Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Zenginler Tercihini Apple'dan Yana Kullanıyor

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Zenginler Tercihini Apple'dan Yana Kullanıyor

Akıllı telefon pazarına baktığımızda en büyük paya Apple sahip olmayabilir; ancak gelir düzeyine göre bir araştırma yapıldığında, zengin kesimin Apple’ı daha çok tercih ettiği ortaya çıktı.

Spectrem Group‘un yaptığı bir araştırmaya göre, 100.000 doların üzerinde net geliri olanlar Apple ürünlerine yönelmeyi seçiyor. Bu kesimin %46′sının iPhone’u var. Android’in ise bu pazardaki payı %36′larda görünüyor. Apple’ın bu pazardaki üstünlüğü tabletlerde de devam ediyor. Kullanıcıların %56′sı iPad’i tercih ederken, %16′lık bir kesim de tercihlerini Kindle Fire’dan yana kullanmış.

Çıtayı 1 milyon dolar ve üzerindeki net gelir seviyesine çıkartırsak, Android yine birinciliği Apple’a kaptırıyor. %48′lik pazar payına sahip olan Apple, tabletlerde ise %61′lik bir yüzdeye sahip. Net geliri 5 milyon dolar ve üzerinde olan kesimde de sonuçlar pek değişmiyor. iPhone kullananların oranı %56 iken, Android ancak %25′lik bir pazar payına sahip. Fakat konu iPad olduğunda, oran 1 milyon dolar gelir sınıfındaki kullanıma kıyasla biraz daha düşüyor. %57′lik bir kesim iPad’i tercih ederken, Kindle Fire piyasada ancak %7′lik bir pay sahibi olabilimiş.

Spectrem Group’un CEO’su Catherine McBreen, varlıklı kullanıcıların Apple’a yönelmesinin iki sebebi olduğunu düşünüyor. Kullanıcıların yaşları ve zenginlikleri, Apple’ın ürünlerinin tercih edilmesinin en başta gelen sebepleri. McBreen, insanlar beğendikleri ve rahat kullanabildikleri bir ürünü bir kez aldıklarında, onu değiştirmeyi düşünmüyorlar. Yaşlarına göre davranıyorlar ve en son trendi takip etmeye çalışmıyorlar, diye bu raporda belirtiyor.

Devamı için tıklayınız
...

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Akıllı telefonAndroidAppleCEOTercihiPhone
Görüş Bildir