Microsoft Office 365 En Sonunda iPhone'a Geldi

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Microsoft Office 365 En Sonunda İphone'a Geldi

Microsoft ile Apple denildiğinde aklımıza ezeli rekabet gelse de, bu iki firmanın arasında neredeyse 40 yıllık bir ‘işbirliği’ söz konusu. Bu birbirlerini çok sevdikleri anlamına gelmez, sonuçta Steve Jobs ve Bill Gates artık bu firmaları yönetmiyor; aralarındaki o anlaşılması güç ilişki de yerini profesyonel danışıklı dövüşe bıraktı. Bu dövüşün son perdesi ise Microsoft’un iPhone için geliştirdiği Office 365.

Office 365′in iOS’a çıkacağı uzun süredir söyleniyordu ancak malum Apple ve Microsoft konusunda tutarlı tahmin yapmak bir hayli zor. En nihayetinde uygulama Apple App Store’daki yerini aldı. Office 365, Microsoft’un normal ofis uygulamasından farklı olarak doğrudan bulut odaklı. Evet, Excel, Word ve PowerPoint gibi uygulamaları kullanabiliyorsunuz ancak bununla birlikte, SkyDrive, SkyDrive Pro ve SharePoint’i de kullanabiliyorsunuz.

SkyDrive Microsoft’un kişisel bulut platformu. Google Drive gibi diyebiliriz; ofis belgelerini SkyDrive’a (ya da SkyDrive Pro’ya) atabilir ve anlık olarak üzerinde değişiklikler yapabilirsiniz. SkyDrive öte yandan bir belge üzerinden birden fazla kişinin ‘gerçek zamanlı’ olarak çalışmasına olanak tanıyor.

Neden olduğuna dair hiçbir fikrimiz yok fakat Office 365 iPad’i desteklemiyor; yalnızca iPhone. Bu konuda araştırmalar yapıp olası sebebi bulmaya çalışacağız.

58 MB büyüklüğünde olan Office 365, hemen hemen aklınıza gelebilecek her dili destekliyor. Ücretsiz olarak indirebileceğiniz uygulamaya buradan (iTunes) ulaşabilirsiniz.

Stuff

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AppleDeepMindMicrosoftiOSiPhone
Görüş Bildir