Görüş Bildir

Türkiye Deprem Haritası: e Devlet Deprem Riski Sorgulama Ekranı…

Anasayfa > Güncel

Dün akşam saatlerinde Konya’nın Meram ilçesinde 5.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. AFAD’ın açıklamasına göre, Konya depreminde can kaybı yaşanmazken, üç metruk binada göçük olduğu paylaşıldı. Türkiye’de deprem yönünden en az riskli illerden biri olan Konya’da yaşanan 5.1 büyüklüğünde deprem sonrasında gece saat 02.38’de de 3.9 büyüklüğünde artçı sarsıntı yaşandı. Konya depremi sonrası Türkiye Deprem Haritası araması da çoğalmış durumda. AFAD’ın, e devlet üzerinden yayınladığı servisle Türkiye’de en riskli deprem bölgeleri tespit edilebiliyor. İşte Türkiye Deprem haritası ve fay hattı sorgulama ekranı…

Dün akşam saatlerinde Konya’da yaşanan 5.1 büyüklüğündeki deprem büyük korkuya sebep oldu. Konya’nın Meram ilçesinde halk geceyi sokaklarda geçirirken, deprem komşu illerde de hissedildi. Türkiye, tam bir deprem ülkesi. Ülkenin hemen hemen bütün illerden fay hattı geçiyor. AFAD, Türkiye Deprem Haritası’na göre ülkedeki en riski bölgeleri belirledi.

Türkiye Deprem Haritası

Türkiye Deprem Haritası

Türkiye Deprem Haritası’na göre, ülkedeki en riskli şehirler de belli oldu. 

En riskli iller şu şekilde;

Orta Derece Deprem Riski Yüksek Olan İller

Orta Derece Deprem Riski Yüksek Olan İller

Deprem Riski En Düşük Olan İller

Deprem Riski En Düşük Olan İller

E Devlet Türkiye Fay Hattı Sorgulama

AFAD ve Kandilli Rasathanesi Son Depremler

AFAD ve Kandilli Rasathanesi Son Depremler

AFAD ve Kandilli Rasathanesi, ülkemizde ve komşu ülkelerde meydana gelen depremleri liste halinde takipçileriyle paylaşıyor. AFAD ve Kandilli Rasathanesi’nin paylaşımlarına bakarak çevrenizde deprem gerçekleşip gerçekleşmediğini kontrol edebilirsiniz.

Kandilli Son Depremler Sayfası

AFAD Son Depremler Sayfası

Bu Haber de İlginizi Çekebilir

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?