Cinsiyet Değiştirmek İçin Gördüğü 17 Aylık Hormon Tedavisi Boyunca, Değişimini Fotoğraflayan Transeksüel Kadın

-
3 dakikada okuyabilirsiniz

ABD, Ohiolu öğrenci Selgal, kadına dönüştüğü hormon tedavisi sürecine ait, kişisel fotoğraflarını paylaşarak tüm dünyanın dikkatini çekmeyi başardı. Fotoğraflar, hormon tedavisi uygulanan bir vücutta neler olduğu konusunda bir hayli aydınlatıcıydı. Hatta Selgal, fotoğraflara tedavi sürecinde neler hissettiğini anlatan notlar düştü.

Anatomik ve psikolojik cinsiyet geçiş sürecinde uygulanan hormon tedavisi; cinsiyet hormonlarının ve diğer hormonal ilaçların vücuda alınması aslında. Tedavi sayesinde; karşı cinsiyetin buluğ çağında edindiği özellikler ortaya çıkıyor.. 

Üreme hariç tabii. İlaçlar; erkekten kadına olan transformasyonlarda östrojenler ve anti-androjen, kadından erkeğe olan transformasyonlardaysa androjenler ve testosteron içerikli. Trans bir kadında kalçaların genişlemesi ve yağlanması, penis ve testis boyutunun küçülmesi, kas ağırlığının ve gücün azalması, göğüs bedeninin büyümesi sağlanıp, yüz kıllarının uzaması engelleniyor.

Tıpkı geçirdiği bu cinsiyet değiştirme sürecini fotoğraflayan Selgal'de olduğu gibi!

Kaynak: https://www.boredpanda.com/male-to-femal...

"17 ayda bundan, buna dönüştüm."

"Hormon tedavisinden 2 yıl önce, 16 yaşında tam bir saksıyım."

Hormon tedavisinin birinci ayında üniversiteye yeni başlamıştım. Bir değişiklik olup olmadığını kontrol etmek için sürekli aynaya bakardım. Fakat büyük değişimlerin çok zaman aldığı belli olmuştu."

"3 aydır hormon tedavisi görüyorum ve daha iyi hissetmeye başladım. Hala moralim bozuk ama en sonunda kendim gibi hissetmeye başlamıştım."

"Sevimli olmaya çalışıyorum ama hiç becerememişim. Tedavinin 9. ayı filan..."

"Hormon tedavisinin 11. ayı."

"11. ayda kendimi cidden beğendiğim bir fotoğraf çektim."

"Hala çirkinin tekiyim tabii."

"Hormon tedavisinin 12. ayı."

"12. ay"

"13. ay"

"Sonunda bir şeylerin değiştiğini görmeye başlıyorum."

"13. Ay"

"Aynam kirlenmiş, 14. ay"

"Animeli tişörtümün kusuruna bakmayın. 14. ay"

"Güzelleşmeye başladım."

"14. Ay"

"15. Ay"

"Artık daha kadınsı giyiniyorum."

"15. ayda en çok ihtiyaç duyduğum saç kesiminden sonra:"

"15. Ay"

"Artık görünüşümden memnunum."

"16. Ay"

"16. ayda, dışarıya çıkarken makyaj yapmaya ve elbise giymeye başladım."

"Banyo selfiesi, 16. ay"

"Buysa benim son halim yani hormon tedavisinin 17. ayı. Mutluyum."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

FACEBOOK YORUMLARI

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
paco-hernandez

oha lan nasıl bir hormon bu?! silinip yeniden yüklenmiş arkadaş resmen! neyse bir insanın daha mutlu olduğu bedene kavuşmuş olması gayet güzel. böyle kabuğunu kırı veren örnekler kendini saklayanlara cesaret veriyor. aldın alkışı dostum!

justice_fighter

bella thorna benzemiş lan,saçını da kızıl yapsa tam olur.çirkin kadınlar ve erkekler de mi hormon tedavisi yapsa lan acaba,güzelleşiyolar😂

jagen-hghar

Allah hepimizi helak edicek

ekinlox

allah varsa ilk sizi eder lan uza ç*mar

dunyadabiri

Seni etmiş edeceği kadar zaten

unsatisfieed

yanarak gebereceksiniz az kaldı.

quadrorex

Adam erkek olarak doğmuş, ama kendisini beğenmiyor bu doğrudur. Bu da onun bakımsızlığından, bir tarzının olmadığından, arkadaş çevresinin olmadığından kısacası yalnızlığından kaynaklanıyor bence. Hiç kadın arkadaşı olmaması, çevreye uyum sağlayamaması da eklenebilir. Bu tür durumlar ortaya çıkınca insanın aklına başka başka şeyler geliyor. Mesela beni kimse beğenmiyor, ben kadın olacağım olabilir ;) Ya da bir keresinde kendisini kadın gibi hissetmeye başlamıştır, öyle bir duygu haline bürünmüştür. Ya da zevkinden. { TAMAM KESTİK ] :d '' Bu ülkede kimsenin kimseye neden cinsiyet değiştirdin? gibi eleştiriler yağdırmak çok yanlış. Bende cinsiyet değiştirenlerin yanlış bir şey yaptığını düşünüyorum ancak insanın bazı duyguları vardır. Onu kendi içinde yaşar ve onu gerçekleştirmek hayalidir. Nasıl yaşamak istiyorlarsa yaşasınlar. ;) Ama adam hakkaten çok güzel olmuş! ;)

ekinlox

yukarıdaki bir eşcinseldir eşcinsel olunmaz eşcinsel doğulur .senin dediklerinle alakası yok kafandan yazmışsız sonradan ancak bir istismardan sonra psikolijik olarak eşcinsel olur onun haricinde eşcinsel doğulur bu bir tercih değil .

quadrorex

Ben katılmıyorum. İnsan eşcinsel nasıl doğabilir onu bile hayal edemiyorum. Allah, eşcinsel olarak mı yarattı bu insanı? Sadece 2 cinsiyet var. Biri erkek, diğeri kadın. Eşcinsel denen şey çift cinsiyetli, diğer cinsiyete geçen ve benzeri benzeri. Bunların hepsi bir psikolojik hastalık zaten. Psikolojiden doğma bir değişim başlangıcı. Kendi tercihidir adamın, saygı duymak lazım.

rrr

cahil cahil konuşma hızır alp yetimler. azcık oku.

ekinlox

sen inansan ne olcak inanmasan ne olcak cahilmisin tam anadolu çomarı tahminlere dayalı konuşma ne bir okuma ne bir araştırma .tabi sen öyle düşünüyosan kesin doğrudur dimi

Başlıklar

Amerika Birleşik Devletleritrans
Görüş Bildir