‘Gökçek, Ankara'yı 24 Bin Kat Borçlandırdı’

-

‘Gökçek, Ankara'yı 24 Bin Kat Borçlandırdı’

‘Gökçek, Ankara'yı 24 Bin Kat Borçlandırdı’

CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in, vadesi ertelenen borçlar itibariyle Ankara'yı 24 bin kat daha fazla borçlandırdığını, Ankaralının geleceğini ipotek altına aldığını söyledi.

AA

Ankara- CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka , Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Hazine Müsteşarlığı verilerine göre, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin 1993 yılında vadesi geçmiş borcunun 52 bin 60 dolardan, 24 bin kat artarak 2011 yılında 1 milyar 272 bin dolara yükseldiğini belirtti. Nazlıaka EGO'nun borcunun da aynı süre içinde 88 kat arttığını ifade etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek 'in, bu borçların Murat Karayalçın döneminde ''çarçur edilmek için'' alındığı gibi bir algı oluşturmaya çalıştığını söyleyen Nazlıaka, ''Ancak bu borçların her biri, Ankaralıların yaşam standardını yükseltmek amacıyla üretilmiş olan projelerin kredilendirme borcudur' ' dedi.

Nazlıaka, bunların yalnızca belediyenin Hazine'ye ödemesi gereken borçlar olduğunu, bunun dışında belediyenin Maliye Bakanlığı, tedarikçiler, bankalara olan borçları da bulunduğunu kaydetti.

Aylin Nazlıaka, şöyle devam etti:

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraCumhuriyet Halk PartisiMelih Gökçek
Görüş Bildir