Ergin: 'İmralı Süreci İçin Kritik Hafta'

 > -

İmralı Süreci İçin Kritik Hafta

İmralı Süreci İçin Kritik Hafta

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, İmralı süreci konusunda önümüzdeki hafta bir gelişme olacağını düşündüğünü söyledi.

Dün Kanal 24 televizyonunda soruları yanıtlayan Bakan Ergin, “Bu süreci adaya kim gitsin, şu mu gitsin bu mu gitsin gibi bir noktada kesintiye uğratmak, meselenin büyüklüğü karşısında, ortaya çıkacak sonucun azameti karşısında, bu ülkenin menfaatlerinin büyüklüğü karşısında bana göre teferruattır” diye konuştu.

Bireylerin kendilerini aşması gerektiğini söyleyen Ergin, “Bu sadece benim siyasetin BDP tarafına bir telkinim falan değil. Hepimiz bulunduğumuz noktada engelleri aşarak geldiğimiz noktada, küçük bariyerlere, psikolojik bariyerlere takılmamamız gerekiyor. O psikolojik bariyerleri aştığımız anda bu problemin çözülmemesi için de bir neden görmüyorum. Önümüzdeki hafta belki daha somut çıktılar ortaya çıkabilir. Herkesin sonucu sıkıntıya sokacak söylemden ve eylemden kaçınması lazım” açıklamasını yaptı.

Sürecin çok uzamamasının daha hayırlı olacağını kaydeden Ergin, “Sürecin sonuç alma ihtimali bölgedeki bir takım dengelere etki edecektir. Bu ihtimal, muhtemeldir ki belli aktörleri rahatsız edecektir” dedi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Barış ve Demokrasi Partisiİmralı
Görüş Bildir