Görüş Bildir

Muğla Haberleri

Muğla, Ege Bölgesi'nde yer almaktadır. 13 ilçesi bulunan Muğla'nın nüfusu, 1.000.773 kişidir. Belediye Başkanı Osman Gürün'dür.

Muğla

Ege Bölgesi'nde bulunan Muğla'nın bir kısmı Akdeniz'e de dahil olmaktadır. Konumundan dolayı iklimi Akdeniz iklimi etkisindedir. Muğla'nın dağları denize paralel olarak uzanmaktadır. Endüstri, tarım ve turizm alanında gelişmiştir. Maden kaynakları zenginlik göstermektedir aynı şekilde, Yatağan ilçesindeki termik santraller de ilin ekonomisine katkı sağlamaktadır. Turizm alanında Fethiye, Ortaca, Dalaman, Köyceğiz önemli yerlerdir. Yöresel lezzetleri arasında en bilineni Muğla iline özel tarhanadır. Bunun yanı sıra zeytinleri de meşhurdur. İlin plaka kodu 48'dir.

Popüler İçerikler

Jeofizik Mühendisi'nden Deprem ve Tsunami Uyarısı: "Türkiye'de 6 Şehir Risk Altında..."
Ünlü Jeofizik Profesörü Dr. Ahmet Ercan, Türkiye'nin altı farklı ilini etkileyebilecek potansiyel bir deprem konusunda uyarıda bulundu. Ercan, Muğla'da 7.1 ve Muş'ta 6.7 büyüklüğünde depremler yaşanabileceğini ifade etti. Ercan'ın belirttiği bir diğer önemli nokta ise, Muğla'nın deniz kıyılarında Güney Ege dalma batma kuşağında oluşabilecek depremler sonucunda bir tsunami oluşma ihtimali. Bu durum, bölgedeki halk ve yetkililer için büyük bir endişe kaynağı olabilir.
17 Eylül Pazar Hava Durumu: İstanbul, Ankara, İzmir ve İl İl Hava Durumu!
17 Eylül Pazar günü hava durumunun nasıl olacağı araştırılıyor. Ülke genelinde az bulutlu ve açık bir hava beklenirken bazı bölgelerimizde ise gök gürültülü sağanak yağış olacağı tahmin ediliyor. Van, Ağrı, Artvin ve Ardahan çevrelerinde yağışların etkili olması bekleniyor. Ülke genelinde sıcaklıklarda ise herhangi bir değişiklik bulunmuyor. Peki 17 Eylül Pazar günü hava nasıl olacak? Bugün hava nasıl?İşte, detaylar...