Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Facebook'dan Müthiş Bir Yenilik Daha

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Facebook'dan Müthiş Bir Yenilik Daha

Facebook'dan Müthiş Bir Yenilik Daha

Sosyal paylaşım sitesi Facebook yeniliklerine dur durak bilmeden devam ediyor. Üyelerine yararlı değişiklikler sunmayı amaçlayan Facebook yeni bir projeye imza atıyor. Facebook'uj bu yeniliği Twitter'ın tahtını sallayıp sallamayacağı merak konusu.

Facebook Twitter benzeri bir bildirim sayfası başlatıyor...

Facebook Pazartesi günü Twitter'ın gerçek zamanlı online iletişim merkezi olarak tahtını sallayacak yeni hamlesini açıkladı. Buna göre bazı medya ortakları Facebook kullanıcılarının herkese açık olarak paylaştığı tüm "açık bildirim"lerden faydalanabilecek.

Bu da CNN ve internetten yayın yapan bir dergi olan Slate gibi şirketlerin belli anahtar kelimelerle ilişkili herkese açık ve gerçek zamanlı paylaşımları görebileceği anlamına geliyor.

Yalnızca kullanıcıların "herkese açık" olarak işaretlediği bildirimlerin bu akışta yer alacak olmasına rağmen, bazı kullanıcılar neleri herkese açık olarak paylaştıklarını gördüklerinde şaşırabilir.

Facebook, Twitter'ın "küresel kent meydanı" olarak adlandırdığı online dünyada hak iddia etmek için uzun bir yürüyüşe çıkmış durumda.

Facebook aylarca süren çalışmanın ardından Haziran ayında önüne "#" işareti konulan etiket (hashtag) ya da anahtar kelimeleri kullanmaya başladı.

Benzer konulardaki tweet'leri kolayca gruplamayı sağlayan hashtag kavramı Twitter kullanıcıları arasında yaklaşık beş yıl kadar önce popüler hale gelmişti.

Facebook ise son haftalarda popüler konuların network üzerinde daha belirgin bir şekilde görünmesini sağlayacak bir "trend" bölümünün testini yapıyor. Twitter'da ise aynı özellik "gündem" (trends) ismiyle uzun zamandan bu yana kullanılıyor.

Facebook getirdiği bu değişikliklerle insanların o anda neler olduğunu konuştuğu bir internet sitesi olarak, konumunu sağlamlaştırmayı hedefliyor. Bundan sonrasında aralarında Buzzfeed, NBC'de yayınlanan Today Show, Sky TV, ve Slate gibi medya ortakları herkese açık bildirimleri görebilecek.

Şirketin bloğundan yaptığı açıklamaya göre Facebook gelecek haftalartda medya ortaklarının sayısını artırabilir. (Wsj)

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

FacebookShow tvTwittergündemtrend
Görüş Bildir