Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

MHP'li Yeniçeri: Başbakan da Zaman Zaman Doğru Şeyler Söylüyor

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

MHP'li Yeniçeri: Başbakan Da Zaman Zaman Doğru Şeyler Söylüyor

MHP'li Yeniçeri: Başbakan Da Zaman Zaman Doğru Şeyler Söylüyor

MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, Başbakan Erdoğan'ın Mısır'daki olayların arkasında İsrail olduğuna ilişkin açıklaması konusunda, "Sayın Başbakan zaman zaman yanlışlıkla doğru şeyler söylüyor" dedi. Yeniçeri, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında gündemdeki konularla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

"AKP, büyütüp beslediği bir canavarla karşı karşıyadır. AKP kendi frenkeştaynını yaratmıştır. Çözüm süreci dediği, devletin teröristler karşısında elini kolunu bağlama süreci de AKP yönünden bumerang etkisi yaratmıştır" diyen Yeniçeri, Başbakan'ın danışmanlarından Yalçın Akdoğan'ın sürece ilişkin gelinen aşamayla ilgili söylediklerini eleştirdi.

Mısır'da yaşanlara değinen Yeniçeri, bunun Ortadoğu'da siyaset oyununun stratejik kuralının İsrail ve ABD tarafından konulduğunu gösterdiğini ifade ederek, şunları söyledi: "Mısır'da küresel mahfillerin ürettikleri kavramlarla, 'ılımlı-kontrollü İslam' ile 'radikal-kontrölsüz İslam' karşı karşıya getirilmiştir.

Suriye'de oyuna gelip, Mısır'da oyun bozmaya kalkmak, beyhudedir. Başbakan Erdoğan, ABD'ye sitem edecek yerde, ABD'nin BOP Eş Başkanlığından istifa etmelidir. AKP iktidarı, böylece ABD'ye etkili bir biçimde, 'Ortadoğu'daki politikalarınızın aleti olmayacağız' mesajı vermiş olur. ABD ve Batı'nın Arap ülkeleriyle ilişkilerini, demokrasi ve insan hakları gibi değerler değil ekonomik ve siyasi çıkarlar tayin etmektedir. " Yeniçeri, Başbakan Erdoğan'ın, kendisine "diktatör" diyenleri eleştirdiğini belirterek, "Bir başbakan neden "ben diktatör değilim" türünden konuşmalar yapar? Demokrat bir insan adeta 'vallahi billahi diktatör değilim' deme ihtiyacını niçin duyar?" diye sordu. Bir kişinin kendisini nasıl gördüğü değil, yönettiği halkın özellikle de kendisine karşı olanların onu nasıl gördüğünün önemli olduğunu savunan Yeniçeri, "İnsanlar niçin diktatör diyor, bu algıya neden olan davranış ya da tutumlar nelerdir sorusuna cevap verecek yerde Başbakan Erdoğan 'ben diktatör değilim, öyle olsam sallandırırdım' demeye getiriyor.

Sayın Başbakan, diktatörlük ya da otoriterlik yalnız sallandırmakla ilgili değildir. Diktatör ve totaliter tavırların çeşitli versiyonları vardır. Her diktatörün Hitler, Musoloni, Stalin ya da Sisi olacak hali yoktur" şeklinde konuştu.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiAmerika Birleşik DevletleriAnkaraBaşbakanİsrailMilliyetçi Hareket PartisiMısırSuriyeoyun
Görüş Bildir