Görüş Bildir

Samsun Haberleri

Samsun, Karadeniz Bölgesi'nin Orta kısmında yer almaktadır. Toplam nüfusu 600 bini geçmektedir. İl yönetiminde Belediye Başkanı olarak Yusuf Ziya Yılmaz bulunmaktadır.

Samsun

Karadeniz'de bulunan Samsun'un doğusunda Ordu, batısında Çorum ve Sinop bulunmaktadır. 19 Mayıs kenti, Atatürk'ün şehri gibi isimlerle de anılmaktadır. İklim olarak iç kesimlerinde ve sahil kesimlerinde farklılık vardır. Sağlık, eğitim, sanayi ve ekonomi alanında oldukça gelişmiştir. Samsun ilinde deniz, kum, kaplıca suları, tarihi alanlar gibi turizm alanını olumlu etkileyen birçok olanak vardır. Yöresel yemekleri arasında; haluçka, bafra pidesi, baklalı sarma, kaz tridi gibi lezzetler bulunmaktadır. İl plaka kodu 55'dir.

Popüler İçerikler

Ünlüler 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı Büyük Bir Coşkuyla Kutladı!
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da Bandırma Vapuru ile Samsun'dam yola çıkarak başlattığı hürriyet mücadelesi bu yıl 105. yıldönümünü kutluyor. Tabii ki her milli bayramda olduğu gibi büyük bir coşku bize eşlik ediyor. Ünlü isimler de 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı sosyal medya hesaplarında kutladıkları paylaşımlarla dikkat çekiyor.
Kemal Kılıçdaroğlu'dan Kendisini Eleştirenlere Tepki: "Selahattin Demirtaş ve Can Atalay Bizimdir"
CHP eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımla karara tepki göstermişti. Kılıçdaroğlu’nun mesajına HDP’li vekiller başta olmak üzere çok sayıda sosyal medya kullanıcısı ‘dokunulmazlıkların kaldırılması süreci’ni işaret ederek, hedef gösterdi. Tepkilerin çığ gibi büyümesi sonrası Kılıçdaroğlu'ndan bir açıklama daha geldi. 
17 Mayıs Cuma Akşamı Kaçırdığın Haberler
Dün akşam gözden kaçırdığınız ya da tüm detayları ile yeniden okuyup 'ne olmuştu ya?' diyeceğiniz haberleri sizler için derledik.İşte 17 Mayıs Cuma akşamının gözden kaçırılmaması gereken ve mutlaka okumanız gereken içerikleri...