Görüş Bildir

Trabzon Haberleri

Karadeniz Bölgesi'nin Doğu'sunda yer alan Trabzon en kalabalık yirmi yedinci şehirdir. 2021 nüfusu 816.684'tür. Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu'dur.

Trabzon

Karadeniz kıyısında bulunan Trabzon ilinin 18 ilçesi vardır. Samsun'dan sonra Karadeniz'de bulunan ikinci büyükşehirdir. İklimi ılıman bir yapıya sahiptir. Karadeniz'e özgü ılıman iklim görülür. Halkın ekonomik olarak geçimini tarım ve hayvancılıkla sağlamaktadır. Kendilerine özgü ve bağlı oldukları gelenekleri vardır. Yöresel lezzetleri arasında mısır unundan yapılan kuymak, karalahana çorbası, kabak tatlısı, fasulye çorbası - turşusu vardır. Şehrin spor kulübü olan Trabzonspor'da son yılda Süper Lig Şampiyonu olarak, ismini daha çok duyurmuş ve Trabzon'un başarılarını arttırmıştır. İl plaka kodu 61'dir.

Popüler İçerikler

29 Mayıs Pazartesi Hava Durumu: Bugün Hava Nasıl Olacak? İstanbul, Ankara, İzmir ve Yurt Genelinde Hava Durumu
29 Mayıs Pazartesi günü hava durumunun nasıl olacağı vatandaşlar tarafından merak ediliyor. yeni bir haftaya başlarken yurt genelinde parçalı ve çok bulutlu bir havanın hakim olması bekleniyor. Ülkemizin bazı bölgelerinde ise sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı bir hafta sonu yaşanacağı tahmin ediliyor. Ayrıca bazı bölgelerimiz için de kuvvetli yağış uyarısı bulunuyor. Peki, 29 Mayıs Pazartesi günü hava nasıl olacak? Hafta sonu hava nasıl olacak?İşte, detaylar...
31 Mayıs Çarşamba Hava Durumu: Bugün Hava Nasıl Olacak? Sıcaklıklar Yükseliyor mu?
Yaz mevsimine gelmemize rağmen ülke genelinde hava sıcaklıkları mevsim normallerinin altında seyrediyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün güncel hava durumu tahmin raporuna göre bir süre daha ülke geneline parçalı bulutlu bir hava hakim olacak. Ege'nin iç kesimleri, İç Anadolu'da ve Orta Karadeniz'de yer yer kuvvetli sağanak yağış görülecek. Peki bugün hava nasıl olacak? İşte 31 Mayıs Çarşamba İstanbul, Ankara, İzmir ve yurt genelinde hava durumu.
1 Haziran Perşembe Hava Durumu: Bugün Hava Nasıl Olacak? İstanbul, İzmir, Ankara ve Yurt Genelinde Hava Durumu
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, güncel hava durumu raporunu yayımladı. Haziran ayının ilk haftasında hava sıcaklıkları mevsim normallerinde seyrediyor. Ancak Marmara'nın güney kesimleri, Ege'nin ve Akdeniz'in iç kesimlerinde gök gürültülü sağanak yağışlar görülecek. Vatandaşlar ise yaşadıkları bölgelerde havanın nasıl olacağını merak ediyor. Peki bugün hava nasıl olacak? İşte 1 Haziran Perşembe il il hava durumu.
Migros Kurbanlık Fiyatları Ne Kadar? Migros Büyükbaş, Küçükbaş, Bağış Kurbanı Fiyatları ve Taksit Seçenekleri
Tüm İslam aleminin heyecanla beklediği Kurban Bayramı için geri sayım başladı. Bu yıl 28 Haziran Çarşamba gününe denk gelen Kurban Bayramı için pek çok kişinin gündeminde kurban ibadetini yerine getirmek adına satın alınacak büyükbaş ve küçükbaş kurbanlıkların fiyatları yer alıyor. Gectigimiz günlerde Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yurt içi ve yurt dışı kurban kesim fiyatları açıklandı. Bunun üzerine zincir marketler de kurbanlık satışlarına başladı. Kurban satışı ve kurban bağışı yapmak isteyenlerin önemli tercihlerinden biri de Migros oldu. Birçok vatandaş Migros kurban satışları, kesim süreci, teslimat, ücretlendirme ve taksit seçeneklerini araştırmaya başladı. Peki bu yıl Migros kurbanlık fiyatları ne kadar? Migros kurban bağışı ne kadar, nasıl yapılır? İşte, Migros marketlerde kurbanlık fiyatları ve bağış detayları...
Yarınki Hava Durumu: Yağmur Var mı? 2 Haziran Cuma İstanbul, Ankara, İzmir ve İl İl Hava Durumu Raporu
Son dakika hava durumu raporu her an günün öne çıkan gündeminde yer alıyor. Haftanın son iş gününde dışarı çıkacak olan vatandaşlar 'Yarınki hava nasıl?' sorusunun yanıtını araştırıyor. Son günlerde yaşanan sağanak yağışlar birçok yerde sele neden oldu. Ülkenin pek çok ilinde etkili olan yağışlar hakkında Meteoroloji tarafından birçok uyarı yapılıyor. Bu nedenle MGM'nin yayınladığı il il hava durumu yoğun ilgi görüyor. Peki bugün hava nasıl? Yağmur yağacak mı?İşte 2 Haziran Cuma hava durumu raporu...
28 Mayıs Pazar Hava Durumu: Bugün Hava Nasıl Olacak? İstanbul, Ankara, İzmir ve Yurt Genelinde Hava Durumu
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, haftalık hava durumu raporunu yayımladı. Vatandaşlar ise bugün havanın nasıl olacağını merak ediyor. Ülke genelinde parçalı bulutlu bir hava hakimken yarın bazı bölgelerde hava sıcaklıkları düşecek. Akdeniz ve Ege bölgesinde sıcaklıklar birkaç derece azalacak. Marmara'nın doğu kesimlerine ise kuvvetli yağış uyarısı yapıldı. Peki bugün hava nasıl olacak? İşte 28 Mayıs Pazar il il hava durumu.
Trabzon Cumhurbaşkanlığı 2. Tur Seçim Sonucu: Trabzon'da Kim Kazandı?
Türkiye, cumhurbaşkanını seçmek için 28 Mayıs Pazar günü yeniden sandık başına gitti. Bugün 08.00'da başlayan oy verme işlemi 17:00'da tamamlandı. İlk turda oyların büyük bir çoğunluğunu toplasa da %50 barajını geçemeyen Kemal Kılıçdaroğlu ve Recep Tayyip Erdoğan, ikinci tur seçimlerinde yeniden karşı karşıya geldi. Sandıklar açılmaya başladıkça oy verileri sistemlere düşmeye başladı. Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimlerine dair anlık sonuçlar Onedio.com üzerinden yayınlanmaya devam ediyor. İşte Trabzon Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçim sonucu.