Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

'Erdoğan, Elinizi Çekin Bu Şehirlerden!'

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Erdoğan, Elinizi Çekin Bu Şehirlerden!

Erdoğan, Elinizi Çekin Bu Şehirlerden!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin CHP'li vekillere ziyaretinde yaptığı açıklamada; " Millet iradesiyle seçilen belediyeleri sürekli by-pass etmek, onları merkeze çekmek kabul edilir gibi değil" dedi.

AA

Edirne - CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, CHP Parti Meclisi üyesi Benan Baykal, CHP milletvekilleri Mahmut Tanal, Ali Özgündüz ve Recep Gürkan ile Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi'yi ziyaret etti.

Burada konuşan Tekin, bakanlıklarda özellikle muhalif belediyelerin taleplerinin geç yürütüldüğünü ve bunun millete verilen bir ceza olduğunu savundu.

Bilerek ya da bilmeyerek belediyeciliğin ortadan kaldırılmaya çalışıldığını öne süren Tekin, şöyle devam etti:

"Şu anda bundan sonraki en büyük belediye başkanı Recep Tayyip Erdoğan, yardımcısı da Erdoğan Bayraktar'dır. Yani hemen yanı başımızda Yunanistan ya da Bulgaristan'daki belediyecilik anlayışı aynı değildir. Siyah beyaz bir görüntü. Millet iradesiyle seçilen belediyeleri sürekli by-pass etmek, onları merkeze çekmek kabul edilir gibi değil. Buna da en çok şiddetle karşı çıkan Başbakan'ın kendisiydi. Şaşmaz düşmez bir Allah. Sayın Başbakan belediye başkanı olduğu dönemlerde, 'Ankara elini belediyelerden çek' diyordu. Şimdi ben de diyorum ki, 'Sayın Erdoğan, elinizi çekin bu şehirlerden'. Belediyeler kendi imkanları içerisinde hizmetlerini rahatlıkla yürütebilir."

Selimiye Camisi "Meydan Projesi"

Belediye Başkanı Sedefçi de Selimiye Camisi'nin Dünya Kültür Mirası Listesi'ne kabul edildiğini hatırlattı.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraBaşbakanCumhuriyet Halk PartisiErdoğan BayraktarRecep Tayyip ErdoğanSiyah BeyazYunanistan
Görüş Bildir