Bakan Kılıç, Selahi'yi Makamında Kabul Etti

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Bakan Kılıç, Selahi'yi Makamında Kabul Etti

Bakan Kılıç, Selahi'yi Makamında Kabul Etti

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Marmaris'te "Vay kralsın" diyerek boynuna sarılan, konuşmalarıyla kahkahaya boğan, sonunda da 200 TL harçlık koparan 11 yaşındaki Selahi Varol ile babası Ahmet Varol'u makamında kabul etti. Daha önce yaşanan görüntüleri aratmayan kabulde Selahi, "İşi de bıraktık geldik babamla, sen de yarın bizimle Marmaris'e geleceksin. Ben senin için o kadar yol geldim sen benimle gelmiyor musun?" dedi.

Bakan Kılıç, ayrıca Ankara'ya ilk kez gelen Selahi'ye Anıtkabir, Ankara Kalesi, Hacı Bayram Camii ve Taceddin Dergahı'nın gezdirileceğini söyledi. Bakan Kılıç, Selahi'ye "Mehmet Akif Ersoy'un İstiklal Marşı'nı yazdığı Taceddin Dergahı'nı da gezdikten sonra İstiklal Marşı'nı 10 kıta okumanı bekliyorum senden" dedi.

Bakan Kılıç, gazetecilerin "Selahi'ye eğitim desteği mi vereceksiniz?" şeklindeki sorusu üzerine, "Selahi ilköğretim öğrencisi. Dolayısıyla kameralar önünde bu tarz parlak taahhütlerde bulunmayı pek doğru bulmuyoruz. Selahi'yi biz burada ağırladık. Çünkü 11 yaşındaki çocuğun kendini bu kadar rahat ifade edebilmesi, bizim için gerçekten önem verilmesi gereken bir değer. Şu an bütün gençlik programlarımızda kendini rahat ifade edebilen, paydaşlarıyla birlikte iş başarabilme yeteneğini ortaya koyan nesiller yetişsin diye gayret ediyoruz. Selahi adeta bizim ilköğretim kolumuz gibi çalışacak ve sürekli bizim gözetimiz altında" cevabını verdi.

SELAHİ'YE 'SAFAHAT' HEDİYE EDİLDİ

Babası Ahmet Varol da Selahi'nin evde de aynı bu şekilde hareketli olduğunu belirtti. Diğer taraftan, Selahi'ye ziyaretin ardından Mehmet Akif Ersoy'un 'Safahat' adlı eseri ile futbol, voleybol ve basketbol topunun bulunduğu bir çanta hediye edildi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Ankaraİstiklal MarşıMarmarisSuat Kılıçfutbol
Görüş Bildir