Görüş Bildir

Tekirdağ Haberleri

Tekirdağ, Marmara Bölgesi'nde yer alan ve 2021 verilene göre 1 milyonu geçen nüfusu ile Türkiye'deki en kalabalık yirmi ikinci şehirdir. İl yönetiminde Kadir Albayrak vardır.

Tekirdağ

Marmara Bölgesi'nin Trakya kesimine yakın olan Tekirdağ'ın iklimi akdeniz ve karasal iklimdir. Sahil kısmında olduğu için nemli bir havası da vardır. Ekonomik olarak tarıma son derece elverişli toprakları vardır. Ayçiçek yağı ve buğday üretiminde Türkiye'nin ihtiyacını karşılamaktadır. Kültürel olarak da aktif bir şehir olan Tekirdağ'da Kiraz Festival'i düzenlenmektedir. Tüm bunların yanında 2016 yılında Forbes dergisi ''İş Yapmak ve Yaşamak İçin İdeal Şehir'' olarak Tekirdağ'a dördüncü sırada yer vermiştir.

Popüler İçerikler

Sinop'ta İşsiz Öğretmen Canına Kıydı
Sinop’ta işsiz öğretmen 35 yaşındaki Gamze Filiz Arslan, dün evde bulunan av tüfeğiyle yaşamına son verdi. Bir süre İstanbul’da özel bir dershanede kimya öğretmeni olarak görev yaptıktan sonra işsiz kalarak memleketi Sinop’a gelen Gamze Filiz Arslan, evde bulunan av tüfeğini çenesinin altına dayayıp ateş ederek canına kıydı. Silah sesi üzerine odaya giren aile fertleri Arslan’ın kanlar içerisinde yerde görünce durumu hemen sağlık ekiplerine bildirdi. Eve gelen ekipler, Arslan’ın öldüğü belirledi. İntiharla ilgili soruşturma devam ederken, genç öğretmenin cansız bedeni, otopsi için Sinop Atatürk Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. DHA