Görüş Bildir

Kahramanmaraş Haberleri

Kahramanmaraş ya da Maraş, Akdeniz Bölgesi'nde bulunmaktadır. Son verilere göre toplum nüfusu 1.154.102'dir. İl yönetiminde Hayrettin Güngör vardır.

Kahramanmaraş

Maraş olarak da bilinen Kahramanmaraş, 1973 yılında bu isme geçmiştir. Şehir Ahir Dağı'nın etrafında konumlandığı için yapı olarak engebelidir. Konum olarak üç farklı bölgeye de kapısı açılan Maraş'ın iklimi oldukça değişkendir. Ekonomik olarak halk geçimini, tekstil ve ip sanayisi ile sağlamaktadır. İlin en çok bilinen lezzeti dondurmasıdır. Bunun yanında ezmesi, tarhanası, biberi de meşhurdur.

Popüler İçerikler

Onedio "Ne Seneydi Be" Ödülleri Gururla Sunar! 2023'ün Enlerini Seçiyoruz!
2023 gerçekten 'Ne Seneydi Be!' denilecek bir yıl oldu hepimiz için. Yılın başına bakacak olursak, büyük bir üzüntüyle karşıladı bizi. Şubat ayında yaşadığımız Kahramanmaraş depremi içimizi üzüntüyle doldurdu. Hâlâ yaralarımızı saramadığımız bu depremin etkisini de derinden hissediyoruz. Biraz ilerlersek seçimle devam ettik. Bol kaosu, karmaşayı içinde barındıran bu seçim, hepimize biraz olsun bir şeyler öğretti. Dolar yine yerinde durmadı, altın hepimize tepeden baktı ve en sonunda ise hepimiz borsaya el attık. Halka arz artık içimizden biri olmuştu. Vakti gelenler evlendi, vakti dolanlar boşandı. Anlayacağınız bu yıl da geçtiğimiz hiçbir yılı bize aratmadı. Gündemimiz magazinle doluyken gözümüzü her gün başka bir olaya açtık. Yeni yüz, yeni dizi, yeni film, yeni şarkı... Hiçbirini kaçırmadık. Hazırsanız bu dopdolu yılı bir anket ile tamamlayalım. Evettt işte o anket! 2023'ün en iyilerini değerli Onedio okuyucuları seçiyor!🥳
Deprem Korkusu Nasıl Yenilir? Deprem Psikolojisi Nedir?
6 Şubat'ta yaşanan Kahramanmaraş depremlerinin açtığı yaralar hala ilk günkü gibi taze. Ne yaşadığımız acıları, ne de açılan yaraları unutmak mümkün değil. Fakat bir deprem kuşağı üzerinde bulunan ülkemizde, her vatandaşımızın depreme hazırlıklı olması gerekiyor. Peki vatandaşlar olarak deprem korkumuzu nasıl yenebilir, deprem konusunda neler yapabiliriz?
Haluk Levent'in Kurduğu AHBAP Derneğinin Denetimi Sonuçlandı
Müzisyen Haluk Levent'in kurduğu AHBAP derneği, 6 Şubat depreminde çalışmaları ile hepimizi etkilemişti. Topladığı bağışlar ile hedef haline gelen dernek İçişleri Bakanlığı tarafından denetime alınmıştı. Haluk Levent, Twitter hesabından denetimin sonuçlandığını bildirdi.