morluklar oluşan Başak Özçelik, yaşadıklarına Twitter'dan isyan etti.

Fotoğraflarını yayınlayıp, "Benimle aynı durumda olanlar lütfen susmayın, hakkınızı arayın" diyen Başak Özcelik'e çok sayıda kurum ve kişi destek çıkarken, bazı hemcinsleri inanılmaz mesajlarla eleştirdi. Bazı kadınların, Başak Özçelik'e "Bunlar, sen ve senin gibilere az bile" yazılı tweet'ler atması, genç kızı üzdü.

Geçen pazar günü Gündoğdu Meydanı'ndaki Gezi Parkı eylemine polisin tepkisi çok sert oldu. Ellerinde sopalar bulunan ve Emniyet Müdürü Ali Bilkay'ın "Sivil polis" dediği kişilerin de desteğiyle polis meydandaki kalabalığı zor kullanıp dağıttı. Dokuz Eylül Üniversitesi'nde Mütercim Tercümanlık 3'üncü sınıfta okuyan 21 yaşındaki Başak Özçelik de darbelerden nasibini aldı. Aldığı sopa ve tekme darbeleriyle kolu kırılan, kolları bacakları moraran genç kız, ilk tedavisinin ardından taburcu edildi.

Annesini 5 yaşındayken kaybeden ve teyzesi tarafından büyütülen Özçelik, durumunun kamooyu tarafından görülmesi için fotoğraflarını Twitter üzerinden paylaştı. "Benimle aynı durumda olanlar. Lütfen susmayın" diye yazan Başak Özçelik'e çok sayıda kişi ve kurum destek çıktı. Gönüllü, doktorlar, avukatlar kendisini arayıp her türlü yardımı yapacağını söyledi.

BAZI KADINLARIN YAZDIKLARI ŞAŞIRTTI

Ancak Twitter'da bazı kadınların yazdıkları şaşırttı. "Kim beni bu hale getiren, bir avuç köpek" diyerek yaşadıklarına isyan eden Başak Özçelik'e, bazı kadın Twitter kullanıcıları, "Oranı buranı açmış fotoğraf çektirmişsin. Polisime saldırırsan daha çok dayak yersin. Ama g....ü göstermeye gerek yok be kızım", "Sana yakışmış, ayrı bir hava vermiş. Ayrıca onlar olmasa nasıl gösterecektin biyerlerini. Bence teşekkür et", "Sen ve senin gibilere az bile" gibi çok ağır ifadelerle yüklendi.

'ÇİMLERDE OTURURKEN SALDIRIYA UĞRADIK'

Polisin ve eli sopalı kişilerin kendisine cop ve sopalarla saldırıp defalarca dövdüğünü söyleyen, dava açacağını belirten Başak Özçelik, şunları söyledi:

"Polis ve eli sopalı kişiler hem kolumu, hem bacağımı kırdı. 20 kişiden aynı anda şiddet gördüm. Denize atlamak istedim izin vermediler. Beni kolumdan sürüklediler. Bacağımın iç tarafında dahi izler var. Yerde kapanmama rağmen vurulmadık yerimi bırakmadılar. Biz yanımıza tıp öğrencileriyle ilaç alıp, yardım için Gündoğdu meydanına gitmiştik. Çimlerde otururken saldırıya uğradık."

Son Dakika

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Gezi ParkıİzmirPolisTwitteret
Görüş Bildir