İmralı'ya 3. Heyet Ne Zaman Gidecek?

 > -

'3. Heyet Perşembe Ya da Cuma Günü Gidecek'

Hükümet Sözcüsü Hüseyin Çelik, İmralı'ya gidecek olan '3. heyetin' en geç Perşembe ya da Cuma günü gideceğini belirtti

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik , BDP'nin, İmralı görüşmelerine dair 'tutanaklar' hakkındaki açıklamasıyla ilgili, ''BDP'nin İmralı tutanaklarının sızdırılmasıyla ilgili açıklaması''nı nasıl değerlendirdiği sorusuna karşılık Çelik, ''Bir siyasi parti, 'Şu şahıslar tarafından sızdırılmıştır' veya 'tedbirsizce davranılmıştır' demişse ve o kişiler de bunu kabul edip istifa etmişlerse, yapılacak başka bir şey yoktur. Bundan sonra söylenecek bir şey yok. BDP kabul ediyorsa, mesele öyledir'' diye konuştu.

Çelik, gazetecilerin ''Konu burada kapanır mı?'' sorusuna, ''Ne yapalım başka türlü, divanı harbe verecek halimiz yok'' cevabını verirken, bu sözleri gülüşmelere yol açtı.

Gazetecilerin üçüncü heyetin ne zaman gideceği sorusuna karşılık Çelik, ''Bu hafta sonu itibarıyla olabileceği söylendi. Bunu Sayın Bakanımız da söyledi. Perşembe-Cuma günü olabilir. Geçen hafta da söylemiştim, bu haftanın sonlarına doğru da olabilir, bir sonraki haftanın başlarına da kalabilir. İş mecrasında yürüyor, umarım bir problem olmaz'' dedi.

Çelik, ''Gidecek heyetteki isimler konusunda ortaya çıkmış bir şey var mı? Aynı heyet mi gider?'' sorusuna, ''Onu bilmiyorum'' karşılığını verdi.

T24

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiBarış ve Demokrasi PartisiHüseyin Çelikİmralı
Görüş Bildir