Görüş Bildir

Adana Haberleri

Adana, Türkiye'nin güneyinde ve Akdeniz kıyısında yer almaktadır. Yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı bir iklime sahiptir. Konumu itibarıyla zengin yer altı kaynaklarına sahip olan Adana ili, kültürel ve gastronomi açısından da oldukça zengindir.

Adana Büyükşehir Belediyesi

Türkiye'nin en kalabalık 7. şehri olan Adana ili, Güney'de Akdeniz Bölgesi'nde yer almaktadır. 5 merkez olmak üzere toplam 15 ilçeye sahip olan Adana'nın yüz ölçümü 13.844 km'dir. 2021 itibarıyla 2.263.373 nüfusa sahiptir. Plaka kodu 01'dir. Tarım, ticaret ve kültür şehri olan Adana aynı zamanda Türkiye'deki maden zengini olan 4.bölgedir. Adana Büyükşehir Belediye'sinin başkanı Zeydan Karalar'dır. Tüm bunların yanı sıra gastronomi şehri olan Adana'da çok fazla yemek çeşidi de bulunmaktadır. Adana geçmişten bugüne tarihi ve mimari alanda kendisine hayran bırakmaktadır.

Popüler İçerikler

15 Temmuz Pazartesi Akşamı Kaçırdığın Haberler
Dün akşam gözden kaçırdığınız ya da tüm detayları ile yeniden okuyup 'ne olmuştu ya' diyeceğiniz haberleri sizler için derledik. İşte 15 Temmuz Pazartesi akşamının gözden kaçırılmaması gereken ve mutlaka okumanız gereken içerikleri...