Gazetelerde Bugün | 15 Nisan 2013

 > -
4 dakikada okuyabilirsiniz

Gazetelerde Bugün

Gazetelerde Bugün

CUMHURİYET

Anayasa çıkmazda

AKP’nin anayasa taslağını hazırlayanlardan, “akil insan” Prof. Fazıl Hüsnü Erdem hükümetin yeni anayasa sürecini sağlıklı yürütmediğini belirterek kalıcı anayasa için iklimin uygun olmadığını söyledi. Erdem, “Geçici anayasa yapılsın” önerisinde bulundu.

HÜRRİYET

BDP'ye balo daveti

İstanbul Emniyeti, Türk Polis Teşkilatı'nın 168'inci yıldönümü balosuna ilk kez BDP vekillerini de davet etti.

MİLLİYET

Devlet kendisiyle hesaplaşıyor

Diyarbakır'da iki baharı birlikte gördüğünü söyleyen Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ''Devlet kendisiyle hesaplaşıyor'' dedi.

VATAN

GDO yok bulaşma var

GDO'lu pirinç tartışması ABD'ye uzandı. VATAN'a konuşan üst düzey yetkili 'GDO'lu pirinç yok, taşımada bulaşıyor. AB bile toleranslı. Türkiye sıfır GDO plakasını bırakmalı' dedi.

RADİKAL

Süreç Suriye'de denge değiştirdi

Suriye Kürtlerinin temsilcisi Salih Müslim, ülkesinde olan bitenleri ve Türkiye'deki sürece nasıl baktıklarını anlattı. Müslim, '' Esad celladımız. Çözüm sürecinden sonra diğer muhaliflerle iletişimimiz arttı'' dedi.

AKŞAM

Dershane lisesi

Başbakan Erdoğan'ın 'özel okula dönüşecek' dediği dershaneler düğmeye bastı. Sektörün tanınmış isimlerinden Uğur eğitim kurumları ilk adımı İstanbul'da attı, 'hazırlık liselerini' kurdu. Lise ve dershaneyi birleştiren okul, eylülde faaliyete geçicek. Hazırlık lisesine giden öğrenci, dershaneye ihtiyaç duymayacak.

SÖZCÜ

Bu vatan uğruna kolunu bacağını veren gazilere yapılan vefasızlığa bak

Polis davetiyle hastaneye çağırıldılar... Protezlerinin, faturası ile uygun olup olmadığını kontrol ettiler. Hırsız muamelesi gören gaziler incindi!..

HABER TÜRK

Büyük devlet, yardım edendir

Erdoğan, ''21. yüzyılda, büyük, etkili devlet olmanın kriterleri değişti'' dedi

SABAH

1200 genç indi bile

Polis ekipleri, baklava - börekle kapısını çaldığı aileleri ikna edip devreye soktu. Bir yılda 1200 örgüt üyesi evine döndü.

POSTA

Umuda uçtu

24 yaşındaki Refiye'nin yaşayabilmesi için Amerika' da ince bağırsak nakli olması gerekiyordu. Ameliyat masrafı 1 milyon doları buluyordu. POSTA ''10'ar lira verecek 180 bin kişi aranıyor'' diye haber yapınca Türkiye, Refiye'ye yardım yağdırmıştı. Sağlık Bakanlığı da, tüm tedavi masraflarını üstleneceğini açıklamıştı. Ve refiye dün kendisini hayata döndürecek Amerika yolculuğuna çıktı.

BİRGÜN

Cezalı maarif takvimi

Antalya'da bir meslek okulunun müdürüne, üyesi bulunduğu Eğitim ve bilim Emekçileri Sendikası'nın (Eğitim Sen) bastırdığı takvimi odasının duvarına astığı gerekçesiyle ''ihtar cezası'' verildi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiAmerika Birleşik DevletleriAntalyaAvrupa BirliğiBarış ve Demokrasi PartisiBaşbakanBaşbakan YardımcısıBeşer EsadBeşir AtalayBilimDershaneDiyarbakırİstanbulPolisSuriye
Görüş Bildir