Görüş Bildir

Kayseri Haberleri

İç Anadolu'da yer alan Kayseri, Ankara ve Konya'dan son en kalabalık üçüncü şehirdir. Nüfusu 1 milyon olan Kayseri'nin yönetiminde Memduh Büyükkılıç vardır.

Kayseri

Türkiye'nin en büyük 8.ilidir. Bünyesinde 16 ilçe bulundurmaktadır. Kuzeyinde Yozgat, batısında Nevşehir, doğusunda Niğde illeri bulunmaktadır. Önemli ticaret yolu olan İpek Yolu Kayseri'den geçmektedir. Aynı zamanda Kayseri, maden açısından oldukça zengindir Asbest, altın, kurşun, çinko, mermer ve daha birçok maden türüne sahiptir. Ekonomik, sanayi, ticaret alanı ile gelişen Kayseri'de tarım bunlar arasında en son sıradadır. Mutfağı oldukça zengin ve sevilen lezzetlere sahiptir. Pastırma, mantı, sucuk, Kayseri Ketesi bunlara örnektir. Spor alanında da Süper Lig'de yer alan Kayserispor şehri temsil eden önemli bir futbol kulübüdür. Erciyes Üniversitesi ile de eğitim alanında da gelişim göstermektedir. İl plaka kodu 38'dir.

Popüler İçerikler

Kahramanmaraş Depremi Geniş Bir Alanda Etkili Oldu: Şirketlerin Hasar Açıklamaları Tüm Gün Sürdü
Kahramanmaraş'ta 04:17'de meydana gelen 7,4 büyüklüğündeki deprem, en az 10 şehirde hissedilirken, hasar da yaygın oldu. Gün içinde aynı bölgede başka bir fay hattının da tetiklenmesiyle aynı büyüklükte bir deprem daha meydana geldi. Depremde can kaybı 1.541'e yükselirken geniş bir coğrafya olması nedeniyle bilançonun artmasından endişe ediliyor. Bu bağlamda iş ve ekonomi dünyası da hareketli bir gün geçirdi. Bölgedeki birçok büyük şirket de bu felaketten etkilendi. gün boyu haber akışı kesilmedi.
Elbistan Nerede ve Nereye Bağlı? Elbistan Hakkında Merak Edilenler
Doğal güzellikleri ve verimli ovalarıyla Türkiye'nin en nadide şehri arasında yer alan Elbistan, Ceyhan Nehri'ne ev sahipliği yapıyor. Üç farklı bölgenin kesişim noktası olan Elbistan'ın nerede olduğu ise vatandaşlar tarafından karıştırılıyor. Peki, Elbistan nerededir? Üç bölgenin kesişim noktası olan Elbistan nereye bağlı? Bakalım: Elbistan nereye bağlı, nüfusu kaç, şehir merkezine ne kadar uzak ve Elbistan'a nasıl gidilir:
Elbistan Belediye Başkanı Kim, Kaç Yaşında? Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz Hakkında Merak Edilenler
Tüm ülkeyi yasa boğan depremin ardından büyük hasar alan ilçeler ve belediye başkanları araştırılmaya başlandı. Kahramanmaraşa bağlı Elbistan ilçesinin belediye başkanı Mehmet Gürbüz merak edildi. Arama motorlarında araştırmalarını sürdüren vatandaşlar tarafından Mehmet Gürbüz kimdir, kaç yaşında? sorularına yanıt aranıyor. İşte Mehmet Gürbüz 'ün hayatına ilişkin merak edilen sorular ve yanıtları...
Pegasus Bilet Fiyatlarını 0 TL'ye Sabitledi: Depremden Etkilenen Vatandaşlar İçin 8 İlden Uçuşlar 0 TL Olacak!
Pegasus Hava Yolları deprem bölgesindeki çalışmalara destek için bir adım daha attı. Dün deprem bölgesine ulaşımı kolaylaştırmak için ek sefer çalışması yapan Pegasus, bugün de bilet fiyatlarını sabitledi. Pegasus Hava Yolları, deprem bölgesindeki 8 ilden uçuş bilet fiyatlarını 100 TL olarak sabitlediği duyuruldu. Havayolu şirketi depremden etkilenen vatandaşları da ihmal etmedi! Depremden etkilenen vatandaşlardan uçuş bileti ücret alınmayacak! İşte, o seferler:
7.4'ün Ardından Deprem Dizisi Yaşandı! En Büyüğü 6.6 Toplam 50 Artçı
Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7.4'lük depremin ardından bölgede deprem fırtınası meydana geldi. Malatya, Elazığ ve Gaziantep'de ardı ardına depremler meydana geldi. 6 büyüklüğünde 5 deprem gerçekleşti. AFET ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nca (AFAD), depremin ardından en büyüğü 6.6 büyüklüğünde olmak üzere 50 artçı deprem meydana geldiğini duyurdu.