Bakan Bayraktar: Diktiğimiz Fideler Çiçek Açtı Ama Henüz Meyve Vermedi

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Bakan Bayraktar: Diktiğimiz Fideler Çiçek Açtı Ama Henüz Meyve Vermedi

Bakan Bayraktar: Diktiğimiz Fideler Çiçek Açtı Ama Henüz Meyve Vermedi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, diktikleri fidelerin çiçek açtığını ama henüz meyve vermediğini belirterek, "Kişi başına düşen gelirimizi ilk etapta 18-20 bin dolara, arkasından da 25 bin dolara çıkartacağız ki İslam dünyası refaha, huzura kavuşsun. Türkiye Cumhuriyeti dünyadaki en büyük 10 devlet arasında girsin ki dünya rahat nefes alsın." dedi.

Bakan Bayraktar, Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi'nde düzenlenen AK Parti İl Danışma Meclisi toplantısında yaptığı konuşmada, misyonlarının, Türkiye'nin istiklal mücadelesiyle aynı olduğunu belirtti. Bu bakımdan sorumluluklarının büyük olduğuna değinen Bayraktar, "2002 yılının sonuna geldiğinde Türkiye, topladığı tüm vergilerin yüzde 86'sını gavurdan aldığı kredinin faizlerine veriyordu. 100 milyar liralık bir bütçe vardı. Şimdi 404 milyar lira. Borcu düştükten sonra 354 milyarlık bir bütçe var. Nereden nereye geldik. Bugünün parasıyla 140 milyar lira sadece batık bankalara ülke ödedi, bu ülke. Bizim dönemimizde batan banka var mı? Tasarruf fonunda parayı topladılar, para gitti, biz ödedik. Teşvik Fonu'nda toplanan paralar uçtu gitti, onları da biz ödedik." diye konuştu.

Çok ciddi yatırımlar yapıldığını, ancak daha yapmaları gereken çok iş olduğunu ifade eden Bakan Bayraktar, "AK Parti'ye oy versin vermesin 74.5 milyon insanımızın huzuru, refahı, çocuklarının istikbali için çok daha fazla gayrete çok daha fazla çalışmaya ihtiyacımız var. Biz Türkiye'yi geliştirmeye, kalkındırmaya ahdettik. Sizin desteğiniz olmadan bu olmaz. Büyük düşüneceğiz ve gayretimizi, cesaretimizi artırarak sürdüreceğiz." diye ifade etti. Diktikleri fidelerin henüz boy almadığı, kök salmadığını kaydeden Bayraktar, "Bizim diktiğimiz fideler çiçek açtı ama henüz meyve vermedi. Şu anda bizim kişi başına düşen gelirimiz 10 bin dolar. Biz bunu ilk etapta 18-20 bin dolara, arkasından da 25 bin dolara çıkartacağız ki İslam dünyası refaha, huzura kavuşsun, dünya rahat bir nefes alsın. Türk devleti dünyadaki en büyük 10 devlet arasına girsin ki dünya rahat nefes alsın. Türkiye bereketleniyor, kalkınıyor ama yeterli değil. Onun için daha çok gayret edecek, daha fazla çalışacağız." şeklinde konuştu.

Bayraktar, 2014 yılında yapılacak seçimlerin Türkiye ve dünya açısından çok önemli olduğuna değindi. Bayraktar, partililere şu uyarılarda bulundu: "Bundan sonra bize çok daha fütursuz, her türlü iz'anın ve insafın dışında vuracaklar ama bunlara sakın ha kanmayın. Araştırın, inceleyin, mukayese edin ve ona göre Türkiyemizi kalkındırmak için önümüzdeki bariyerleri kaldıralım."

Trabzon'u da geliştirmek ve kalkındırmak zorunda olduklarının altını çizen Bakan Bayraktar, bu uğurda yaptıkları çalışmaları anlattı. Bayraktar, daha büyük hizmetler için de birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmek gerektiğini sözlerine ekledi.

Toplantıya; Bakan Erdoğan Bayraktar'ın yanı sıra AK Parti İl Koordinatörü Ordu Milletvekili İhsan Şener, Trabzon Milletvekili Aydın Bıyıklıoğlu, Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, ilçe ve belediye başkanları, parti yöneticileri ve partililer katıldı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiAydınErdoğan Bayraktarmeyve
Görüş Bildir