Görüş Bildir

Aydın Haberleri

Türkiye'nin Ege Bölgesi'nde yer alan en kalabalık 20. ilidir. Turizm ve tarım alanında oldukça gelişmiş olan Aydın'ın il nüfusu 2021 itibarıyla 1.134.031'e ulaşmıştır. İl genelinde Akdeniz iklimi etkilidir.

Aydın Büyükşehir Belediyesi

Ege Bölgesi'nde yer alan Aydın'ın kuzeyinde İzmir, kuzeydoğusunda Manisa bulunmaktadır. Konum itibarıyla dik uzanan dağlar ve ovalardan oluşmaktadır. Akdeniz ikliminin etkisinin görüldüğü Aydın maki ve ormanlarla çevrilidir. 17 ilçe ve 671 mahallesi bulunan Aydın'ın en kalabalık ilçesi 481 kişi ile Efeler'dir. Ekonomik olarak tarım, turizm, hayvancılık ile geçim sağlanmaktadır. Zeytin ve incir üretimiyle Türkiye'de birinci sıradadır. Kuşadası ve Didim plajları özellikle yaz aylarında oldukça turist çekmektedir. Bunların yanı sırada madencilik alanında da gelişmiş olan il seramik ve cam endüstrisine katkı sağlamaktadır. Aydın Büyükşehir Belediyesi'nin başkanı 2019 itibarıyla Özlem Çerçioğlu'dur.

Popüler İçerikler

2023 Bitmeden Okuyup Bitirmek İsteyeceğiniz Kitap Önerileri
2023 yılında kaç kitap okudunuz?2023'ün son ayında kaç kitap okumayı planlıyorsunuz? O kadar kabarık kitap listelerimiz var ki!!!Bu senenin son 1 ya da 2 kitabını okumak ve istediğiniz kitapları almak için doğru zaman.'Önerdiğimiz ürünleri seveceğinizi umuyoruz! Bu içerikten alışveriş yapmaya karar verirseniz, Onedio sayfadaki bağlantılardan gelir elde edebilir.”Bu içerik 29.11.2023 tarihinde oluşturulmuştur, bu içeriğe erişim sağladığınız zamana göre listelenen ürün fiyatlarında değişiklikler olmuş olabilir.Satın aldığınız ürünlerde satıcılardan kaynaklanan sorunlardan Onedio sorumlu değildir.“Bu içerik marka iş birliği içeriyor olabilir.
‘Fatih Terim Fonu’ Skandalında MASAK Raporu: Paralar Bulgaristan’da Kumarhanede mi Aklandı?
Türkiye, bankacı Seçil Erzan’ın karıştığı dolandırıcılık skandalını konuşuyor. Erzan, aralarında futbol camiasının en ünlü isimlerinin de yer aldığı yüzlerce kişiden yüksek faiz vaadiyle para topladığı suçlamasıyla yargılanıyor. MASAK’ın yaptığı incelemede, Seçil Erzan’ın topladığı paraların izin Bulgaristan’da bir kumarhanede çıktı.
81 Yıl Hapis Cezası Aldı, 52 Gün Sonra Serbest Kaldı! 'Bitcoin Safiye' Tahliye Oldu
Aydın'da kendisini 'ekonomist' olarak tanıtarak 40 kişiyi 30 milyon TL dolandırdığı iddiasıyla tutuklanıp 81 yıl hapis cezasına çarptırılan, çevresinde 'Bitcoin Safiye' olarak tanınan Safiye Gökçe Yüce (43), tahliye oldu.Mahkeme karara gerekçe olarak, şüpheyi ortadan kaldıracak ve cezalandırılması yönünde tam bir vicdani kanaat oluşturacak kesin, somut ve inandırıcı delilin bulunmadığını gösterdi.