Günün Gazete Manşetleri | 21.12.2012

 > -
4 dakikada okuyabilirsiniz

Gazetelerde Bugün

Gazetelerde Bugün

CUMHURİYET

Gül yine devre dışı

Gül o kareye alınmadı Başbakan Erdoğan, Meclis Başkanı Çiçek, Genelkurmay Başkanı Özel ile Bilim, Teknoloji ve Sanayi Bakanı Nihat Ergün’ün katıldığı Göktürk-2 uydusu için düzenlenen törene Cumhurbaşkanı Gül’ün davet edilmediği ortaya çıktı. TSK’nin “başkomutanı” sıfatını taşıyan Gül’ün, TSK’nin istihbarat ihtiyacını karşılaması amacıyla tasarlanan proje için çağrılmaması Köşk’te rahatsızlık yarattı.

HÜRRİYET

Babamla evlen maaşa bağlan

Özellikle dul ve yetimlere yönelik emekli aylığı almak için keşfedilen yöntemler akıllara durgunluk veriyor. Ölen annesinin kılığına giderek maaşını çeken Şerafettin Gençel'i aratmayacak taktik girişimi, yazarımız Şükrü Kızılot'a gelen bir soruda ortaya çıktı.

MİLLİYET

Aynı dersten yine kaldık

Meteoroloji 2 gün öncesinden uyarmasına rağmen İstanbul yine kara yenik düştü. Sabah köprüde zincirleme kazayla başlayan trafik eziyeti gün boyu devam etti.

VATAN

Ne olur beni öldrütmeyin

Tecavüz sonucu hamile kalan ancak "Sen doğur devlet bakar" denilerek kürtaja izin verilmeyen kadın isyan etti.

RADİKAL

Her şey buraya kadarmış

Malum bugün 'Kıyamet' kopuyor. Radikal oalrak bir ilke imza attık. İçimizden bir 'elçi' seçip 'öteki tarafa' gönderelim dedik. Aramızdan en bilgili, sannattan kültüre, siyasetten ekonomiye her alanda kalem oynatan bir isimde uzlaştık. Tabii' ak sakallı' olması da cabası. Gitti, gördü, geldi ve yazdı. İşte izlenimler...

AKŞAM

Başkandan mal kaçırma

Fıkra gibi devlet- millet el ele hikayesi..."İstanbul Çatalca'daki köyler, CHP'li ilçe belediyesine bağlanacak" kararı, mal mülk krizine yol açtı. Kaymakam önderliğindeki 27 muhtar, devir öncesi her şeyi satıp savdı. CHP'li Başkan şaşkın: Yangından mal kaçırdılar !

SÖZCÜ

Gemicik sahibi Burak şimdi de gemi aldı.

5 yıl önce 1 gemiyle deniz ticaretine atılan Başbakan'ın armatör oğlu Burak, yeni aldığı gemiye 19 milyon ödedi.

AYDINLIK

TSK cemaati saptamış

Genelkurmay Başkanlığı'nın Ergenekon mahkemesine gönderdiği hardisklerden, TSK'nın Ergenekon tertibindeki cemaat rolünü saptadığı bilgi notları ortaya çıktı.

HABERTÜRK

Yükselen yedi güçten biriyiz

ABD Kongresi raporunda Türkiye yükselen 7 ekonomik güçten biri gösterildi; Rusya, Çin ve Brezilya ile aynı klasmana girdik.

SABAH

Vize intikamı

Almanya'dan vize alamadığı için milyonluk işi feshedilen Türk firması, Alman Lisesi'ne ve konsolosluğa ait korruya haciz koydurdu.

POSTA

Emel evsiz

Dede, kzı ve torunu Emel'in İstanbul Eyüp'teki gecekondularını dün sabah fırtına yıktı. Aile enkaz altında çıkarıldı. İki üç parça eşyaları vardı onlar da yok oldu. 6 yaşındaki Emel, işsiz olan annesi ve dedesiyle karda kışta sokakta kaldı. Komşular aileyi şimdilik yanlarına aldı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Abdullah GülAlmanyaAmerika Birleşik DevletleriBaşbakanBilimBrezilyaÇinCumhuriyet Halk PartisiErgenekonFırtınaGenelkurmay BaşkanıİstanbulRusyaTecavüzTürk Silahlı Kuvvetlerihamile
Görüş Bildir