Görüş Bildir

Malatya Haberleri

Malatya, Doğu Anadolu Bölgesi'nde bulunmaktadır. 13 ilçesi bulunan ilin 2021 verilerine göre nüfusu 808.692 kişidir. Yönetiminde Selahattin Gürkan vardır.

Malatya

Türkiye'nin en yüksek nüfusa sahip 28. ilidir. Kayısısıyla meşhur olduğu il 'Kayısı Diyarı' olarak da bilinmektedir. Konumundan dolayı karasal bir iklime sahiptir. İnşa edilen barajlardan son ikliminde ılımanlık olmuştur. Ekonomik olarak belirtildiği gibi kayısı ile gelişim sağlamaktadır. Malatya'da bulunan kayısı fabrikaları istihdam sağlamaktadır. Bunun yanında tekstil alanı da ilin ekonomik olarak gelişmesinde önemli bir yere sahiptir. Yöresel lezzetlerinde; kayısı tatlısı, analı kızlı, içli köfte, baklalı pilav, kömbe gibi lezzetler vardır. İlin adına sahip Malatyaspor, futbol alanında şehrini başarılı bir şekilde temsil etmektedir.

Popüler İçerikler

Jeofizik Mühendisi'nden Deprem ve Tsunami Uyarısı: "Türkiye'de 6 Şehir Risk Altında..."
Ünlü Jeofizik Profesörü Dr. Ahmet Ercan, Türkiye'nin altı farklı ilini etkileyebilecek potansiyel bir deprem konusunda uyarıda bulundu. Ercan, Muğla'da 7.1 ve Muş'ta 6.7 büyüklüğünde depremler yaşanabileceğini ifade etti. Ercan'ın belirttiği bir diğer önemli nokta ise, Muğla'nın deniz kıyılarında Güney Ege dalma batma kuşağında oluşabilecek depremler sonucunda bir tsunami oluşma ihtimali. Bu durum, bölgedeki halk ve yetkililer için büyük bir endişe kaynağı olabilir.
Naci Görür'den Kuzey Anadolu Fay Hattı Uyarısı: “Zamanı Dolmuş veya Dolmak Üzere”
Bilim Akademisi Kurucu Üyesi ve Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür, Tunceli’de katıldığı deprem sempozyumunda, “Bizim Yedisu fayı dediğimiz Kuzey Anadolu fayının bir bölümü, orası çok etkin ve hızlı. Yılda 2,5 santim hareket ediyor. Yaklaşık 250 senede bir deprem üretiyor. Oradan çok endişemiz var bizim. Tunceli’yi etkileyebilecek ciddi bir durum. Zamanı tam bilmiyoruz ama en son deprem orada 1784 yılında, demek ki zamanı dolmuş veya dolmak üzere. Ona karşı dikkatli olmak lazım” dedi.
Deprem mi Oldu? 21 Eylül Perşembe 2023 AFAD ve Kandilli Rasathanesi Son Depremler Listesi
Deprem, Türkiye'nin sürekli karşı karşıya olduğu bir durumdur. Her gün farklı şiddetlerdeki sarsıntılar yaşanıyor ve bu sarsıntıların büyüklüğü ile merkez üssünün belirlenmesi için Kandilli Rasathanesi ve AFAD büyük bir özveriyle çalışıyorlar. Bu önemli bilgiler, internet aracılığıyla hızla yayılarak, en son deprem haberleri vatandaşlarımıza iletiliyor. 21 Eylül Perşembe günü hangi bölgemizde deprem olduğu merak konusu. Peki, en son deprem nerede ve ne zaman oldu?İşte 21 Eylül tarihine ait AFAD ve Kandilli Rasathanesi'nin deprem bilgileri...
Yine Deprem mi Oldu? 20 Eylül Çarşamba 2023 AFAD ve Kandilli Rasathanesi Son Depremler Listesi
Deprem, ülkemizin güncel meselelerinden biri olmaya devam ediyor. Her gün çeşitli büyüklüklerdeki sarsıntılarla karşılaşırken, Kandilli Rasathanesi ve AFAD, bu sarsıntıların büyüklük ve merkez üssünü belirlemek için titiz bir çalışma yürütüyorlar. Bu kritik bilgiler, internet üzerinden hızla yayılarak, en güncel deprem haberleri vatandaşlarımıza ulaştırılıyor. 20 Eylül Çarşamba günü hangi bölgemizde deprem meydana geldiği merak ediliyor. Peki, en son deprem nerede ve ne zaman gerçekleşti?İşte 20 Eylül tarihine dair AFAD ve Kandilli Rasathanesi'nin deprem verileri...
Yine Deprem mi Oldu? 19 Eylül Salı 2023 AFAD ve Kandilli Rasathanesi Son Depremler Listesi
Deprem meselesi, Türkiye'nin sürekli olarak karşı karşıya olduğu bir durum. Her gün çeşitli şiddetlerdeki sarsıntıları deneyimliyoruz. Bu durumda, Kandilli Rasathanesi ve AFAD'ın bu sarsıntıların büyüklüğünü ve merkezini belirlemeye yönelik gösterdikleri çaba, büyük bir önem arz ediyor. İnternetin hızıyla, en son deprem haberleri hızlı bir şekilde vatandaşlara sunuluyor. 19 Eylül Salı günü, ülkemizin hangi bölgesinde deprem olduğu merak konusu. Peki, en son deprem nerede ve ne zaman gerçekleşti? İşte, 19 Eylül ile ilgili AFAD ve Kandilli Rasathanesi'nden alınan deprem bilgileri.