ABD Heyetinden Türkiye'ye Övgü

 > -

ABD Heyetinden Türkiye'ye Övgü

ABD Heyetinden Türkiye'ye Övgü

Uluslararası toplumun, Suriye konusunda elini daha fazla taşın altına koymasını sağlamayı hedefleyen konferans öncesinde üst düzey Amerikalı diplomatlar Türkiye'de temaslarda bulundu.

Amerikan Dışişleri Bakanlığı Nüfus, Mülteciler ve Göç Konularından Sorumlu Müsteşar Yardımcısı Anne Richard, Uluslararası Kalkınma Ajansı Başkan Yardımcısı Nancy Lindborg ve Şam Büyükelçisi Robert Ford, Islahiye'nin ardından Ankara'daydı.

Amerikan heyeti, bir kez daha, Türkiye'nin Suriyeliler için uyguladığı açık kapı politikasından ve gösterdiği cömertlikten övgü ile söz etti.

Ankara'da düzenlenen basın toplantısında, Amerika Birleşik Devletleri'nin Suriye halkı için 10 milyon dolar tutarında yeni bir insanı yardım yapacağı açıklandı.

Bu yardım, Halep'te 210 bin kişiye günlük ekmek verilebilmesi için fırınlara yeterli un sağlanmasında kullanılacak.

Amerikan yönetiminin, Suriye için ilave kapsamlı yardım paketini 30 Ocak'ta Kuveyt'te düzenlenecek uluslararası konferansta açıklaması bekleniyor.

"Suriye konusunda Rusya ile düzenli olarak görüşüyoruz" diyen Amerikalı diplomatlar, diğer ülkelere de Kuveyt'teki konferansa katılmaları çağrısı yaptı.

Suriye için kesinlikle siyasi bir çözümden yana olduklarını vurgulayan Amerikalı yetkililer, siyasi çözüm arayışları sürdükçe derinleşen insani krizin gözardı edilmemesini istedi.

Amerikalı diplomatlar, bir soru üzerine, böyle bir şey yaşanmaması için dua etseler de, Suriye'den ani bir insan akınına karşı hazırlıklı olduklarını vurguladı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriAnkaraRusyaSuriye
Görüş Bildir