Samsung’dan Apple’a Suçlama: Onlar Bizim Patentlerimizi Çaldı!

-

Samsung’dan Apple’a Suçlama: Onlar Bizim Patentlerimizi Çaldı!

Samsung’dan Apple’a Suçlama: Onlar Bizim Patentlerimizi Çaldı!

Bildiğiniz gibi uzunca bir süredir Apple ile Samsung arasındaki patent anlaşmazlığı sürüyor. Bugüne kadar Apple birkaç dava kazanarak Samsung’a bu konuda üstünlük sağlamıştı. Fakat Samsung’un bu seferki iddiası oldukça güçlü.

Geçtiğimiz günlerde Samsung yeni Android işletim sistemli amiral gemisi Galaxy S4 akıllı telefonunu piyasaya sunmuş ve ardından Apple Amerikada bu yeni akıllı telefonun yasaklanması için harekete geçerek 5 farklı patent ihlal ettiği gerekçesiyle United States Patent and Trademark Office’e başvurmuştu. Bu başvuru kesin olarak sonuçlanmadı ve ofisin yetkili kurulunda hala görüşülmekte. Fakat Samsung’da boş durmuyor ve Apple’ın kullandığı teknolojileri araştırıyor. Bugün ise Samsung karşı atağa kalkarak Apple’ın kendi patentlerini ihlal ettiğini savundu.

Samsung’un iddiasına göre Apple firmanın kablosuz ağ paylaşımı konusundaki geliştirdiği teknolojileri izin almadan kullanmış. İzin almadan kullanılan teknolojiler ise iPhone 4, iPad 2ve iPhone 3GS cihazlarında kullanıldığı iddia ediliyor. Eğer Samsung bu konuda haklı çıkarsa Amerika’da Apple’ın hali hazırda satmış olduğu iPhone 4 ve iPad 2 cihazlarının satışları yasaklanabilir. Ayrıca şimdiye kadar bu cihazların satışından kaynaklanan karın bir bölümü de Samsung’a aktarılmaz zorunda kalabilir. Tabii ki tüm bunlar United States Patent and Trademark Office’in kararına bağlı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AndroidAppleSamsungiPhone
Görüş Bildir