Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bakan Yıldırım: Muhalefet Ederek EXPO'ya Destek Olunmaz

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Bakan Yıldırım: Muhalefet Ederek Expo'ye Destek Olunmaz

Bakan Yıldırım: Muhalefet Ederek Expo'ye Destek Olunmaz

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, İzmir'in EXPO 2020 adaylığı sürecinde muhalefet tarafından eleştirildiklerini belirterek, "Diyorlar ki, EXPO'ya destek vermek bütün şehirleri dolaşmakla, büyükelçileri toplamakla, lobi faaliyetleri ile olmaz. Muhalefet yapmakla da EXPO'ya destek olunmaz. Bir CHP klasiği. Bu da ayrı bir yaklaşım. Ne diyelim hayırlısı olsun." dedi.

Ödemiş'te bölgesel devlet hastanenin temelini atmak için İzmir'e gelen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD)'ın İzmir Şubesi 19. Olağan Genel Kurulu'na katıldı.

Bakan Yıldırım burada yaptığı konuşmada, Türkiye'nin son 10 yılda sağlıktan eğitime, adaletten toplu konuta, bilişimden turizme, ticaretten sanayiye her alanda gelişmeye devam ettiğine dikkat çekti. Türkiye'de yaşanan bu gelişmelere rağmen İzmir'in henüz olması gereken yere gelemediğini ifade eden Yıldırım, "İzmir'de gelişmeler olmakla beraber İzmir'in bazı şeyleri tam istediğimiz gibi gitmiyor. İzmir, bazı konularda zaman ekonomisini yönetemiyor. Zaman kayıplarının İzmir'e maliyetinin yüksek olduğunu hepimiz biliyoruz. İzmir'in projeleri gecikiyor. Gecikmenin faturasını da İzmirli ödüyor." diye konuştu.

İzmir'de hayata geçirmek istedikleri projelere de engel çıkarıldığını ifade eden Yıldırım, her türlü engellemelere rağmen devam edeceklerini vurguladı. İzmir'deki bazı eski alışkanlıkların kendilerini yorduğunu dile getiren Yıldırım, şunları kaydetti: "Ama onlar pes edecekler. Biz pes etmeyeceğiz. Çünkü biz doğru olanı yapıyoruz. İzmirlinin istediğini yapıyoruz. İzmirlinin hayatını kolaylaştırmaktan başka hesabımız yok. Konak Tüneli'nde de engel çıktı karşımıza. Engel çıkınca biz, 'engel çıktı yapamıyoruz' diyenlerden değiliz. Onu da aşacağız. Çare tükenmez."

"TÜRKİYE'NİN TIKANAN DAMARLARINI AÇTIK"

Bakanlığı boyunca yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Yıldırım, son 10 yılda Türkiye'nin tıkanan damarlarını açtıklarını söyledi.

İzmir'de yaptıkları çalışmaları da anlatan Bakan Yıldırım, şunları kaydetti: "2011 yılında İzmir'den aday olduğumuzda, 'ezber bozan bir siyaset yapacağız' dedik. Hemen hizmete koyulduk. Lala değil. İzmirlinin önüne çıktık; 35 İzmir 35 proje. Siyasi rakipler daha projelerimizi sorsanız söyleyemezken 15 projeye başladık. İzmir'e EXPO'yu getireceğiz. 'Herkes için sağlık, daha iyi yollar' lafla olmuyor. Hastaneler yapacaksınız, İzmir'i dünyaya, başşehire bağlayacaksınız. 10 yıl önce Ankara, Manisa Uşak, Çanakkale istikametine bölünmüş yol yoktu. Allah Özal'dan razı olsun. Çeşme-Aydın otobanı yapmış. İzmir 20 yıl onunla idare etti. Ancak bugün görünen ve yaşanan tablo daha farklı."

Konuşmasının ardından MÜSİAD İzmir Şube Başkanı Abdurrahman Çabuk, Bakan Yıldırım'a plaket verdi. Ayrıca Türkiye Otomobil Sporları Pist Şampiyonası'nda Türkiye birincisi ve MÜSİAD İzmir Şube Başkan Yardımcısı Ümit Ülkü'ye Bakan Yıldırım tarafından kupası takdim edildi ve yeni dernek üyelerine de rozetleri takıldı.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraAydınBinali YıldırımCumhuriyet Halk PartisiİzmirManisa
Görüş Bildir