CHP ve MHP'den 'Çözüm Komisyonu'na Destek Yok

 > -

CHP Komisyona Üye Vermeyecek

CHP, TBMM'de oluşturulması önerilen komisyona üye vermeyecek.

CHP, AK Parti çözüm süreci için kurulmasını önerdiği araştırma komisyonuna üye vermeyeceğini açıkladı. TBMM’de kurulması planlanan komisyon için muhalefet partilerinin nasıl bir tavır alacağı merak edilirken, CHP komisyona üye vermeyeceğini açıklamış oldu.

Haberin Tamamı İçin:

CHP ve MHP'den 'Çözüm Komisyonu'na Destek Yok

CHP ile MHP, AK Parti'nin kurulması için TBMM'ye önerge verdiği çözüm sürecine dair Meclis Araştırma Komisyonu'nda yer almayacaklarını açıkladı.

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, AK Parti'nin ''Çözüm Sürecini Değerlendirme Araştırma Komisyonu'' kurulmasına ilişkin önergesinin Anayasaya aykırı olduğunu belirterek, ''CHP, Anayasa ve İçtüzüğün tarif etmediği bir komisyonda yer almayacaktır. İktidar partisinin önergesi İçtüzüğe uygun değildir'' dedi.

Hamzaçebi, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, ''Çözüm Sürecini Değerlendirme Komisyonu'' adı altında bir komisyonunun kurulmasının açık şekilde Anayasa'ya aykırı olduğunu savundu.

MHP'den de destek yok

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, çözüm sürecine ilişkin Meclis Araştırma Komisyonu kurulmasına karşı olduklarını ve kurulması durumunda komisyona üye vermeyeceklerini bildirdi.

AA

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiCumhuriyet Halk PartisiMilliyetçi Hareket PartisiTürkiye Büyük Millet Meclisi
Görüş Bildir