Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Trans Kadınlarla Sevgili Olacaklara 10 Tavsiye

660PAYLAŞIM

1. Trans kadınlar da kadındır.

Erkek bedeni ile doğmamız kadın olmamıza engel değildir çünkü. Trans kadınlarla sevgili olmak, erkekleri gey yapmaz (tabi eşcinselliğini kabullenemeyen ve kudurmuş insanlar, bir de gizli eşcinseller bizlerle mutlu olabileceğini zanneder). Bir kadın ile trans kadının ilişkisi de lezbiyen bir ilişkidir. Neden mi? Çünkü KADINIZ :D Daha fazla açıklamaya gerek yok herhalde.

2. Cinsiyet kimliğimizin tanınma sıkıntısı başımızı zor durumlara sokabilir.

(bkz. Kabahatler Kanunu) Direkt olarak geçmese bile; trans kadınlara para cezası kesmek. Uygulamadaki boşluklardan yararlanılarak sömürülürüz ve buna göz yumulur. (bkz. Türk Medeni Kanunu 40. Madde)

3. Eğer cinsiyet geçiş sürecinde isek, psikolojik olarak desteğe ihtiyacımız daha fazladır.

E malum en başta hormon dengesini değiştiriyoruz, çok ciddi bir süreç.

4. Cinsiyet geçişimizi tamamlamış isek, biz istemedikçe transseksüelliğimiz hakkında konu açmayın.

CİDDEN, çok ciddi! Uzun bir maratonu tamamlamış sayılırız, hiçbir şeye benzemez. Bir ya da birkaç sene hazırlandığımız ÖSS, YGS, LYS türevi sınavlardaki maratonlara bin basar.

5. Zaten kadınız. Asla ve asla erkek muamelesi yapmayın.

Bu bizi çıldırtır, çığrımızdan çıkarız çoğu zaman. Cinsiyet geçişi öncesi erkek muamelesi gördüğümüz her an bizim için ayrı bir travma ve hayal kırıklığıdır. Bu kadar ağır bir enkazın altında bir kez daha kalmak istemeyiz! Mesela "kadın gibisin, aynı kız gibisin" de demenize hiç gerek yok.

6. İnsan olduğumuzu ve birçoğumuzun altın gibi bir kalbi olduğunu unutmayın.

Daha ötesi var mı? Bir de güçlüyüz, ki hala yaşayabilenlerimiz var, katledilene kadar.

7. Asla erkek geçmişimiz olmadı.

Erkeklerin halinden anlarız gibi bir durum söz konusu değil. Sadece erkek "kılığındaydık", ambalajımız "erkek gibi" görünüyordu sadece. Yani anadan kız doğanlar erkekleri anlamıyor, trans kadınlar empati yapar demeyin. Hiç belli olmaz o iş!

8. Arkadaşlarınız ya da kendinizin transfobiden arındığına emin olmadan kapımıza gelmeyin.

Pişman olacaksanız asla gelmeyin, sonra öldürüyorsunuz ve Avrupa'nın en çok trans cinayeti işlenen ülkesi oluyoruz (burayı bir inceleyin). Arkadaş çevresi de çok etkiler insanı. Bir de tahrik indirimleri cabası. Zaten toplum-aile-devlet üçlüsüyle uğraşıyoruz, Survivor'dan beter hayatlarımız var! (Küçük bir örneğini izlemek isteyenler için şu belgeselin takipçisi olunuz, fırsat bulduğunuzda izleyiniz.)

9. Biz, birer seks makinesi değiliz.

Ev kapatmanız da olmayız! Elimizden tutabilecek cesaretiniz varsa gelin kalbimizi çalın. "Yok bir değişiklik deneyeyim" mantalitesinde olmak, size de çok şey kaybettirir.

10. Son olarak: Trans hakları mücadelemizde yanımızda olmanız...

Hem sesimizi/mücadelemizi kuvvetlendirir, hem de size olan aşkımız bir kat daha artar. Her dönemde insan hakları kriterleri değişiyor. İnsan olmanın, merhametli ve adaletli olmanın tanımı da öyle. Mesela şimdiki devirde Trans ve genel bağlamda LGBTİ hakları savunabilmek bir insanlık göstergesidir. Herkesin inanmamak üzere direttiği doğruları can-ı gönülden dile getirmek oldukça cesaret ve açık yüreklilik ister.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sevimsizhayalet

Olayı neden fetişleştiriyorsunuz kadınım diyorsa kadındır.bu kadar net.

missimiki

survivorınıza çok üzülüyor ve haklarınızı destekliyorum bacılar <3

ege-turk

Sizinle eş cinsel erkekler çıkar genel olarak bu yüzden böyle sorunlar yaşayacağınızı zannetmem.

ada.enki

Kadınlarla eşcinsel erkeklerin çıktığını bilmiyordum baban da ibneydi herhalde..

ege-turk

Onlar kadın değiller trans kadınlar. Adminde onları ayrı kabul ediyor ki özellikle belirtiyor.

ada.enki

Onlar heteroseksuel kadın rolündedir ve heteroseksuel erkek ararlar, aynen senin hetero kadın araman gibi.

ege-turk

Sizinde dediğiniz gibi yaptıkları sadece bir rol. Heteroseksüel bir erkek onun geçmişte erkek olduğunu biliyorsa kabulleneceğini sanmıyorum.

