Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

10 Milyonluk Altyapı Devrimi

 > -
4 dakikada okuyabilirsiniz

10 milyonluk altyapı devrimi

10 milyonluk altyapı devrimi

Digiturk, TFF ile Türk futbolunda taşları yerinden oynatacak değerde bir sponsorluk anlaşması imzaladı

Digiturk, önümüzdeki 3 yıl süresince Spor Toto 2. ve 3. liglerin de sponsorluğunu üstlendi. Her kulüp 147 bin TL kazanacak. Digiturk Türkiye'de ilk kez alt liglerden bir maçı ekranlara getirecek

Futbol Federasyonu ve Türk futbolunun en büyük destekçisi Digiturk, muhteşem bir projeye imza attı. TFF Başkanı Yıldırım Demirören ile Digiturk Genel Müdürü Ertan Özerdem arasında dün Ayazağa'da imzalanan sözleşmeye göre Digiturk, 3 yıllığına 2. ve 3. liglere sponsorluk yapacak.

BUNUN için Digiturk, 2. ve 3. lig kulüplerine yıllık 10 milyon TL ödeyecek. Her kulüp 147 bin TL kazanacak. Digiturk böylece Türkiye'de ilk kez alt liglerden bir maçı ekranlara getirecek. Lig TV'de her hafta milyonlarca futbolsever takımlarının maçlarını izleyecek. 9 Eylül haftasında başlayacak mücadelede programa göre birçok maç ekrana gelecek.

HANGİ TAKIM YOK Kİ BÖYLECE Eyüp'ten Kızılcahamamspor'a, Pendik'ten Polatlıspor'a, Ünye'den Çankırıspor'a, Van Belediye'den Siirt'e, Batman Petrol'den Adıyamanspor'a, Arsin'den Kırıkhanspor'a birçok takımın maçları Lig TV'den artık izlenebilecek.

PROJENİN YARARI ÇOK BU proje ile Türk futbolu da çok önemli bir kaynak sıkıntısını giderecek. Yayın gelirinde dünyada 6'ncı olan ancak FIFA sıralamasında 30. sıraya dek gerileyen Türkiye, Digiturk'un katkıları ile ayağa kalkacak. 3 yıllığına imzalanan bu proje ile şu önemli katkılar ön plana çıkacak:

1 - KULÜPLERE önemli bir gelir sağlanacak, borçlar da azalacak.

2 - ALT liglerdeki kulüplerin taraftarları maçlarını izleyebilecek.

3 - EKONOMİK katkı ile 2. ve 3. liglere ciddi bir kalite gelecek.

4 - KULÜPLER milli takımlara ve üst liglere oyuncu yetiştirecek.

Niye bizim çocuklar Barça'ya gitmesin TFF İcra Kurulu üyesi Arif Koşar, projeyi anlattı: 'Çizmeleri giyip yollara düştük. Bütün Anadolu'yu gezdik. Amaç Türk futbolunun MR'ını çekmekti. 'Almanya'da yaşayan çocuğumuz Real Madrid'e, Barcelona'ya transfer oluyor, fakat Türkiye'ye yaşayan çocuklarımız neden olamıyor' diye bir söylem vardı. Tabii bunun mümkün olması için bir imalathanenin kurulması gerekiyordu.

12 yıldan beri Türk futboluna hizmet veren Digiturk'ün katkılarını unutmamız mümkün değildi diye düşünürken Ertan Bey ile Başkanımız konuyu görüştü. Kanayan yara alt liglerdi. Biz de imalathanelerin bacağını kurduk. Gerisi gelecektir.'

Ertan Bey DEMİŞSE o iş olmuştur Kulüp yöneticilerinden biri, 10 milyonluk ödemenin en fazla 2-3 taksitle yapılmasını istedi. Bunun üzerine Digiturk Genel Müdürü Ertan Özerdem, 'Üzerinde çalışayım' dedi. TFF Başkanı Yıldırım Demirören de 'Ertan Bey 'Üzerinde çalışayım' demişse o iş olmuş demektir' diye espri yaptı. Demirören ayrıca en iyi tesise sahip 3 kulübe para ödülü verilmesi projesini gündeme getirdi. Özerdem, bu projeye de sıcak baktığı mesajını verdi.

