Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kadınlar Neden Aldatır?

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Kadınlar Neden Aldatır?

Kadınlar Neden Aldatır?

Onu seven aynı zamanda sevdiğini söz ve davranışlarla gösteren, ilgisini eksik etmeyen, değer veren bir eşe sahipse kadın neden aldatsın?

1- Erkeğin eşine duygusal olarak yetememesi; Birliktelikte sevgi, aşk, romantizm, heyecan, sürpriz arayan çoğunlukla kadındır. Erkek için eve giderken eşine çiçek götürmek, özel günlerinde hediye almak basit ve gereksiz geliyorsa; yağmurlu havada yürümek, el ele tutuşmak bir şey ifade etmiyorsa; erkek eşine duygusal olarak yetemiyor demektir.

Uzmanlara göre kadın en çok kocasından ilgi görmediğinde aldatmaktadır. Bazı erkekler “seni seviyorum” demekten çekinir ya da sanki kadına karşı küçülecekmiş gibi komplekse kapılırlar. Oysa kadınların sıkı sık duymak istedikleri bir sözcüktür “Seni seviyorum”…

Kadın, eşinin eve geldiğinde güler yüzlü, sempatik olmasını, kendisine sarılıp öpmesini bekler, bazen işte iken eşine hatırlayıp telefonla aramasını ister. Erkeğin kadının her türlü duygusal talebine; “İşim çok yoğun, bunca iş arasında bunları nasıl düşüneyim. Ben kimin için çalışıyorum” şeklinde çıkışması; kadınları üzmekte ve hayal kırıklığı yaşatmaktadır. Kadınlar bu tarz yaklaşım karşısında işin kendilerine tercih edildiğini düşünürler. Artık eskisi gibi sevilmedikleri, önemsenmedikleri duygusuna kapılırlar.

Erkeğin duygusal olarak yetememesi ve kadının beklentilerini karşılayamaması tartışmaları daha da tırmandırır ve eşlerin birbirine olan sevgisi azalır ve zamanla da kaybolur gider. Sevginin kaybolması, eşine karşı olumlu duyguların olumsuza dönüşmesi; kadının zihninde evliliği bitirmesine neden olur. Ve çoğu aldatan kadın tam bu ruh halinde ona ilgi, sevgi ve yakınlık gösteren biriyle karşılaşır ve ne olduğunu anlamadan ona tutulur. Aşık olur ve gözü ondan başka hiçbir şeyi görmez olur. Ve baktığımız zaman kadınların aldatmasının neredeyse % 50’si bu yüzdendir.

Durum ortaya çıkınca da erkek kadını nankörlükle suçlar “yediğin önünde, yemediğin arkanda, bir dediğini iki etmedim, her şeyi aldım, demek ki seni şımartmışım” şeklinde hayretini dışa vurur. Erkek bilmez ki; kadın önce ilgi, sevgi ve şefkat ister. O bunu verememiştir aslında…

2- Kadına sürekli uygulanan sözel ve fiziksel şiddettir . Yaptıkları küçümsenen, aşağılanan, sürekli dayak yiyen, eşinden saygı görmeyen bir kadın; günün birinde kendisine iltifat eden, değer veren, sevgi sözcükleriyle hitap eden bir erkeğe rastlayabilir. Böylelikle kendine güveni gelir. Sürekli eleştirilen kadın kendini yetersiz, değersiz hisseder, onu onura eden, değer veren birisi ile bir ilişki başlatabilir. Böylelikle hem fiziksel olarak gücü yetmediği erkekten intikam alır, hem de kendine değer verildiğini hisseder.

3- Bir kısmı kendini aldatan erkeğe misilleme yapmak için aldatır . Ondan öç almış olur. Ve kendini rahatlatmış olur.

4- Evlilik yaşı çok erken olan, kalabalık aile içinde yaşayan, eşiyle rahat ve huzurlu bir ortamda aşk yaşayamayan kadınlar da aldatabilir. Kalabalık aile modelinde kadın eşiyle rahat ve özgür olmaz, cinselliği rahatça yaşayamaz. Özellikle, bir de ağır sorumlulukları varsa, cinselliği ve kadınlığı ikinci plana itilir. Günün birinde bu yönlerine vurgu yapan ve uyandıran bir erkek kadın cazip gelebilir.

5- Erkeğin bakımsızlığı; Erkekler işleri için değil, eşleri için traş olmalı. Kocalarını aldattıklarını itiraf eden kadınların büyük bir bölümü kocalarının bakımsız olmasından yakınıyorlar. (Genelde işyeri arkadaşıyla aldatıyorlar.)

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AşkEvlilikTercihaşkkadınlar
Görüş Bildir