ada.enki

Bunu onlarda biliyor zaten.

ada.enki

O yüzden cinsiyet değiştiriyorlar. Cinsiyet değiştirmeyenlere hetero kadın gözüyle bakılmıyor çünkü. Tabki değiştirenlerin bazılarına da erkek gözüyle bakılıyor ama genelde kadın cinsel organına sahip olduğu için daha kabul görür oluyor. Çünkü toplumumuz bacak arası ile ilgileniyor, kişilik ile değil.

ege-turk

Umarım birde pembe kimlik vermiyorlardır.

denizsuecom

veriyorlar :) sana ne oluyor kimliğimizden? Haddine mi düşmüş senin "umarım pembe kimlik vermiyorlardır" demek? Derdin nedir senin? Profil fotoğrafına bakacak olursak sanırım Ece hanım olmak isterken cesaret edememiş biri var(gökkuşsağı üzerine ignore işareti, yani senin trans ve eşcinsellerden alıp veremediğin ne var ki?). Olsun, olabilir(ama nefret kusma bari çünkü hiçbir işe yaramıyor). Ayrıca erkek olsaydık cinsiyet geçiş süreci geçirip kadınlığımızı ispat peşinde koşmazdık :) Kadınız ki yapıyoruz. Ayrıca trans kadın başlığını da ben attım, Transseksüel görünürlüğü açısından o ifadeyi ekledim. Ayrıca diğer galerilerime de göz atıp doğrusunu öğren ki karşımda cevap vereceğim insan akıl ve bilgi sahibi olsun, böylesi çok daha iyi oluyor fikir alışverişinde bulunurken.

ege-turk

Ne demek kimliğimizden sanane? Evleneceğimiz insanlara şüphe ile yaklaşmamızı mı istiyorsunuz siz? Resmen bu homoseksüelliğe zorlamadır. Ben kendimi mağdur hissediyorum. Ece hanım olmak isteyip cesaret edememiş olsaydım bile bu mevcut durum üzerinde bir şeyi değiştirmez.

denizsuecom

ben anlayacağımı anladım :) ay homoseksüelliğe zorlamak demek :D gece gece iyi güldüm, teşekkürler. Yani sen kimsin ki seni kim mağdur etsin, sıfatın nedir senin :)

denizsuecom

hem ne dedim bakayım ben sana? önce diğer galerilerimi oku, ondan sonra gelip yorumunu yap. Neden dediğimi yapmadın? En azından yaptığın şu cahiliye yorumuyla insanların karşısında küçülmez idin :) Trans kadınlara resmen erkek demiş oluyorsun ki gerçekten nefes almana bile gerek yok :D Boşver yani yaşayıp ne yapacaksın :D

ada.enki

Biz heteroseksuelliğe zorlandığımızda bişey diyor muyuz? Siz de çenenizi kapayacaksınız. Ayrıca burda homoseksuelliğe zorlama yok. Karşınızda bir kadın olucak erkek değil. Geçmişi sizi ilginlendirmez.

ege-turk

Geçmişi ilgilendirir. Geçmişte AMATEM'de de bulunmuş olabilir, hapse girmiş olabilir, geçmişte erkek olabilir. Bir hayat birleşecekse bunlar ilgilendiriyor.

ege-turk

Trans kadınlara hala erkek diyorum. Dondurma kutusundan çıkan sarma gibi bu. Kalıp aynı kalıp ama içinde dondurma yok. Ayrıca şöyle bir göz gezdirdim eski yazılarınıza trans seven erkeklere kendiniz gizli eşcinsel,hanzo, penis aşığı diyorsunuz. Biz deyince neden homofobi,transfobi oluyor? Sizde homofobifobi var.

ada.enki

Yorumunu yanlışlıkla beğendim snıdusbu. Şöyle düşün, İçinde çikolata olan ama kabında dondurma yazan bişey düşün, açınca ne hissedersin, dondurma kutusundan sarma çıkmış gibi :^). O yüzden o çikolatalar, kalıplarını değiştirip dondurma yerine kalıpta çikolata yazdırıyorlar. Bu sayede içi dışı çikolata oluyor. Ama gel gör ki hala bazı aptallar o çikolataya önceki kabı yüzünden dondurma diyebiliyorlar.

ege-turk

Çikolata dondurma olmak için ne kadar emek harcasa da en son olabileceği radde ÇİKOLATALI DONDURMAdır. Aynı şekilde translar ne kadar zorlarsa zorlasınlar kadınlaşmış erkek olacaklar. Asla tam bir kadın değil. Bir kere adem elmaları duracak hep ...

ada.enki

Sen harbi gerizekalısın kaç yaşındasın sen :D audjsjdhsdh

ege-turk

Yeter artık bıktım transfobi fobinizden ben böyle sözlü saldırıya maruz kalıyorum. Dünya yerinden oynar homofobikler özgür olsa hey hey hey.

proffesional-goner

Homoseksüel olanları da var, panseküel olanları da, biseksüel olanları da, cinsiyet cinsel yönelimi etkilemez

sevimsizhayalet

Ege Türkun beyine sahip birisiyle EŞCİNSELLERDE cikmaz:)

Görüş Bildir