Gelirlerin %95'i DiGiTURK'TEN YILDIRIM Demirören, mali tabloyu şu şekilde açıkladı: 'Türk futbolunun en önemli ekonomik lokomotifi olan Digiturk ile 12 senedir çalışıyoruz. Bugün Türkiye'de Avrupa'dan farklı olarak kulüplerin gelirlerinin % 95'i yayın gelirleri. Kulüpler, yayın gelirleri ile yaşıyor.

BU yayın gelirleri sadece Bank Asya ve Süper Lig kulüpleri için vardı. Artık 2. ve 3. Lig için de olacak. Bu liglerdeki takımlarımızı yaşatmak için de Digiturk ile 3 senelik anlaşma yaptık. 2. Lig kulüplerine senelik 5, 3. Lig kulüplerine senelik 5 milyon TL olmak üzere toplam 10 milyonluk bir imza atıyoruz. Yani her kulüp bir sezonda toplam 147 bin TL alacak.'

Parada 6.'yız BAŞARI NEREDE Digiturk Genel Müdürü Ertan Özerdem, kulüplere aktardıkları mali kaynakların verimli harcanmadığı tespitini yaptı. Özerdem, 'Biz sadece kaynak sağlıyoruz. Harcamayı uzaktan izliyoruz. Türk kulüpleri gelir bakımından dünyanın 6. büyük ligi. Ama Avrupa'da başarı yok. Gelirlerle yurt dışındaki başarılar paralel değil. Geçen seneki olaylar yüzünden şirketten futbola para verdik. Bu sene kıpırdanma var, halk futbolu özlediğini gösteriyor' dedi.

Kötü konuşmalar sponsoru ürkütür TFF Başkanı Yıldırım Demirören, imza töreninde önemli mesajlar verdi: 'İlk defa 2. ve 3. lig maçları yayınlanacak. TFF olarak kulüplerin seyahat masraflarını karşılayacağız. TFF'ye 18 milyonluk bir maliyeti var ama kulüplerin ihtiyacını bildiğimiz için bunu göze aldık.

TÜRKİYE'DE 90 bin civarında maç oynanıyor. Tabii ki hatalı maçlar oluyor. Artık bizim yeni şeyler söylememiz lazım. Futbolun iyi yanlarını konuşmalıyız. Futbol hatalar oyunudur. Hata olmazsa futbolun güzelliği olmaz. Neden teknolojiyi kabul etmiyorlar? Çünkü futbolun güzelliği daha da gidecek. Hata can yakıyor belki ama art niyet yoksa hatalar kabul edilsin.

ARTIK kulüp başkanlarımızın birbirleriyle kavga etmesini değil, Türk futbolunu nereye getireceğimizi konuşmamız lazım. Biz bugün Digiturk'ü sponsor olarak futbola alıyorsak onu ürkütmememiz lazım.'

Halk kavga istemiyor Digiturk Genel Müdürü Ertan Özerdem, sponsorluk anlaşmasında çarpıcı açıklamalar yaptı: 'Bazı maçları naklen yayınlayacağız. Amacımız hem takımlarımızı insanlara tanıtmak hem kabiliyetleri ortaya çıkartacak şekilde halka sunmak.

BİR yayın bütün Türkiye'ye yapılan bir şov gibidir. Güzellikleri anlatarak çok büyük katkı sağlayabiliriz. Dikkatleri 2. ve 3. Lig'e çekebilecek güçte olan bir kuruluşuz.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AlmanyaArda TuranFIFAReal MadridTFFVanYıldırım Demirörenfutboltransfer
Görüş Bildir