"Meydanları Teröristlere, Anarşistlere mi Bırakacaktık!"

 > -
3 dakikada okuyabilirsiniz

Başbakan Erdoğan Adana'da Konuşuyor

Erdoğan'ın konuşma yapacağı otobüsün üzerinde başta Kültür Bakanı Ömer Çelik olmak üzere, Gençlik ve Spor Bakanı Suaat Kılıç ve Adana milletvekilleri de bulunuyor. Göstericiler Başbakan Erdoğan konuşmaya başlayınca 'Hepimiz Tayyip'in askerleriyiz^, Adana burada çapulcular nerede. Dik dur eğilme Adana seninle' sloganları attı.

İşte Erdoğan'ın açıklamalarının satır başları...

Adana'nın saygıdeğer güzel insanları... Seyhan'dan Tufanbeyli'nden, Yumurtalık'tan Yüreğir'den kardeşlerim siz bizimle beraber yürüdüğünüz sürece milletin rotasında dimdik duran bir AK Parti vardır. Başbakanınız bu can bu tende olduğu müddetçe hiç bir şeyden Allah'ın izniyle yılmaz. Bizim bu dünyada sadece rabbimize bir can borcumuz var. Kimseye değil. Biz bu milletin hizmetkarıyız dedik. Hizmetlerimizi 76 milyona verdik. Batı'da ne varsa Doğu'da o olacak dedik. Biz etnik milliyetçiliğe, bölgesel milliyetçiliğe ve dinsel milliyetçiliğe karşıyız dedik. Sizleri Allah için seviyoruz. Yaradılarını yaradandan ötürü seviyoruz. Siz bize hangi rotayı çizdiyseniz o rotadan yürüdük o rotadan yürümeye devam edeceğiz. Mersin'de açılışlar yapacağız. Ayın 20'sinde Akdeniz Olimpiyatları başlıyor. Sevgili gençler siz dik durun dikleşmeyin. Biz o pirkaç çapulcunun yaptıklarını yapmayız. Onlar yakarlar yıkarlar, çapulcunun tanımı budur zaten bunlar kamunun mallarını yakar yıkarlar, sivil vatandaşın dükkanlarını tarumar eder. Sivil vatandaşların mallarını da yakarlar yıkarlar. Onlar bu ülkenin başbakanına küfredecek kadar alçaktırlar. Eğer inancınızdan korkmuyorsanız inancınızı yaşayın. Bu olayların çevrecilikle alakası yok. Hayatında Gezi Parkı'na gitmemiş insanlar orayla ilgili sözler söylüyor. Ben orada doğdum. Çevreyi tanımına uygun olarak yapacağız. Sizin birliğinize beraberliğinize teşekkür ediyorum. Biz iri olacağız beraber olacağız diri olacağız iri olacağız. Benim sizden bir ricam var. artık 7 ay var, 7 ay sonra yerel seçimler olacak bunlarla ilk dersi demokratik yollarla sandıkta vermenizi istiyorum. Dünyada yanlış yapanlara siz en güzel dersi sandıkta vereceksiniz. Türkiye'nin büyümesini hazmedemeyenler var.

Bu çevreciler Türkiye'de hiç bir yatırımı istemezler. Bu ülkede taş üstüne taş koymuşlukları yok. Bugüne kadar siz bu ülkede mensubu olduğunuz partiler kaç tane ağaç dikti. Bu kardeşiniz İstanbul'a Başkan olduğunda İstanbul çöldü. Dışarıdan ithal ağaç getirdim ve İstanbul'u ağaçlandıran bir belediye başkanıyım. Daha güzel bir Türkiye yaratıyoruz. Kapı kapı dolaşcağız. Hanım akrdeşlerimden özel gayret istiyorum.

Haberin Tamamı İçin:

Erdoğan: Yüzde 95’i Gezi'yi Bilmez

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

"Meydanları Teröristlere, Anarşistlere Mi Bırakacaktık!"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Mersin'e harekettinden önce Adana'da toplanan halka hitap etti.

"BAŞBAKAN'A KÜFREDECEK KADAR ALÇAKTIRLAR"

Sevgili gençler siz dik durun, dikleşmeyin. Siz, biz o birkaç çapulcunun yaptığını yapmayız. Onlar yakarlar, yıkarlar... Çapulcunun tanımı budur zaten. Onlar kamunun mallarını yakıp yıkarlar. Esnafın dükkanlarını tarumar ederler. Bu ülkenin Başbakanı'na küfredecek kadar alçaktırlar. Fikrinize güveniyorsanız fikir özgürlüğünden korkmayın. Eğer çevreciyseniz bu ülkede çevreci bir Başbakan var. Ama bu olayların çevrecilikle alakası yok. Bu ülkede 10 yıl içinde 2 milyar 800 milyon fidan diken bir iktidar var.

Bunlar hayatlarında Gezi Parkı'na gitmemişlerdir. Ama ben orada doğdum büyüdüm. Biz şu anda daha güzelini, daha iyisini yapıyoruz. Çevreyi tanımına uygun olarak yapıyoruz ve yapacağız.

"7 AY SONRA SANDIKTA DERS VERİN"

Biz bir olacağız, beraber olacağız, iri olacağız, diri olacağız. Fakat benim sizden bir ricam var. Artık 7 ay var. 7 ay sonra yerel seçimlerde bunlara ilk dersi demokratik yollarla sandıkta vermenizi istiyorum. Ve o dünyada yanlış, yalan haberler yapanlara siz en güzel dersi sandıkta vereceksiniz. Çünkü Türkiye'nin güçlenmesini hazmedemeyenler var.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiAdanaBaşbakanGezi ParkıİstanbulMersinÖmer ÇelikRecep Tayyip Erdoğan
Görüş Bildir