Gazete Manşetlerinde Bugün | 11 Eylül 2013

 > -
3 dakikada okuyabilirsiniz

Gazete Manşetlerinde Bugün | 11 Eylül 2013

Gazete Manşetlerinde Bugün | 11 Eylül 2013

ÇEVRE ve Şehircilik Bakanlığı 50 metreden geniş yollarda daha önce 25 kat olan sınır 18’e, 40 metreden geniş yollarda ise 20 kat olan sınır 16 kata düşürüldü. 35 metre ve daha geniş yollarda 18’den 14’e, 30 metreden geniş yollarda 15’ten 12’ye, 25 metreden geniş yollarda ise 12 kattan 10 kata düşürüldü.

Yargı, Başbakan’dan YÖK Başkanı’na, komutanlardan bürokratlara ve yüksek yargı mensuplarına kadar uzanan yasadışı dinleme olaylarında ilk kez bir şüpheliye ulaştı.
Danıştay üyesi Zeki Yiğit’in odasında bulunan ses kayıt cihazının o tarihte Danıştay Tetkik Hâkimi olan Ömer Kaya tarafından konulduğu iddiasıyla iddianame hazırlandı.

Rusya'nın ortaya attığı Suriye'deki kimyasal silahların uluslararası kontrole devredilmesi teklifi bütün dünyadan destek buldu. ABD ve Avrupa ülkeleri "uygulamada ciddiyet" istedi.

Revizyon yapılacağı iddiaları gündeme geldi. Bakan Avcı SBS yerine gelen sistemde de değişikliğe gidildiğini açıkladı. ‘4 yanlış 1 doğruyu götürmeyecek’ düzenlemesi kalkacak.

CHP’nin Mısır ziyaretine darbeye destek açıklamaları damga vurdu. CHP Genel Başkan Yardımcısı Loğoğlu, “CHP olarak 3 Temmuz’da Mısır halkının yaptığı tercihi destekliyoruz” dedi. Loğoğlu, Başbakan’ı şikayet etmeyi de ihmal etmedi.

Rusya’nın önceki gün ortaya attığı Suriye’deki kimyasal silahları uluslararası denetime teslim etmesi teklifine Şam yönetimi ‘evet’ derken Washington da ihtiyatlı olarak yeşil ışık yaktı.

Gezi Parkı eylemlerinde yaşamını yitiren Abdullah Cömert'i anmak ve ODTÜ eylemlerine destek vermek için Hatay'da düzenlenen eyleme polis müdahale etti. Eylemde 23 yaşındaki Ahmet Atakan yaşamını yitirdi.

Hatay’da şüpheli bir şekilde ölen Ahmet Atakan için polis, “çatıdan düştü” açıklamasını yaptı. 10 görgü tanığı ise, “gaz kapsülüyle vuruldu” dedi

Başbakan Erdoğan’ın ‘destan yazdılar’ diyerek her fırsatta savunduğu polislerin saldırısı nedeniyle 22 yaşındaki Ahmet Atakan yaşamını yitirdi. Atakan ailesi “Biz çocuklarımızı devlet öldürsün diye doğurup büyütmedik” sözleriyle tepki gösterdi.

ABD'nin, müdahaleye hazırlandığı Suriye'ye 'kimyasal silahları ver, vazgeçelim' teklifi yeni bir pazarlık başlattı. Şam'la görüşen Moskova, 'plan hazır' açıklaması yaptı. İç kamuoyunu operasyona ikna edemeyen Obama ise kimyasal pazarlığa sarıldı: Rusya ve Suriye jest yaptı. Olumlu gelişme.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriBarack ObamaBaşbakanCumhuriyet Halk PartisiDanıştayGezi ParkıHatayMısırOrta Doğu Teknik ÜniversitesiPolisRusyaSuriye
Görüş Bildir