Görüş Bildir

Green Card Haberleri

Green Card ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. Green Card ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

Türk Kadınları Doğum Turizmine 13 Milyon Dolar Harcıyor
Yılda yaklaşık 700 Türk kadın amerikada doğum serüvenine katılıyor. Bunun yaklaşık 500'tanesinin kurumsal firmalarla, geriye kalan kısmının da kendi imkanları ile gidiyor. Dünya genelinde ABD'ye doğum için giden kadın sayısının çok daha yüksek, özellikle Çin'den, Rusya'dan ve Arap ülkelerinden büyük talep görüyor. Her yıl 4 ila 5 bin arasındaki kadının ABD'ye doğum için gidiyor. Bu rakama Meksika'dan gelen kaçak göçmenlerin dahil olmadığını, rakamın tamamiyle doğum turizmi için gidenler olduğunu söyleyebiliriz. Türk kadınlarının ABD'de doğum yapmak için yılda yaklaşık 13 milyon dolar civarında bir rakam harcadığını tahmin ediyoruz.  Hamile kadınlara 32. haftadan sonra uzun uçak yolculuğu önerilmiyor. Raporlardan da ziyade bu annenin rahat bir yolculuk yapması için önemli. 32. haftada giden bir anne eğer 40. haftada doğum yaparsa 42. haftada dönebiliyor ve toplamda ABD'de 10 haftalık bir süre geçiriyor. Ama 32. haftayı geçen, 35. haftada giden ve 42. haftada dönen anneler de var. ABD'de doğan çocukların ABD pasaportuna sahip oluyor. Aynı zamanda çifte vatandaşlık hakkı da elde ediyor.ABD'de doğan çocukların dilediği zaman gidip Amerika'ya yerleşebildiğini ve çalışabildiğini, uluslararası bütün kurumlarda ABD pasaportuyla çalışma imkanının ve dünyanın birçok ülkesinde çalışma izni almasının da çok daha yüksek bir oran olduğunu söyleyebiliriz. Eğitim hayatı açısından bakıldığında ABD'de doğan bir çocuğun Amerika'da yaz kamplarından, ilkokuldan itibaren normal eğitim devlet okullarından faydalanabiliyor. Kendisinden sonra doğan kardeşlerine de Green Card çıkarttırabiliyor ve bu kart sonrasında kardeşleri de ABD vatandaşı olabiliyor. Amerika'da doğduğu eyaletin daimi yaşayanı olarak kabul ediliyor. Eğitim hayatı boyunca özel imkanlardan faydalanabiliyor. Yaz kamplarına çok düşük ücretlerle gidebiliyor. Ki uluslararası öğrencilere göre zaten Amerikalılar özel bir indirim alıyorlar.ABD'de doğan yabancı çocuklar doğduğu eyalette diğer Amerikalı öğrencilere göre ekstra bir indirim alıyor. Bu indirimler yüzde 30'dan başlayıp yüzde 80'lere kadar çıkabiliyor. Hatta bazı üniversiteler kendi eyaletinde doğan çocuklara burs veriyor. Bu nedenle ABD'de doğumda hangi eyaletin olduğu çok önemli. Fiyat olarak bakıldığında ise örneğin yabancı öğrenciye 70-80 bin dolara olan bir kurs ABD'li birine 40 bin dolar. O eyalette doğan çocuğa ise alacağı indirime göre bu oran 20-15 bin, hatta 10 bin dolara kadar da inebiliyor.Orada doğmanın Türkiye'ye bakan avantajları da var. Burada sadece yabancıların gittiği okullara gitme hakkına sahip oluyor. Bazı kolejler zaman zaman yabancı öğrenci kontenjanı açıp öğrenci alabiliyor, yani o sınavlara da girebiliyor. Erkekse eğer bedelli askerlikten de yararlanabiliyor.
Internetten Satın Alındıktan Sonra Gerçek Hayatta Pişman Eden 9 Ürün ve Hizmet
