Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Yok Artık! Trans Oyuncu Çağla Akalın'ın Katıldığı Katarsis Programı RTÜK'ün Cezasıyla Yayından Kaldırıldı

377PAYLAŞIM

Hangi gerekçeyle acaba?

Çağla Akalın Türkiye'nin ilk trans güzeli.

Geçtiğimiz mart ayında da Gökhan Çınar'ın sunduğu ve bir süredir Exxen'de yayınlanan Katarsis programına konuk olmuştu.

Akalın'ın çocukluk, gençlik dönemi ve yaşadığı travmaları anlattığı program kısa bir süre önce Exxen'den kaldırıldı ve bunun üzerine Akalın büyük bir şok yaşadı.

Ancak üstünden çok geçmeden RTÜK'ün programa ceza kestiği ve yayından kaldırılmasını istediği ortaya çıktı.

Çağla Akalın Oda TV'ye yaptığı açıklamada takipçileri sayesinde programın yayından kaldırıldığını öğrendiğini, Gökhan Çınar'a durumu sorduğunda ise 'kendisinin de programın yayından kaldırıldığını yeni öğrendiğini ve üzgün olduğunu' söylediğini belirtti.

Ardından şunları ekledi:

“Ceza kesilmesi gereken benim geçmişte yaşadığım, acılar, göz yaşlarıysa helal olsun. Benim yaşadığım hayat insanları yoldan çıkaracak ya da insanlara örnek olacak bir hayat değil. Ben yaşantımı kimseye empoze etmeye çalışmadım. Benim yaşantım insanlara ibret olacak şeyler, böyle olmayın dediğim şeyler. Artık bize bunları da söyletmiyorlar.”

RTÜK'ün hangi gerekçeyle programın kaldırılmasını istediğini merak ettik açıkçası...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
filiz1.

sadece bu olay için konuşmuyorum. programın bazı bölümleri çok kaliteli ve ders verici. bir şey dediğim yok ama son zamanlarda yok hayat kadını yok pavyon çalışanı yok estetikle ünlüleri tavlayan kadın... iyice reyting için bel altı çalışmaya başlamışlardı. kaldırrmak fazla ama bir cezayı hak ediyordu bence de. kadınlar reklam yapıp servetini katlıyordu anca. sonra milleti çalışmaya teşvik et.

ersaglamnihat

Trans virali. Doğruysa isabetli bir karar.

raven01

la olm, RTÜK bir programın kaldırılmasını istemez rica etmez , ceza keser yayından kaldırılmazsa daha ağır ceza geleceğini iletir, bunuda halka açık şekilde yayınlar ! nerede bu belge ? yok, ortada sadece iddia var ama amipler için iddia olması yeterli :)

hairyalien1

Abla biz sana tercihlerini tekrar gözden geçir derken "cinsel tercih veya yönelim"inden bahsetmiyorduk. Şu partinin destekçisiyim dediğin tercihlerinden bahsediyorduk. Öğrencileri, avukatları, doktorları dışlayan kesim gün geldi şimdi seni de dışladı değil mi? Ee biz baştan beri söylüyoruz, o keserin sapı dönüp size de girecek diye... Ama lazer epilasyona gitmediğimiz için sözümüze itimat edilmiyor galiba. Şimdi mesela bu durumu savunan dindarlara da bir gün girecek o keserin sapı o zamanda bu yorumun bir aynını onlar için yapacağım.

ortalik-karisik

çok saçma ne yani gülsenin aile arasındaki filminide mi yayından kaldıralım trans bırey var dıye

dincer-kok

Bülent Ersoy'un albümlerini yakalım, sınır dışı edelim.. :)

ortalik-karisik

:)))))) istemesede alışaccak bu millet ya insanların cinsiyetine karışmamayı geçti o devirler

dincer-kok

aynen öyle bro, her şey güzel olacak.. bi kaç sene daha sabır :)

Görüş Bildir