Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kent Mitingi'ne Polis Müdahalesi

 > -

Kent Mitingi'ne Polis Müdahalesi

İstanbullular bugün yağmaya hayır, hükümet istifa demek için buluşuyor.

Güncelleme: 14.31
Polis alana girişler sürerken biber gazlı müdahaleye başladı.

Güncelleme: 14.12
Kadıköy'de onbinler toplanmaya devam ediyor.

Güncelleme: 13:50
Mitinge katılım çok yoğun. Kadıköy İskele Meydanı'ndaki miting alanına girişler iki taraftan hala sürüyor. Binlerce kişi "Hükümet İstifa" diye haykırıyor.

Güncelleme: 13:15

Söğütlüçeşmeden yürüyen binlerce kişi miting alanına girmeye başladı.

Numunu Hastanesi'nin önünde toplanmalar sürüyor.

Altıyol'da ise TKP ile birlikte binler toplanmayı sürdürüyor.

İstanbullular bugün yağmaya hayır ve hükümet istifa demek için Kadıköy’de, İstanbul Kent Mitingi’nde buluşuyor.

Altıyol, Söğütlüçeşme ve Haydarpaşa Numune Hastanesi önünde toplanmalar başladı.

Söğütlüçeşme'den Altıyol'a yürüyüş başladı. Atılan slogan ve taşınan pankartlarda "Hükümet İstifa" sloganın ağırlığı dikkat çekiyor.

“Bir şehir nedir ki, içinde yaşayanlardan başka?”
Çağrısında İstanbul halkına seslenen İstanbul Kent Mitingi Sekreteryası "Biz İstanbul halkıyız! Hepinizi doğamızı, mahallemizi, tarihimizi, kültürümüzü, sanatı ve İstanbul’u savunmak için 22 Aralık’ta Kadıköy’deki büyük buluşmamıza bekliyoruz!" dedi.

TKP:“Hükümet İstifa” sesi yükselmeli...
TKP İstanbul İl Örgütü İstanbul Kent Mitingi için yaptığı çağrıda İstanbulluları "Yağmaya Karşı Haydi İstanbul’u Savunmaya" başlığıya düzenlencek mitinge katılmaya ve "Hükümet İstifa" sesini yükseltmeye çağırdı.

Sol.org.tr

Haberin Tamamı İçin:

Kadıköy'de "İstanbul Kent Mitingi"

Kent Hareketleri, Kuzey Ormanları Savunması, Forumlar Arası Kentsel Dönüşümle Mücadele Çalışma Grubu öncülüğünde çok sayıda meslek örgütü, sivil toplum kuruluşu ve siyasal parti tarafından "çevre ve doğaya dikkati çekmek" amacıyla Kadıköy'de "İstanbul Kent Mitingi" yapıldı.

"Yağmaya Karşı Haydi İstanbul'u Savunmaya" sloganıyla yapılan mitinge katılanlar, Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi önü ile Söğütlüçeşme'de bir araya geldi.

İki ayrı koldan Kadıköy Meydanı'na doğru yürüyüşe geçen grup, "Evime, kentime, mahalleme, parkıma ve ormanıma dokunma", "Afet değil talan yasası", "Evimi yıkanın villasını yıkarım", "Barınma hakkımız satılamaz", "Sermaye defol, İstanbul bizim", "Karnımız bu yalanlara TOKİ" yazılı pankart ve döviz taşıdı.

Yol boyunca "Çevre talanına son", "Ormanları koruyacağız", "Temiz su hakkımız" şeklinde sloganlar atan katılımcılar, zaman zaman davul zurna eşliğinde halay çekti.

Kadıköy Meydanı'na ulaşan katılımcıların, hükümeti eleştiren pankart ve döviz taşıdıkları görüldü. Katılımcılar sık sık "Hükümet istifa", "Yolsuzluğa, yağmaya, rüşvete son", "Birlikte yaptınız birlikte hesap vereceksiniz", "Halk yolsuzluğun hesabını soracak" sloganları attı.

Miting nedeniyle yoğun güvenlik önlemi alan polis, meydana giriş çıkışları araç trafiğine kapattı.

Kısa süreli arbede

Bu arada alana girmek isteyen bir grupla polis arasında sözlü sataşmadan dolayı gerginlik yaşandı. Gerginliğin büyümesi üzerine biber gazı kullanan polis, kendilerine taş atan kalabalığı tazyikli suyla dağıtmaya çalıştı. Yaklaşık 15 dakika süren gerginliğin ardından polis geri çekilirken, grup meydana doğru gelmeye başladı.

Polisin sıktığı gazdan etkilenenler çevredeki iş yerlerine sığındı.

AA

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Biber GazıDövizİstanbulPolis
Görüş Bildir