Ülkemiz internet alışverişlerinin son dönemde en meşhur öğesi haline gelen iHıyar 6, her nedense sahip oldukları salatalıklarda yüksek performans isteyenler için 32 gb’lık bir versiyona da sahip. 5S modelinin ardından 6 çıkarken geceler boyunca manavlar önünde uzun kuyruklar oluştu hatırlarsınız. Cihaz, tamamen dokunmatik olmasının yanısıra acıkınca yenilebilir olmasıyla da rakiplerine fark atıyor.
'Suriyeliler Türkiye'de Kalıcı'
Uzmanlar, Türkiye’deki Suriyeli mültecilerin büyük bölümünün kalıcı olacağına işaret ederek, eğitim imkanlarındaki eksiklikler nedeniyle marjinalleşme tehlikesine karşı uyarıyor.Son 5 yılda Suriye’deki iç savaş nedeniyle ülkesinden kaçan Suriyelilerin sayısı, haziran ayı itibariyle 4 milyonu aştı. Türkiye ise resmi verilere göre 2 milyona yakın Suriyeli mülteciye kapılarını açarak “dünyada en fazla mülteciye sahip ülke” konumuna geldi. Ancak mültecilerin barınma, eğitim ve iş bulma gibi konulardaki sorunları her geçen gün artıyor.Türk İçişleri Bakanlığı verilerine göre Ağustos başı itibariyle 81 ilde 1 milyon 905 bin 984 kayıtlı Suriyeli bulunuyor. Ülke genelindeki 10 ilde kurulan 25 barınma merkezinde yaşayan Suriyelilerin sayısı ise 262 bin 134. Yani neredeyse 1,7 milyon Suriyeli, kentlerde kendi başının çaresine bakarak yaşamaya çalışıyor. Bugüne kadar Suriyeli mülteciler için 6 milyar dolar harcayan Türkiye, kötü giden ekonomi ve siyasal belirsizliklerin de etkisi ile mülteci sorununu her geçen gün daha ağır yaşamaya başladı. Üstelik Birleşmiş Milletler’in (BM) tahminlerine göre, Suriye’den mülteci akımı bu yıl da devam edecek ve 2015 sonuna kadar Türkiye’deki mülteci sayısı 2.5 milyona ulaşacak.Marjinalleşme uyarısıTürkiye genelinde kamplarda yaşayan ya da yoğunlukla Güneydoğu olmak üzere kentlere yayılmış Suriyeli mültecilere ilişkin en önemli sorunlardan biri de mülteci nüfusunun yarısını oluşturan çocukların eğitim durumları. Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR) Türkiye Sözcüsü Selin Ünal Selin Ünal, kamp içindeki çocukların eğitime erişimindeki orana kıyasla kamp dışındaki çocukların erişimlerinin düşük olduğunu belirtiyor. Kamp dışında yaşayan yüz binlerce Suriyeli çocuğun eğitime erişimi konusunda acilen bir adım atılması gerekliliğine vurgu yapan Ünal, “Suriyeli mültecilerin sosyal olarak bulundukları ülkelerde uyumunun sağlanması önemli, aksi halde marjinalleşme riski artıyor” şeklinde konuşuyor.
Ev Alana Vatandaşlık Bedava! Bir Miktar Ücret Karşılığında Vatandaşı Olabileceğiniz 11 Ülke
Bazen çok sıkıldığınız oluyor mu? Egzotik bir adada yeni bir hayat kurmak isteyen bir maceraperest , çocuklarına daha iyi bir eğitim imkanı arayan ebeveyn ya da vizesiz seyahat etmek isteyen iş adamları birikiminiz varsa bu 11 ülke size yardımcı olacaktır :)Yatırım yoluyla vatandaşlık ve oturum programları konusunda hukuki ve finansal danışmanlık yapan “HARDAL GLOBAL” yöneticisi Şekip Hardal dünyada ki en avantajlı vatandaşlık ve Oturum programlarını açıkladı. Listede adını ilke kez duyduğunuz ülkeler de var ama pasaportları oldukça marifetli ;)İlk 3 sırada Karayip Ada ülkelerinin Pasaport programları var. Karayip Adalarından birinin pasaportuna sahip olunca İngiltere ve Avrupa Birliği ülkelerinde vizesiz seyahat edebilirsiniz.