Görüş Bildir

Hatay Haberleri

Hatay, Akdeniz Bölgesi'nin doğu ucunda bulunmaktadır. Merkezi Antakya olarak bilinen Hatay'ın nüfusu 1.670.712'dir. Belediye Başkanı Lütfü Savaş'tır.

Hatay

Akdeniz Bölgesi'nde yer alan Hatay ilinin 15 ilçesi vardır. Antakya merkez ilçesi olarak bilinmektedir. Önemli bir liman şehri olan Hatay ilinin önemli geçim kaynağı portakal ve turunçgillerin tarımıdır. Amik Ovası olarak adlandırılan yer Hatay'ın en önemli düzlüğüdür. Konum itibarıyla Akdeniz iklimi etkisi altındadır. Yazları sıcak ve kurak kışları ise ılık ve yağışlıdır. En önemli geçim kaynağı sanayi ve tarımdır. Tarımda zeytin, tahıl ve meyan kökü. Sanayi de ise pamuk dokumacılık önemli bir yer tutmaktadır. İskenderun'da yer alan Demir- Çelik AŞ'nin kurulması ile sanayide demir çelik alanında üçüncü sırada yerini almıştır. Bunun yanı sıra spor faaliyetleri ile de adından söz ettirmektedir. Hatay BŞB kadın basketbolunun Avrupa 3.lüğü vardır.

Popüler İçerikler

Depremde Vefat Eden Suriyeli Dışında Diğer Tüm Cesetlerin Pis Koktuğunu Söyleyen Hoca Tepkilerin Odağında!
Mevlid-i Nebi Programı kapsamında Tahir Büyükkörükcü Cami'de cemaatle bir araya gelen Seyfullah Akyiğit isimli hoca, sohbetinde Hatay depreminde yaşanılan bir anı anlattı. Hatay depreminde hayatını kaybeden vatandaşlarımızın cansız bedenlerinin koktuğunu fakat bir tek kendisini 'peygamber aşığı' olarak tanımlayan Suriyeli kişinin kokmadığını söyleyen hoca, Gökhan Zan başta olmak üzere büyük bir kesimin tepkisini çekti.
Depremde Hayatını Kaybeden Türklerin ‘Koktuğunu’ Söyleyen Hoca Hakkında Soruşturma Başlatıldı
İmam Seyfullah Akyiğit, Konya’da bulunan Tahir Büyükkörükçü Camii'nde verdiği vaaz esnasında söylediği sözlerle infial yaratmıştı. 6 Şubat depremlerinde hayatını kaybeden Türk vatandaşlarının cesetlerinin kötü koktuğunu ancak Suriyeli bir kişinin cesedinin kokmadığını söyledi. Diyanet İşleri Başkanlığı, tepki çeken imam hakkında soruşturma başlatıldığını açıkladı.
Yine Deprem mi Oldu? 3 Ekim Salı 2023 AFAD ve Kandilli Rasathanesi Son Depremler Listesi
Türkiye, coğrafi konumundan ötürü depremlerle sıkça karşı karşıya kalan bir ülkedir. Bu sebeple, Kandilli Rasathanesi ve AFAD gibi kurumların deprem büyüklüğü ve merkez üssü belirleme çalışmaları büyük önem taşır. İnternetin sunduğu kolay erişim ve hız sayesinde, son deprem bilgileri halka hızlıca aktarılır. 3 Ekim Salı günü, Türkiye'deki deprem bölgeleri gündemdeydi. Peki, son deprem hangi bölgede ve ne zaman gerçekleşti? İşte 3 Ekim tarihine ait AFAD ve Kandilli Rasathanesi'nin deprem verileri.
Yine Deprem mi Oldu? 4 Ekim 2023 AFAD ve Kandilli Rasathanesi Son Depremler Listesi
4 Ekim 2023 tarihinde yaşanan sarsıntılar, vatandaşların dikkatini çekti ve son depremlerin yerini ve büyüklüğünü merak ettirdi. Bu sarsıntılar bir depremin habercisi mi olduğu ise merak konusu oldu. Son dakika depremleri gündemin öne çıkan konularından biri oldu. Peki son deprem nerede ve ne zaman meydana geldi? İşte, 4 Ekim 2023 tarihinde Türkiye'deki depremlerle ilgili merak edilenler...
Deprem Bölgesinde Büyük Tehlike: “352 Bin Kişi Kanserden Ölecek”
6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerde 50 bin 500 kişi hayatını kaybederken, 11 ilde ise büyük yıkımlar meydana geldi. Deprem bölgesinde yaşayan insanların sağlığının ciddi şekilde tehlike altında olduğuna dikkat çeken CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, “Eğer tedbir alınmazsa, eğer gözleri kar hırsıyla bürünmüş yandaş müteahhitler uyarılmazsa bu bölgede tamı tamına 352 bin 882 kişi yaklaşık olarak önümüzdeki 5 ve 10 yıl içerisinde kanserden ölecek” dedi.