Çöpler Yer Altına İnecek

 > -

Çöpler, Bakanlığın Yüzde 45 Desteğiyle Yer Altına İnecek

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, çöp konteynerlerinin yer altına alınması için belediyelerce hazırlanan projenin yüzde 45’ini karşılayacak. Bakanlık konuyla ilgili olarak tüm belediyelerden proje istedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, hem hijyen hem de görüntü kirliliğine yol açan çöp konteynerleri için düğmeye bastı. Bakanlık’tan yapılan açıklamaya göre apartmanlar ve sitelerdeki çöp konteynerlerinin yer altına alınması için belediyelerce hazırlanan projelere maddi destek sağlayacak

BELEDİYELERDEN PROJE

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı sokaklarda görüntü kirliliği oluşturan ve hijyenik olmayan çöp yığınlarının oluşmasını önlemek için çöp konteynerlerinin yer altına alınması projesinin çevre sağlığı açısından da hayati öneme sahip olduğunun altını çizdi. Konuyla ilgili belediyelerden proje isteyen Bakanlık, onayladığı proje maliyetlerinin yüzde 45’ine nakit destek verecek.

HAYATI KOLAYLAŞTIRACAK

Çevre Yönetimi Genel Müdürü Mehmet Baş, konteynerlerin kaldırımda yer işgal ettiğini ve araçların çarpması sonucu kazalar meydana geldiğini belirtti. Yer altı konteynerleri sayesinde, çöp poşetlerinin etrafa dağılması ya da yayılması gibi kötü görüntülerle karşılaşılmayacağını dile getiren Mehmet Baş, “Çöplerin toplanması da daha kolay olacak. İnsanlar günün her saati çöplerini rahatlıkla atabilecekler” dedi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir