60 Kişi Mahsur Kaldı

 > -

60 Kişi Mahsur Kaldı

60 Kişi Mahsur Kaldı

Tunceli'nin Pertek İlçesi'ne bağlı Elmakaşı Köyü'ndeki taziyeden dönen yaklaşık 60 kişinin kar yağışı, tipi ve fırtına nedeniyle 10 saatten beri yolda mahsur kaldığı öğrenildi.

Pertek İlçesi'ne bağlı Elmakaşı Köyü'nde yaşamını kaybeden bir yakınlarının taziyesine giden ve yaklaşık 60 kişinin içinde bulunduğu araç konvoyu, kar, tipi ve fırtına nedeniyle dönüş yolunda mahsur kaldı. Mahsur kalanlar arasında kadın ve yaşlıların da bulunduğu belirtildi.

Tipi ve fırtınanın çok şiddetli olması nedeniyle, kar temizleme çalışması yapan iş makinaları bölgeye ulaşmakta büyük sıkıntı çekiyor. Mahsur kalanlara, Pertek ve il merkezinden olmak üzere 2 ayrı yönden bölgeye çok sayıda iş makinasının ulaşmaya çalıştığı ancak yoğun kar yağışı nedeniyle büyük sıkıntı yaşandığı kaydedildi. Kar yağışı, tipi ve fırtınanın halen devam ettiği bölgede, kar kalınlığının ise 1.5 metreyi aştığı bilgisi verildi. Mahsur kalan kişilerin yakınları ile cep telefonu aracılığı ile yaptığı görüşmeler nedeniyle çoğunun cep telefon bataryalarının da tükendiği, bu yüzden artık yakınlarıyla da irtibat kuramadıkları öğrenildi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

FırtınaTuncelicep telefonu
Görüş Bildir