'Gezi' Kampanyasına Rekor Bağış

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Direnişçiler New York Times'ta Tam Sayfa Reklam İçin Bağış Topladı

Taksim Gezi Parkı’nda yaklaşık bir hafta önce başlayan protesto gösterilerinde tansiyon düşmezken, ana akım medyanın uzun süre sessiz kalmasına karşın halkın yabancı basını harekete geçirme konusunda önemli bir çabası bulunuyor.

Gösteriler sırasında yaşananları başta Twitter ile Facebook olmak üzere sosyal medya kanallarından fotoğraf, video ve metinlerle aktarmaya çalışan vatandaşlar uluslararası arenada dikkat çekebilmek için yaratıcı yöntemlere de başvuruyor. Guardian’ın haberine göre Gezi Parkı ve ülkenin diğer meydanlarında yaşananları ABD kamuoyuna duyurabilmek için fonlama sitesi Indiegogo üzerinden bir bağış kampanyası başlatıldı.

Bu anlamda New York Times ve The Washington Post gazetelerinde tam sayfa ilan verebilmek için başlatılan kampanya kısa bir süre içinde amacına ulaştı. ”Full Page Ad for Turkish Democracy in Action: OccupyGezi for the World” başlığıyla yürütülen kampanyada 24 saat için 55 bin dolar bağış toplandı.

Indiegogo’daki kampanya ilanına göre her iki gazetede de ilan verebilmek için belirlenen bütçe 53.800 dolar ve bu rakama çoktan ulaşılmış durumda. Murat Aktihanoğlu, Oltaç Ünsal ve Duygu Atacan isimli üç direnişçinin kendi inisiyatifleriyle başlattığı kampanyaya destek ise devam ediyor. Belirtilene göre söz konusu reklamların hazırlanması için de ilk atım atıldı.

Kampanyanın bitimine 27 gün gibi oldukça uzun bir süre bulunuyor. Diğer yandan gerekli bağışın toplandığının duyurulmasına karşın destek devam ederken şu ana kadar toplanan para ise 74 bin doların üzerine çıkmış durumda. Bununla birlikte ilk günden bu yana bağışlarıyla kampanyaya destek veren kişi sayısı ise 1827.

Sosyalmedya.co

Haberin Tamamı İçin:

'Gezi' Kampanyasına Rekor Bağış

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriFacebookGezi ParkıSosyal MedyaTwitter
Görüş Bildir