Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Cinsiyet Değiştirmek İçin Gördüğü 17 Aylık Hormon Tedavisi Boyunca, Değişimini Fotoğraflayan Transeksüel Kadın

4.6bPAYLAŞIM

ABD, Ohiolu öğrenci Selgal, kadına dönüştüğü hormon tedavisi sürecine ait, kişisel fotoğraflarını paylaşarak tüm dünyanın dikkatini çekmeyi başardı. Fotoğraflar, hormon tedavisi uygulanan bir vücutta neler olduğu konusunda bir hayli aydınlatıcıydı. Hatta Selgal, fotoğraflara tedavi sürecinde neler hissettiğini anlatan notlar düştü.

Anatomik ve psikolojik cinsiyet geçiş sürecinde uygulanan hormon tedavisi; cinsiyet hormonlarının ve diğer hormonal ilaçların vücuda alınması aslında. Tedavi sayesinde; karşı cinsiyetin buluğ çağında edindiği özellikler ortaya çıkıyor.. 

Üreme hariç tabii. İlaçlar; erkekten kadına olan transformasyonlarda östrojenler ve anti-androjen, kadından erkeğe olan transformasyonlardaysa androjenler ve testosteron içerikli. Trans bir kadında kalçaların genişlemesi ve yağlanması, penis ve testis boyutunun küçülmesi, kas ağırlığının ve gücün azalması, göğüs bedeninin büyümesi sağlanıp, yüz kıllarının uzaması engelleniyor.

Tıpkı geçirdiği bu cinsiyet değiştirme sürecini fotoğraflayan Selgal'de olduğu gibi!

Kaynak: https://www.boredpanda.com/male-to-femal...

"17 ayda bundan, buna dönüştüm."

"Hormon tedavisinden 2 yıl önce, 16 yaşında tam bir saksıyım."

Hormon tedavisinin birinci ayında üniversiteye yeni başlamıştım. Bir değişiklik olup olmadığını kontrol etmek için sürekli aynaya bakardım. Fakat büyük değişimlerin çok zaman aldığı belli olmuştu."

"3 aydır hormon tedavisi görüyorum ve daha iyi hissetmeye başladım. Hala moralim bozuk ama en sonunda kendim gibi hissetmeye başlamıştım."

"Sevimli olmaya çalışıyorum ama hiç becerememişim. Tedavinin 9. ayı filan..."

"Hormon tedavisinin 11. ayı."

"11. ayda kendimi cidden beğendiğim bir fotoğraf çektim."

"Hala çirkinin tekiyim tabii."

"Hormon tedavisinin 12. ayı."

"12. ay"

"13. ay"

"Sonunda bir şeylerin değiştiğini görmeye başlıyorum."

"13. Ay"

"Aynam kirlenmiş, 14. ay"

"Animeli tişörtümün kusuruna bakmayın. 14. ay"

"Güzelleşmeye başladım."

"14. Ay"

"15. Ay"

"Artık daha kadınsı giyiniyorum."

"15. ayda en çok ihtiyaç duyduğum saç kesiminden sonra:"

"15. Ay"

"Artık görünüşümden memnunum."

"16. Ay"

"16. ayda, dışarıya çıkarken makyaj yapmaya ve elbise giymeye başladım."

"Banyo selfiesi, 16. ay"

"Buysa benim son halim yani hormon tedavisinin 17. ayı. Mutluyum."

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
deniz-kanat

herkes kendincee birşeyler yazmış bende bir trans adayı bireyim ve hormon tedavisi nedir bilmem uygulamadım ama yinede değişim geçiriyorum buna ne demeli ne estetik nede hormon tedavisi görmedim ama değişim aldı başını gitti maşallah

33nesli-han

hormon tedavisi yüzünü değiştirmiş resmen

paco-hernandez

oha lan nasıl bir hormon bu?! silinip yeniden yüklenmiş arkadaş resmen! neyse bir insanın daha mutlu olduğu bedene kavuşmuş olması gayet güzel. böyle kabuğunu kırı veren örnekler kendini saklayanlara cesaret veriyor. aldın alkışı dostum!

Gizli Kullanıcı

bella thorna benzemiş lan,saçını da kızıl yapsa tam olur.çirkin kadınlar ve erkekler de mi hormon tedavisi yapsa lan acaba,güzelleşiyolar😂

unsatisfieed

yanarak gebereceksiniz az kaldı.

can-riddle

herşeyi dine bağlamaktan vazgeçin artık.. o senin inandığın tanrın gerçek olsaydı eğer, böyle bir kusur işlemezdi. insanların beyni ve bedeni arasında bir uyuşmazlık var ise cerrahi değişim yaparlar. istersen git kediye köpeğe tap, ama senin inancınla aynı olmayan insanlara sataşma

Görüş Bildir