Görüş Bildir

Bütün Sırrı Bozdun Ya... Din Adamından 'Korona Aşısı Eşcinsel Yapıyor, Uzak Durun' Açıklaması

Anasayfa > Gündem

İran'ın Kum kentinden din adamı Ayetullah Abbas Tebriziyan, koronavirüs aşısı yaptıranlarla ilgili gündem yaratan bir iddiada bulunarak bu kişilerin aşı vurulduktan sonra 'eşcinsel olduğunu' iddia etti.

Independent'ın Jerusalem Post'a dayandırdığı habere göre, Tebriziyan'ın yaklaşık 210 bin takipçiye sahip Telegram hesabında yaptığı paylaşımda, 'Kovid aşısı olan kişilere yaklaşmayın. Onlar homoseksüel oldu' ifadesini kullandığı belirtildi.

Daha önce de kitap yakmıştı...

LGBT+ ve insan hakları savunucusu Peter Tatchell de İsrail gazetesine şu değerlendirmede bulundu 👇

LGBT+ ve insan hakları savunucusu Peter Tatchell de İsrail gazetesine şu değerlendirmede bulundu 👇

'Ayetullah Tebriziyan, bilimsel cehaletini homofobiye kaba bir müracaatla birleştiriyor. Hem aşılama programını hem de LGBT+ insanları, ortada zerre kadar kanıt olmadan şeytanlaştırıyor. Halkı Kovid-19 aşısı olmamaları için korkutmaya çalışarak salgını körüklüyor ve hayatları riske atıyor. Pek çok İranlı dini ve siyasi liderin yaptığı gibi, tuhaf ve mantıksız iddialarla LGBT bireyleri günah keçisi ilan ediyor ve teolojik önyargıyı bilimsel bilginin önüne koyuyor.'

2011'de WikiLeaks tarafından sızdırılan ve Telegraph gazetesinde yayımlanan Birleşik Krallık'a ait 2008 tarihli resmi yazışmalara göre, İran'da 1979 devrimi sonrası 4 bin ile 6 bin arasında gey ve lezbiyenin idam edildiği öne sürülmüştü.

İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif, 2019'da yaptığı bir açıklamada, rejimin eşcinselleri idam etmesini savunmuş ve bu uygulamanın gerekçesini izah ederken 'Toplumumuzun ahlaki ilkeleri var ve o ilkelere göre yaşıyoruz. Bunlar genel olarak insanların davranışıyla ilgili ahlaki ilkeler. Bunun nedeni, yasanın onaylaması ve yasalara uymamızdır' ifadelerini kullanmıştı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
96
32
10
2
1
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?